Jak postavit kutilnou sklopnou střechu pro kutily

V tomto článku rozbalte
 • Metriky projektu
 • Co budete potřebovat
 • Instrukce
Zpět na začátek

Pergoly jsou fantastickým doplňkem do dvora nebo na terasu, ale postrádají stín. Tradičně bylo řešením proplétat koncové rostliny nebo vinnou révu, jako jsou révy vinné, jasmín nebo wistárie. Rostliny však potřebují čas na trénink vzhůru a mnoho majitelů domů nemá rádi prolévání listů a zbytků.

Vytvoření zatahovací kabiny pergoly, kterou si můžete udělat sami, je snadný a levný způsob, jak poskytnout okamžité krytí vaší struktury. Na nosných deskách, které se klouže podél napnutých kabelů z nerezové oceli zvaných drátěná lana, je připevněna látka Canopy. Velké šrouby s okem zajišťují posuv a umožňují snadnou práci při natahování a zatahování vrchlíku. Po zasunutí se tato kutilská pergola DIY úhledně zastrčí na jednom konci struktury. Po vysunutí vrchlíku stínuje oblasti v půvabných závěsech.

Metriky projektu

 • Pracovní doba: 4 hodiny
 • Celkový čas: 5 hodin
 • Úroveň dovedností: středně pokročilá
 • Cena materiálu: 150 až 400 USD

Co budete potřebovat

Vybavení / nářadí

 • Vrtáky a bity řidičů
 • Sada klíčů
 • Sešívačka
 • Tesařská tužka
 • Svinovací metr
 • Speed ​​Square nebo jiný nástroj pro vyrovnávání čtverců
 • Akumulátorová vrtačka
 • Šestimetrový žebřík
 • Elektrická pokosová pila
 • Šicí stroj (volitelné)

Materiály

 • Stříbrná tkanina
 • 2 - 2 cedrové desky dlouhé nebo delší než je šířka pergoly
 • (6) # 4 2 1/4-palcové pozinkované ocelové šrouby s okem
 • (50) šrouby s okem 10
 • (3) Napínáky z nerezové oceli s háčkem a koncem, každá 1/4 palce x 5 1/4 palce
 • (2) 5 1/2-palcové zaklapávací zarážky a zahrnutý hardware
 • Lano z nerezové oceli bez povlaku (kabel z nerezové oceli), tl. 1/8 palce
 • (6) Náprstky z lanových lan a (6) svorky z lanových lan, všechny kompatibilní s 1/8-palcovým lanovým lanem
 • (2) 2 1/2 palcové šrouby
 • Nylonové lano, průměr 1/8 palce
 • Křída na míru (volitelné)

Instrukce

 1. Vyberte látku Canopy Fabric

  Nejlepší tkanina vrchlíku pro vaši pergolu se bude lišit v závislosti na mnoha faktorech, včetně počasí ve vaší oblasti a vaší preference odstínu.

  • Sailcloth: voděodolná, trvanlivá a atraktivní 100% akrylová nebo nylonová ripstopová plachetnice je oblíbenou volbou pro kutily, kteří staví pergoly. Podívejte se na plachtovinu v šířce 6 stop. Plátěná plachta je stálobarevná a rychle schne.
  • Síťová ochranná obrazovka: polypropylenová síť s UV hodnocením se často používá jako ochranná obrazovka pro oplocení. Vysoce trvanlivé a dostupné pouze v několika základních barvách. Jednou z výhod obrazovky ochrany osobních údajů je to, že nesbírá vodu. Obrazovka ochrany soukromí nabízí pouze částečné stínování.
  • Mušelín nebo len: Mušelín a len jsou 100% organické látky, které volně zakrývají neformální, nádherný pobřežní vzhled. Tyto tkaniny používejte pouze v suchých podmínkách, protože oba snadno nasávají vlhkost a pomalu vysychají. Mušelín a prádlo nejsou ve venkovních podmínkách trvanlivé a obvykle jsou dobré pouze na jednu sezónu.
 2. Velikost plátna Canopy

