Jak přilákat drozdy

Většina drozdů není vždy běžným ptákem na zahradě, ale jejich přitahování může být prospěšné, protože to znamená vytvoření bohatého stanoviště vhodného pro ptáky k nalákání těchto plachých druhů. Tím, že uspokojí základní potřeby těchto ptáků pro jídlo, vodu, přístřeší a hnízdiště, je možné přitahovat drozd a užít si jejich úžasnou společnost po celý rok.

Vlastnosti

Všechny drozdy jsou kolemjdoucí a tito ptáci patří do čeledi Turdidae . Mnoho známých ptáků jsou drozdi, včetně amerického robina, redstartů, bluebirdů, evropských robinů, polních, modrých hrdel, drozdů poustevníků a pšenicníků. I přes popularitu těchto ptáků je však mnoho z nich v rozvinutých oblastech často plachých a vzácných. Mnozí dvorní ptáci by je však uvítali za jejich jasné písničky podobné flétně a hmyzožravou stravu, které mohou pomoci minimalizovat hmyz trávníku a zahrady, včetně brouků a grubů. Ale co můžete udělat pro přilákání drozdů na váš dvůr ">

Atraktivní prvky

Je možné přilákat tyto žádané ptáky, pokud splníte jejich základní potřeby přežití.

Jídlo

Protože drozd jedí širokou škálu hmyzu, červů a hlemýžďů, je nejlepší minimalizovat nebo eliminovat použití insekticidů na trávnících a terénních úpravách, pokud doufáte, že tyto ptáky přitáhnete. To je obzvláště důležité během jara a léta, kdy je pro krmení hladových mláďat nutné velké množství hmyzu. Na podzim av zimě, drozdi také jedí mnoho druhů bobulí a ovoce, včetně malin, hroznů a bezin, a poskytnutí nativních keřů produkujících bobule bude vítaným přírodním zdrojem potravy. Podavače by mohly zahrnovat namočené rozinky, kuchyňské kousky a malé kousky kuřete. Nejlépe jsou tyto ptáky pokoušeny nízkými, otevřenými podavači krmení nebo oblastmi s krmením z půdy. Ponechání neporušeného listového listí dává těmto ptákům snadné a známé místo pro píci a v zimě, kdy mohou být jiné potraviny vzácné, vyzkouší semena bohatá na olej, jako jsou loupaná slunečnicová semínka.

Voda

Stejně jako všichni ptáci musí drozd také pít a čerstvý, čistý zdroj vody může být neodolatelný nejen pro pití, ale i pro koupání. Mělká koupel blízko úrovně země bude pro drozd nejatraktivnější, nejlépe ve stínu, kde se budou cítit bezpečněji. Tito ptáci mohou být intenzivními koupajícími se a lázeň by měla být často doplňována a osvěžována, zejména v horkém podnebí. V chladných oblastech může být vyhřívaná ptačí lázeň ideální pro poskytování tekuté vody po celý rok. Přidání odkapávače nebo bublaného do jakéhokoli zdroje vody také pomůže přilákat pozornost ptáků měkkými žvýkáním a stříkáním a dá jim vědět, kde najít drink.

Přístřeší

Drozd obecně upřednostňuje zalesněná stanoviště se vzrostlými stromy a mnoho z nich se cítí nejpohodlněji v hubovitých oblastech nebo krmení poblíž takového bezpečného úkrytu. Navrhněte krajinu přátelskou k ptákům s hustými úkryty, zasadte vrstvy keřů do rohů, podél budov a podél okrajů majetku, aby ptáci získali dostatek úkrytů. Delší trávy a stínovaná štětcová hromada mohou být také vítanými rysy pro ptáky pro drozd. Užitečné mohou být také některé vlhké nebo vlhké oblasti pod keři a drozdi si budou užívat shánění hmyzu v podrostu.

Hnízdní weby

Některé drozdy, jako východní bluebirds, dychtivě používají ptačí budky, ale mnoho drozdů není hnízdo dutin. Místo toho oceňují bezpečnost tlustého úkrytu - zralých stromů a hustých keřů - kde si mohou stavět svá hnízda. Poskytnutí krátkých kousků příze nebo ponechání výstřižek trávy k dispozici pro sběr drozdů je povzbudí, aby hnízdili poblíž. Poskytování hnízdní police nebo chráněné plošiny může také povzbudit drozd k hnízdění. Pokud je hnízdo skvrnité, nechte hnízdo v klidu, aby se ptáci cítili bezpečně, aby inkubovali svá vejce a starali se o jejich kuřata, což může také povzbudit více jedinců ve stejné oblasti.

Další tipy

I při správném jídle, sladké vodě, vhodném úkrytu a bezpečném hnízdním místě drozdi vždy nenavštíví snadno. Pokud máte dvorek vhodný pro ptáky, ale dosud jste neviděli drozd využívající vaši pohostinnost, zkuste následující:

  • Přidejte více útočiště, jako jsou malé útočiště, a to i malé, což ptákům poskytne větší teritorium k prozkoumání a více možností hledání potravy.
  • Podnikněte kroky k odrazování divokých koček a ochraně ptáků na zahradě před kočkami - divoké i domácí kočky mohou na pozemních drozdech získat obrovské poplatky.
  • Pracujte na zachování dalších místních stanovišť, která mohou být pro drozd atraktivní, včetně okolních parků.
  • Odradzujte od parazitů plodu, jako jsou například hovězí ptáci s hnědohlavou nebo běžní kukačky, kteří mohou převzít drozdová hnízda a zvýšit úmrtnost mláďat drozdů.
  • Další informace o přesných drozdech, které chcete přilákat, například o tom, jak přilákat ptáky, a podniknout konkrétní kroky k uspokojení jejich individuálních potřeb.

Krásné písně, barevné peří a hmyzožravá strava drozdů z nich dělají oblíbené dvorky. Naštěstí to může být snazší, než si mnoho zahrádkářských ptáků uvědomí, jak přilákat tyto často tajné, plaché ptáky do svých dvorů a zahrad. Trpělivost je nezbytná, ale pokud navrhnete prostředí šetrné k drozdu, dříve nebo později si všimnete těchto ptáků, kteří ji využijí.