Jak postavit venkovní sprchu

Po práci ve dvoře nebo po cvičení by to mohlo být příjemnější než při použití sprchy s horkou vodou "> Venkovní sprchy také pomáhají udržovat čistotu vašeho domova, protože nečistoty, písek, tráva a další úlomky jsou drženy mimo vnitřní sprchy a vany Navíc, děti, které se zastaví na vnitřních sprchách, jsou často lákány novinkou venkovních sprch.

Zábavný a kreativní projekt pro teplý jarní nebo letní den, vybudování venkovní sprchy vyžaduje základní instalatérské know-how a lehké stavební dovednosti. Protože nestavíte vodotěsné sprchové stěny (jako u vnitřních sprch), řada možností pro soukromé stěny je nekonečná. V rámci tohoto projektu budete stavět soukromé stěny z levných červených cedrových plotových desek.

Kódy a předpisy

Nejpravděpodobnější je, že stavební předpis vaší obce upravuje instalatérské aspekty instalace venkovní sprchy. Jakákoli nová instalatérská instalace obvykle vyžaduje povolení.

Lze také regulovat drenáž sprch. Některé komunity mohou umožnit, aby vaše venkovní sprcha vypustila důkladné dřevěné palubní desky a do štěrkového drenážního lože. V jiných oblastech nejsou venkovní sprchy povoleny k odtoku do země nebo do dešťových drenážních systémů a musí být připojeny k domácímu odpadu. Nejen to, že musí být použita šikmá sprchová vanička se zabudovanými rty podobnými těm, které se nacházejí v interiérových aplikacích, aby drenážní trubice mohla správně proudit do odpadního systému.

Bezpečnostní úvahy

Na elektrickém servisním panelu vypněte jističe všech elektrických napájecích vedení, která prochází touto oblastí.

Kdy postavit venkovní sprchu

Jak se dalo očekávat, stavba venkovní sprchy vyžaduje značné množství venkovního času. V zájmu pohodlí byste tedy měli počkat, až začnete teplejší měsíce, než začnete stavět. Instalatérství venkovní sprchy však vyžaduje i vnitřní práce, a to lze provést kdykoli v roce. Práce na vnitřní části v chladných měsících je dobrý způsob, jak získat náskok v projektu na jaro.

Metriky projektu

 • Pracovní doba : 5 dní
 • Celkový čas : 6 dní
 • Úroveň dovedností : Expert
 • Cena materiálu : 300 až 600 USD

Co budete potřebovat

Vybavení / nářadí

 • Náměstí rychlosti
 • Kotoučová pila
 • Akumulátorové vrtačky, vrtáky a vrtáky pro řidiče
 • Šestimetrový žebřík
 • Svinovací metr
 • Ruční bodná pila
 • Vyhledávač cvočků
 • Post bagr
 • Lopata
 • Hladina bublin
 • Elektrická pokosová pila nebo kotoučová pila

Materiály

 • 10 sáčků s drenážní horninou o šířce 0, 8 kubické stopy
 • 4 čtyři po čtyřech, každá 8 stop dlouhá
 • 8 sáčků z rychle tuhnoucího betonu
 • 8 tlakově ošetřených dvou po čtyřech, každá dlouhá 8 stop
 • 18 desek západního červeného cedrového plotu, 5/8 palce po 5 1/2 palce po 6 stop
 • Krabice 1-palcových a 2-palcových konstrukčních šroubů
 • 4 závěsné trámové ramínka s dvojitým střihem, 2 x 4 palce
 • 2 push-fit 1/2 palce na 1/2 palce na 1/2 palce instalatérské odpaliště
 • 2 kusy 1/2 cm PEX trubky, každá 8 stop dlouhá
 • Sprchový kohoutek s jednou rukojetí
 • Montáž sprchové hlavice
 • Těsnění na bázi silikonu

Instrukce

Rozhodněte se, kam umístit sprchu

Chladné venkovní sprchy mohou být přijatelné, ale horké sprchy jsou mnohem lepší. Dobrá věc při stavbě venkovní sprchy na straně domu je, že již máte zdroj horké vody, kterou můžete napojit na domov.

Uvnitř vašeho domu je přívod horké vody vedoucí z ohřívače vody, který napájí různá místa v domácnosti. Sprchy, vany, myčky nádobí, dřezy a pračky mají všechny kohoutky teplé vody. Pokud můžete umístit svoji venkovní sprchu na vnější straně jedné z těchto služeb, budete mít k dispozici přívodní vedení teplé i studené vody.

Najděte vodovodní vedení

Najděte přívodní vedení teplé a studené vody v domě, které je nejblíže k oblasti na druhé straně vnější stěny, kde chcete umístit venkovní sprchu. Pokud jsou tyto čáry odkryté (jako v suterénech, prolézacích prostorech, podkrovích a nedokončených místnostech), není nutné odstraňovat sádrokartony.

Pokud existuje sádrokarton, nejprve uzavřete vodu z nejbližšího mezilehlého uzavíracího ventilu od místa instalace. Pokud neexistují žádné mezilehlé uzavírací ventily, uzavřete hlavní uzavírací ventil.

