Jak vytvořit doplněk

Žádný jiný projekt přestavby nevytváří tolik prostoru, tolik nákladů, nebo nezabere tolik času jako přírůstek do domu. Zdá se však, že doplněk je tou jedinou změnou domu, kterou většina lidí chce, obvykle proto, že opravdu potřebují další prostor, a přidání na ně jim umožňuje zůstat v jejich současném domě, spíše než si koupit větší.

Většina majitelů domů doplní dodatek tím, že najme dodavatele nebo stavitele přestavby, ale to neznamená, že majitelé jsou hands-off. Naopak; majitelé domů musí být zapojeni do každého kroku procesu, aby mohli činit informovaná rozhodnutí a zajistit, aby práce splňovala jejich očekávání. Při přípravě na domácí přírůstek může pomoci zobrazit projekt jako obrovský krok za krokem.

Nástroje a spotřební materiál, který budete potřebovat

Konkrétní stavební materiály a nástroje pro práci s nimi se liší od projektu k projektu, ale zpravidla platí, že domácí přírůstky zahrnují většinu (pokud ne všechny) stejných skupin materiálů, které nový dům vyžaduje.

 • Nadační materiály
 • Rámovací řezivo
 • Opláštění podlah, stěn a střech
 • Spojovací prvky
 • Instalatérské materiály a příslušenství
 • Elektrické materiály a zařízení
 • Komponenty systému HVAC
 • Okna a dveře
 • Interiérové ​​podlahy, stěny a stropy
 • Skříně nebo jiné vestavěné skříně
 • Vnější obklady a obložení
 • Zastřešení a okapy
 • Barva a další povrchové materiály

Instrukce

Určete rozpočet a rozsah

Zjistěte rozsah svého projektu. Domácí přírůstek je jako stavba domu a zahrnuje projektování, rozpočtování, povolení, dodavatele a subdodavatele a budování struktury od základů. Je důležité být připraven na vykonanou práci a být realistický ohledně svého rozpočtu. Zatímco někteří majitelé domů uvádějí, že platí 50 000 až 75 000 USD za přírůstek v plné velikosti domu s více místnostmi, realističtější číslo je pravděpodobně v nízkých šesti číslech.

Bezpečné financování

Většina majitelů domů nemůže platit za plné přídavky v hotovosti. Je tedy zapotřebí půjčka nebo úvěr. To obvykle zahrnuje získání půjčky na bydlení, druhé hypotéky nebo úvěrové linky na základě výše vlastního kapitálu nebo hodnoty, kterou mají jejich domácnosti.

Vyberte generálního dodavatele

Vše závisí na nalezení dobrého dodavatele, se kterým můžete pracovat. Získejte skutečná doporučení od sousedů, přátel nebo příbuzných. Pokud nemohou doporučit dodavatele, ztratit plachost a zaklepat na dveře domů, které byly nedávno doplněny.

Význam dodavatele nelze podceňovat. Tato práce je příliš velká na to, abyste si mohli uzavřít smlouvu sami, pokud nemáte odborné zkušenosti a dostatek času. První schůzka stanoví rozsah projektu, časový rámec dodavatele, obecné otázky designu a otázky úspory nákladů.

Vězte, že můžete požádat dodavatele o možnosti kontroly nákladů během procesu. Koneckonců to jsou vaše peníze a obrovský kus.
Zhotovitel vezme procento z hrubých nákladů. Například s přírůstkem 100 000 $ může generální dodavatel účtovat 10 až 20 procent, což vede k celkovým nákladům od 110 000 do 120 000 $.

Práce s architektem

Zatímco někteří dodavatelé mohou navrhnout váš dodatek nebo mohou pracovat z plánů sčítání zásob, v mnoha případech je nejlepší najmout si architekta. Určitě stojí za to jít s architektem doporučeným dodavatelem. S tímto uspořádáním máte dvě strany, které jsou zvyklé spolupracovat. Pokud však uvažujete o tomto uspořádání, měli byste provést stejnou due diligence, jakou byste použili při výběru architekta, který není ve vztahu k dodavateli.