  Po úplném vysunutí musí být vrchlík velikosti oblasti pergoly plus nejméně o 20 procent delší délka, aby se zohlednilo zakrytí. Těžší látky, jako je plachetnice, se budou prohýbat; mušelín a prádlo budou klesat méně. Určete vzhled, kterého chcete dosáhnout po vysunutí vrchlíku. Těsnější hadřík má ozdobu, hotový vzhled. Hadřík s hlubšími prověšeními dává vaší pergole vzdušný, fantastický pohled. Najděte svou pergolu vynásobením její délky její šířkou.

 3. Stitch Canopy Fabric (volitelné)

  Protože tkanina baldachýnu málokdy přijde v šířkách, které odpovídají šířce vaší pergoly, rozhodněte se, zda chcete spojit oddělené pásy kabiny nebo je nechat oddělené. Například pergola široká 12 stop by vyžadovala dva pruhy tkaniny, každý široký 6 stop. Pomocí šicího stroje sešijete oba běhy tkaniny kabiny dohromady. Plátěná plachta je příliš silná, aby se pohodlně šila ručně, ale mušelín a povlečení lze ručně šít. Mnoho do-it-yourselfers dává přednost vzhledu oddělených proužků kabiny.

 4. Vyjměte podpěrné tyče Canopy

  Podpěry přístřeší budou připevněny k horní části přístřešku pomocí sponek a tyče budou klouzat podél drátěných lan na očních šroubech. Pomocí elektrické pokosové pily rozřízněte desky po dvou na šířku vrchlíku. Obecně platí, že na jedné desce naplánujte přibližně každých 18 palců délky baldachýnu, ale místo podle vašeho uvážení. Zvýšení počtu desek vytváří zoubkovaný, žebrovaný vzhled. Méně desek produkuje větší, nižší závěsy.

 5. Ošetření podpůrných tyčí (volitelné)

  Cédrové dřevo přirozeně podléhá stříbřitě šedé barvě a jeho oleje ho chrání po mnoho let. Ale pokud byste chtěli přidat ochranu nebo jiný vzhled, můžete se rozhodnout pro ošetření cedrových desek poloprůhledným nebo jednobarevným skvrn.

 6. Připevněte nosníky k Canopy

  Natáhněte vrchlík na čistý povrch. Pomocí měřicí pásky a krejčovské křídy nebo tesařské tužky lehce označte zamýšlené umístění podpěrných tyčí po stranách vrchlíku. K tomu, aby se vrchlík správně zasunul, musí být podpůrné tyče vzájemně rovnoběžné a všechny tyče by měly být kolmé ke stranám vrchlíku. Podpěry by měly být umístěny také na každém krajním konci vrchlíku. U každé dvojice značek posuňte podpěrnou lištu pod baldachýn a sešívačku sevřete na lištu. Opakujte pro každou sadu značek.

 7. Namontujte oční šrouby na Pergola

  Namontujte šest šroubů s okem na horní část nosných nosníků, tři na jeden nosník a tři na protilehlý nosník. Nosné nosníky jsou hlavní horizontální nosníky pergoly. Nejedná se o nejvýše položenou mříž (navrženou tak, aby hostila koncové rostliny), ani to nejsou paprsky přímo pod mříží. Nosné nosníky jsou ty, které spočívají na svislých sloupcích.

  Pomocí žebříku vyvrtejte na jeden paprsek tři stejné otvory s vrtákem o průměru menším než šrouby s okem. Umístěte otvory tak vysoko, jak je to možné, a přitom udržujte 1 palcový prostor nad otvory tak, aby vrchlík vyčistil všechny podpěry přímo nad nimi. Zašroubujte tři šrouby s okem na místo. Opakujte pro opačnou stranu.