Vystavte vodní linky

Vyhledejte cvočky pomocí vyhledávače cvočků a označte je. Pomocí ruční řezací pily pečlivě vystřihněte dostatečně velkou část sádrokartonu, aby bylo možné odhalit potrubí a spustit další potrubí až do umístění sprchové hlavice, obvykle asi 80 palců vysoké. Například v případě vodorovných vodovodních trubek, které jsou vysoké 30 palců, byste vystřihli část sádrokartonu, která je asi 90 palců vysoká a 14-1 / 4 palce široká (protože čepy jsou obvykle umístěny 16 palců od sebe) centrum).

Klepněte do přívodu vody

Když je přívod vody stále vypnutý, rozřízněte jej do potrubí pro přívod horké a studené vody. Do každého řádku vložte zasunovací tričko o velikosti 1/2 palce po 1/2 palce po 1/2 palce. Potrubí PEX zasuňte do otevřeného konce každého odpaliště a protáhněte potrubí PEX až k bodu drsnosti držadla sprchy.

Připojte sprchový kohoutek a rukojeť

Namontujte sestavu rukojeti sprchy do strany domu podle pokynů výrobce. Odřízněte dvě trubky PEX na požadovanou velikost a připojte je k sestavě držadla sprchy. Se zbývající trubkou PEX pokračujte o jednu délku až k bodu drsnosti sprchové hlavice (faucet). Namontujte sprchový kohout a hlavu a připojte k němu trubku PEX. Těsněte kolem sprchového kohoutku z vnějšku domu.

Nastavte příspěvky pro zeď ochrany osobních údajů

Chcete-li vytvořit oblast soukromí, která je 4 stopy po 4 stopy, vykopejte otvory ve čtyřech bodech. Každý bod by měl být 4 stopy od sousedního bodu a tvořit čtverec. Vykopejte 3 stopy dolů pomocí bagru s otvory. Ke spodní části každého sloupku přidejte 6 palců (nebo přibližně polovinu vaku) základního štěrku krajiny. Umístěte čtyři po čtyřech na místo v každé díře a zkontrolujte, zda je hladina bubliny (svislá) s úrovní bublin. Naplňte každý otvor dvěma sáčky z rychle tuhnoucího betonu a naplňte každý otvor vodou.

Vytvořte odvodňovací oblast

Pokud vaše komunita umožňuje, aby do drenážního lože vběhla šedá voda, vykopejte oblast 3 stopy po 3 stopách po 12 palcích hluboko ve středu příspěvků po čtyřech čtyřech. Naplňte jámu osmi sáčky drenážní horniny.

Postavte Sprchovou podlahu

Vystřihněte dvě délky desek 44–1 / 2 palce z jedné z tlakově ošetřených dvou po čtyřech. Rozdělte pět tlakově ošetřených dvou na čtyři na polovinu, výsledkem je deset palubních desek po 4 stopách.

Umístěte těchto deset desek kolmo na horní část obou desek o velikosti 44-1 / 2 palce, přičemž tyto desky budou od sebe vzdáleny 40 palců rovnoběžně. Ujistěte se, že desky plošiny jsou od sebe vzdáleny asi 1/8 palce, potom je zašroubujte pomocí 2-palcových konstrukčních šroubů. Umístěte podlahu nad štěrkovou drenážní plochu.

Postavte Stringers na ochranu soukromí

Ze dvou zbývajících tlakově ošetřených dvou po čtyřech seřízněte čtyři desky, každá dlouhá 44-1/2 palce. Pomocí akumulátorové vrtačky a 1-palcových šroubů připevněte čtyři závěsné závěsy k vnitřkům čtyř sloupků po čtyřech. Dva z trámů by měly být vysoké 24 palců a další pár by měl být vysoký 56 palců. Vložte čtyři desky o rozměrech 44-1 / 2 palce do závěsných závěsů a zajistěte je pomocí 1-palcových konstrukčních šroubů.

Dokončete stěny pro ochranu osobních údajů pomocí desek

Otočte se k oběma stěnám soukromých zdí s červenými cedrovými plotovými deskami. Nemělo by být nutné je řezat. Začněte na straně domu, přišroubujte každou desku přes struny dvěma dvěma 1palcovými šrouby nahoře a dvěma dole na desce. Pokračujte v deskách směrem dopředu a roztečte desky o 1/8 palce. Na přední straně by poslední deska měla přesahovat čtyři až čtyři asi o dva palce. Pokud si přejete, můžete tuto poslední desku roztrhnout tak, aby byla v jedné rovině s oplocením nebo odešla tak, jak je.

Vytváření tipů pro venkovní sprchu

 • Nechte cedrové desky neuzavřené pro stříbřitý vzhled nebo skvrnu z přírodního dřeva a utěsněte je pro dokonalejší vzhled, který zvyšuje trvanlivost dřeva.
 • Kompozitní dřevěné palubové desky jsou ideální pro venkovní sprchy, protože jsou hladké, bez třísek a nikdy nehnijí.
 • Stejně jako u jiných venkovních faucetů je venkovní sprcha zamrzlá, což může způsobit prasknutí potrubí a zaplavení vašeho domu. Přidání uzavíracího ventilu uvnitř vám umožní během mrazivých zimních měsíců vypnout vodu do sprchy.

Kdy zavolat na profesionála

Chcete-li ušetřit čas, možná budete chtít zavolat instalatérovi s licencí a přidat přívodní potrubí a volitelnou odtokovou linku pro venkovní sprchu. Většina aktivit může snadno dokončit další aktivity.