Jak se vyhnout díkůvzdání drama

PeopleImages / Getty Images

Díkůvzdání má být časem pro rodinu a blízké přátele, aby se sešli a poděkovali za život v této skvělé zemi, správně ">

Nereálná očekávání

Být se všemi těmito lidmi nemusí být ubohý, vysoce dramatický zážitek. Jedním z největších problémů jsou očekávání, že se znovu vytvoří scéna znázorněná v tradičním obraze Normana Rockwella s usměvavou rodinou, která sedí u stolu a dychtivě čeká na dokonale připravené jídlo, na které si užijí. Toto není nikde blízko toho, co většina lidí zažívá, takže se pokuste snížit sebe a svou rodinu o nějakou volnost.

Vytváření díkůvzdání bez drama

Zde je několik tipů, jak mít díkůvzdání bez drama:

 1. Nechte své staré očekávání pozadu. To neznamená, že musíte snížit své standardy. To znamená, že každá událost je jiná, i když máte stejné lidi. Životní zkušenosti se změnily a všem se stalo. Přijměte skutečnost, že ačkoli díkůvzdání je dlouholetou tradicí, jedná se o zcela nový zážitek.
 2. Být pochopení rozděleného času. Pokud máte vy a váš manžel rodiny v různých městech, pravděpodobně nebudete s oběma z nich každý rok. Přijďte s řešením, jako je střídání toho, kde každý rok strávíte díkůvzdání. Udělej to bez hněvu nebo viny, nebo budeš smutný.
 3. Buďte si vědomi problémů se vztahem. Pokud mají členové rodiny dlouhou historii, že se spolu nevyjdou, pravděpodobně není možné nic změnit. Jedna věc, kterou můžete udělat, je však požádat zúčastněné osoby, aby se během akce chovali, i když to znamená, že nebyli na stejné straně stolu.
 4. Přijměte tradice, ale ne až k bídě. Pokud má vaše rodina zvyk na díkůvzdání, není nic špatného na tom, že se o to pokusíte držet - to znamená, pokud to nevytváří stres a drama. Vyhodnoťte každou tradici a sledujte ji, pouze pokud funguje pro tuto konkrétní událost. Pamatujte, že nejdůležitější tradicí je sdružování rodiny a přátel a být vděčný.
 5. Buďte připraveni na začátek konverzace. I když víte, že vaše teta Edna dokáže konverzaci udržet bez pomoci, připravte si několik témat, která můžete vyvolat, abyste zahájili novou diskusi nebo nasměrovali konverzaci jiným směrem. To je zvláště důležité, pokud máte co do činění s různými náboženstvími, odporujete politickým názorům nebo sociálními rozdíly.
 6. Nabídnout pomoc. Spíše než sedět a posoudit hostitele nebo hostesku, nabídněte vaši pomoc. Je snadné být zavrčený, pokud vám věci nedojdou, ale nemáte právo vynášet rozsudek, když někdo převzal monumentální úkol spočívající v tom, že má na starosti vzpomínky všech na Den díkůvzdání.
 7. Mít různé jídlo. Pokud máte pro své hosty více než jedno maso (nebo náhražku masa), zeleninu a dezert, budou šťastnější a nebudou hladovět. Někteří hostitelé nabízejí turecko i šunku a žádají své hosty, aby každému přinesli jednu přílohu.
 8. Odstraňte stres zvířat. Mnoho domácích mazlíčků je zdůrazněno, když je v domě více lidí, než na které jsou zvyklí, a mohou být traumatizováni a jednat. Máte-li i sebemenší inkoust, k němuž by mohlo dojít, poskytněte útulné místo v jiné místnosti, kde mohou relaxovat. Pokud si přejete, aby si tu párty užili, vyveďte je, až budou všichni hotoví, ale pozorně na ně dávejte pozor.
 9. Udělejte co možná nejpřednější přípravu. Nenechávejte veškeré vaření až do rána velké události. Projděte si menu a podívejte se, co se dá dělat ve dnech, které k němu vedou, abyste předešli stresu starosti s něčím, co se nepovede správně.
 10. Znát horká tlačítka vašich hostů. Pokud máte politicky rozdělenou rodinu, stanovte základní pravidlo, že o politice nebude během jídla diskutováno. Pokud to lidé chtějí vychovat později, je jen na vás, zda je to povoleno. To bude obtížné vymáhat, ale může to zabránit obrovskému rodinnému tiffu, který vydrží dlouho po prázdninové sezóně.
 11. Poskytněte stravovací možnosti. Pokud máte někoho, kdo je diabetik, potřebuje dodržovat bezlepkovou dietu, trpí alergiemi nebo je přísný vegetarián, ujistěte se, že jsou jídla, která mohou jíst. Nesnažte se vplížit něco do kastrolu, aniž byste to řekli svým hostům, protože to ukazuje nedostatečný respekt k jejich potřebám nebo možnostem volby.
 12. Buďte připraveni na další hosty. Přestože je pro někoho hrubé přivést nezvaného hosta, aniž by to s hostem očistilo, není čas na to, aby se toho hodně podařilo. Ujistěte se, že máte dost jídla pro jednu nebo dvě osoby navíc. Je to dobrý způsob, jak ukázat svou vděčnost rodině a přátelům, které jste pozvali, a rozšířit hromadnou pomoc své záviděníhodné pohostinnosti.
 13. Vědět, jak opravit chyby vaření. Když vaříte pro velkou skupinu, musí se něco stát. Je-li zelenina spálená, odstraňte ty, které mají známky spálení, a přidejte něco jiného. Můžete hodit některými nakrájenými rajčaty, nasekanými ořechy nebo sušeným ovocem a přidat další vrstvu chuti. Pokud je dýňový koláč méně než dokonalý, můžete vždy přidat více šlehačky na pokrytí nedostatků. Vždy existuje řešení jakéhokoli problému s vaření.
 14. Najděte nějaký čas předem a později. Strávit trochu klidného času po přípravě jídla a před příjezdem hostů. Pokud jste odpočatí, budete během jídla trochu veselejší. Až bude večeře hotová a poslední jídla byla odložena, klidně si můžete jít do své ložnice. Koneckonců, tvrdě jste pracovali jako laskavý hostitel nebo hostitelka a je čas na odpočinek a přeskupení.
 15. Poskytněte více času na cestování. Nezapomeňte, že během prázdnin jsou dálnice přetížené, takže začněte brzy a věnujte si na výlet čas navíc. Pokud je to možné, dostaňte se tam o den dříve, abyste nepocítili stres ze snahy porazit hodiny.

Odpočiňte si během dovolené

Nezapomeňte, že při jednání s lidmi není nic takového jako dokonalost - dokonce ani nejbližší rodina a přátelé. Důvodem, proč jste všichni spolu v tento zvláštní den, je poděkovat za všechna vaše požehnání, a to zahrnuje i vztahy. Pokud se něco stane, jako je například spálení jídla nebo někdo vydá hrubý komentář, zkuste se tomu smát. Vzpomínky budou mnohem příjemnější, pokud nenecháte drama zničit vaši dovolenou.

Pokud nikdo z vaší rodiny nebo skupiny přátel nenabízí hostování díkůvzdání, nedělejte si starosti. Existuje spousta restaurací, které podávají chutná jídla. Můžete se tam všichni setkat, vychutnat si jídlo a odejít s úsměvem na tvářích.