Získejte povolení a připravte web

Váš dodavatel získá povolení a bude muset zveřejnit schválená povolení na viditelném místě ve vašem vlastnictví. Posádka přijde a odloží přenosnou toaletu a možná dá znamení, které říká světu, kdo staví váš doplněk. K přípravě místa bude nutné demolovat, odstraňovat a třídit cokoli jiného než úroveň, holé nečistoty. Překážky budou odstraněny, dokonce i stromy (pokud to vaše komunita dovolí). Ploty budou dočasně staženy, aby se těžkým zařízením umožnil přístup na místo.

Postavte nadaci

Přídavek získá plnohodnotný základ, stejně jako nový dům. V závislosti na plánech začne posádka lití betonové desky nebo vykopávání pro prolézací prostor nebo suterén, následované litím betonových patek a základových zdí.

Rámujte strukturu

Jakmile je základní beton vytvrzen, jsou podlahy, stěny a střecha zarámovány. Jednoho dne se vrátíš z práce a najednou má tvůj přírůstek dvě, tři nebo dokonce čtyři stěny! Rámování - domácí kostra - roste poměrně rychle. V některých případech je část rámce dokonce konstruována mimo lokalitu. V tuto chvíli se možná budete cítit, že je projekt jen několik dní od dokončení, přestože máte stále ještě dlouhou cestu.

Přidejte opláštění a zastřešení

Opláštění stěn a zastřešení jsou nezbytné k ochraně všech prací, které přijdou později. Panely opláštění stěn, obvykle OSB, jsou instalovány rychle a obvykle jsou na vnější straně panelů pokryty domovým zábalem. Vzhledem k tomu, že je dům zcela zastřešený, zdá se, že se projekt pohybuje vpřed rychlým tempem.

Nainstalujte Windows a dveře

Jsou instalována nová okna a dveře. Stejně jako střecha a vnější stěny i nadále zapínají konstrukci a udržují ji odolnou vůči povětrnostním vlivům pro další práci. Stavební profesionálové popisují budovu jako „zaschlou“ po této fázi, což znamená, že interiér je chráněn před živly.

Rough-In v elektrickém, instalatérském a HVAC

Zásadní služby, jako jsou elektrické, instalatérské práce a vytápění / chlazení, jsou „zdrsněné“, což znamená, že jsou nainstalovány prvky zákulisí, jako jsou potrubí, elektroinstalace a potrubí. Je normální, že se zdá, že se projekt zpomalí, když do něj přijdou elektrikáři, instalatéři a technici HVAC, ale tyto obchody mají tendenci fungovat poměrně rychle. Skutečné záběry bývají spojeny s čekáním na inspekci města, kteří provedou inspekci a schválí práci.

Přidejte izolaci a sádrokarton

Po přidání izolace a sádrokartonu začíná projekt vypadat jako skutečná struktura. Izolace může být jedním nebo více z mnoha různých typů, od standardních skleněných netopýrů po stříkanou pěnu až po foukanou celulózu. Sádrokarton je vícestupňový proces: pověšení listů, „zabalení“ švů mokrou směsí sádrokartonových desek, nechání této směsi zaschnout a poté švy.

Dokončete interiér

Podlahy a skříňky jsou instalovány a stropy a stěny jsou natřeny. Podlaha může být nainstalována před nanesením barvy nebo může dojít k prvnímu nátěru barvy. Obvykle jde o to, která z nich je nejúčinnější metodou (z hlediska čistoty), takže to je často určeno plánováním. Malířští dodavatelé mají zkušenosti s lakováním po instalaci podlahové krytiny. Tesaři přicházejí a staví podrobné obkladové práce, jako jsou základní desky, okenní obložení, tvarování korun a podobně. Dveře jsou zavěšeny.

Proveďte závěrečná připojení

Instalatéři, elektrikáři a instalátoři HVAC vložili své příslušenství a vybavení a provedli konečná servisní připojení. Některé z těchto prací, například nastavení dodávky tepla a vody pro budovu, však mohou být provedeny před dokončením interiéru.

Vyplňte Punch List

Seznam úderů je záznam o různých položkách, které zbývá udělat. Mnohé z nich dokončují dotyky, které musely čekat na jinou práci nebo byly v procesu jednoduše zmeškány. Dodavatel i majitelé domů často sestavují své vlastní seznamy a kombinují je do hlavního kontrolního seznamu.