 8. Namontujte lanko na oční šrouby

  Drátěné lano rozřežte na tři délky. Každá délka drátěného lana by měla být vzdálenost mezi oběma sadami šroubů s oky plus minimálně dalších 10 procent. Připevněte náprstek jedním z očních šroubů. Konec jednoho z drátěných lan protáhněte šroubem s okem a přes náprstek. Na druhém konci drátěného lana nasaďte na lano svorku a posuňte ji až do oblasti náprstku. Klíčem utáhněte drátěné lano tak, aby tvořilo pevnou smyčku přes náprstek. Opakujte pro další dvě lana a šrouby s okem.

 9. Namontujte oční šrouby na nosné tyče

  Natáhněte vrchlík a položte jej na čistý povrch. Možná budete chtít nainstalovat vrchlík, aby podpěrné tyče byly nad nebo pod tkaninou vrchlíku. Instalace tyčí nad látkou dává krytu čistý vzhled, který zdůrazňuje zakrytí. Instalace tyčí pod tkaninou znamená, že ty budou viditelné zespodu. Jedná se o silnější připevnění, protože nosné tyče, nejen sponky, drží látku.

  Připojte tři šrouby s okem č. 10 na horní část každé nosné lišty. Umístěte šrouby s okem tak, aby odpovídaly rozestupu tří šroubů s okem, které jste dříve nainstalovali na pergolu. Nezapomeňte vyvrtat pilotní otvory, abyste zabránili praskání dřeva.

 10. Velikost drátěných lan a připevnění napínáků

  Vysuňte oba napínáky tak daleko, jak půjdou, otočením obou konců proti směru hodinových ručiček k sobě. Připevněte tři napínáky s háčkovým koncem ke třem zbývajícím šroubům s okem na pergole. Prodlužte volný konec každého drátěného lana k očnímu konci napínáků, abyste získali obecný přehled o tom, kde mají být konce zakončeny. Přidejte k měření 4 palce a ořízněte jej.

 11. Posuňte lano na lanové lano

  Pomocí pomocníka provlékněte každé ze tří drátěných lan pomocí odpovídajících šroubů s okem připevněných k nosným tyčím.

 12. Připojte náprstky a svorky k lankům

  Připojte zbývající náprstky a svorky ke koncům drátěných lan, abyste je připojili k okům napínáků. Připojte konce háčků napínáků k pergolovým šroubům s okem. Otočením napínačů ve směru hodinových ručiček dotáhněte lana. Ať jsou co nejpřísnější.

 13. Zajistěte jeden konec baldachýnu

  Protože jeden konec vrchlíku zůstane vždy na svém místě, budete jej muset zajistit, aby se nepohyboval. Prošroubujte 2 1/2-palcové šrouby vodorovně skrz nejpevnější, nefunkční nosnou lištu a připevněte ji ke svislým sloupkům pergoly.

 14. Zajistěte jeden konec baldachýnu

  Protože jeden konec vrchlíku zůstane vždy na svém místě, budete jej muset zajistit, aby se nepohyboval. Prošroubujte 2 1/2-palcové šrouby vodorovně skrz nejpevnější, nefunkční nosnou lištu a připevněte ji ke svislým sloupkům pergoly.

 15. Připojte Cleats k příspěvkům podpory

  Na vzdáleném konci pergoly připojte obě příchytky ke dvěma vertikálním podpěrám pergoly o výšce asi 48 palců.

 16. Připojte stahovací šňůru na konec baldachýnu

Řezejte dva kusy nylonového lana, každá délka pergoly, plus další 4 stopy. Přilepte každý na koncovou nosnou tyč, jednu na každém konci. Zakryjte každou stahovací šňůru vodorovným nosným nosníkem na konci pergoly.

Vytáhněte stahovací šňůry dolů, aby se pergola pohybovala vodorovně a natáhla se. Omotejte šňůrky kolem příchytek, aby držely na svém místě.

25 nápadů na perfektní design Pergola pro vaši zahradu