Jak přilákat Juncos

Becky Matsubara / Flickr / CC o 2, 0

Juncos jsou v zimě jedním z nejoblíbenějších ptáků na krmítkách, ale pokud se vám na dvorku formou bufetu objevují junky, jak je můžete přitahovat ">

Proč milujeme Juncos

Tmavé oči junky jsou typem vrabce odlišného pro jejich bledé účty a bílé vnější ocasní peří. Tito draví ptáci jsou aktivní a energičtí, protože s oběma nohama přecházejí ke krmení, a jsou vítáni u mnoha krmítek jako energický zimní host. Zatímco junky v některých částech Severní Ameriky zůstávají celoročně, během zimních měsíců, kdy častěji navštěvují potravinové stanice, jsou mnohem rozšířenější.

Zatímco tmavé oči junco je jeden druh, existuje více poddruhů, které mohou vypadat velmi odlišně v závislosti na jejich poloze, protože rozdíly mezi peřím mezi těmito ptáky jsou nejznámější pro různé geografické populace. Některé poddruhy se překrývají, což může dvorským ptákům poskytnout ještě větší důvod k přilákání junků a užívat si většího množství ptáků v krmivech.

Existuje ještě jeden druh junka, junko žlutooký, které může také navštívit dvorní krmítka. Tento druh má však relativně omezený rozsah a ve Spojených státech je vidět pouze na extrémním jihu Arizony a Nového Mexika. Stejně jako jiné junky je však možné je přitahovat ke krmítkům v jejich dosahu.

Jak přilákat Juncos

Juncos snadno navštěvuje dvorek přátelský k ptákům, pokud jsou splněny jejich základní potřeby pro potraviny, vodu, přístřeší a hnízda. Naštěstí pro zahrádkáře je snadné splnit tyto potřeby a užít si junky ve svém dvoře.

  • Jídlo : Juncos jsou granivorous a obzvláště preferují bílé proso proso, loupaná slunečnicová semínka a hranolky a prasklou kukuřici. Jako ptáci živící se krmením se živí nejlépe z nízkých podavačů krmiv nebo otevřených podnosů a kropící semeno na zemi může také přitahovat junky. Protože je pravděpodobné, že v zimě navštíví krmítka, může být moudré zvolit krmítko s nadrozměrnou střechou, která bude udržovat sníh mimo osivo, nebo umístit krmítka pod kryté místo, například pod venkovní stůl. Výběr travin nesoucích semena, jako jsou ambrózie a cizrna, spolu s květinami nesoucími semena, jako jsou např. Třapatky a měsíčky, poskytne přirozené zdroje semen pro junky. Ponechání podestýlky z listů na podzim zachová také přírodní zdroje potravy, které tyto ptáky snadno přitahují.
  • Voda : Zatímco tmavé oči, stejně jako všichni ptáci, mohou roztopit sníh na svých účtech, aby pili v zimě, ale pro snadnější pití snadno navštíví ptačí lázně. Vyhřívaná ptačí lázeň je skvělým doplňkem každého dvora během chladnějších měsíců, ale aby byla nejatraktivnější pro junky, měla by být koupel nízká k zemi a poblíž hustých keřů. Malé vodní útvary, jako jsou rybníky nebo malé vodopády přes skály, mohou také přitahovat junky, pokud jsou v zimě drženy bez ledu. Nepoužívejte však nemrznoucí chemikálie ve vodních zdrojích, protože tyto chemikálie jsou smrtelné pro ptáky a jiné divoké zvěře.
  • Úkryt : Tyto vrabci používají keřové a nízko jehličnaté stromy k pravidelnému úkrytu a v drsném počasí mohou využít krabic pro ptačí ptáky. Pokud vaše terénní úpravy nejsou zcela přátelské, ponechání keřů a keřů bez ořezání na podzim a čekání na jaro na jakékoli oříznutí může poskytnout junkům vhodně chráněné místo k hnízdění. Přidání štětce na dvoře může také poskytnout dobré útočiště pro junky. Mohou se také ukrýt pod dřevěnými hromádkami, přístřešky, paluby nebo jinými strukturami, pokud tam jsou malé mezery, kam mohou vstoupit.
  • Hnízdní stránky : Juncos staví svá hnízda relativně nízko na krátkých stromech nebo chráněných padlými stromy nebo hromádkami skal. Loděnice bez těchto rysů mohou být stále přitažlivé pro hnízdící junky, pokud jsou nabízeny vhodné materiály pro hnízdění, jako jsou jehličí, mech, jemné větvičky a zvířecí srst. Juncos jejich hnízda znovu nepoužívají pro další mláďata, takže ptáci, kteří mají poblíž hnízdící junky, mohou tato hnízda snadno odstranit poté, co kuřata utekla. To může povzbudit junky, aby později v sezóně stavěli další hnízda, zejména v jižních výbězích těchto ptáků, kde je společných více plemen.

Další tipy pro přilákání Juncos

Zatímco junkové obvykle navštěvují yardy bez problémů, pokud máte yunco-friendly yard bez juncos, několik dalších tipů by mohlo pomoci přesvědčit tyto ptáky, aby se stali pravidelnými hosty.

  • Odradit divoké kočky, které mohou představovat nebezpečnou hrozbu pro tyto dravé ptáky.
  • Minimalizujte používání insekticidů během období rozmnožování, kdy junky krmí hmyz svým kuřatům.
  • Poskytujte široký, otevřený krmný prostor, který pojme velká hejna hladových junků.
  • Udržujte krmnou plochu v čistotě od zkaženého osiva a starých trupů, které mohou pohřbít čerstvé osivo.
  • V případě potřeby umístěte klec nad krmnou plochu, abyste zabránili větším ptákům narušit junky.
  • Udržujte sníh z oblíbených krmných oblastí ptáků, aby měli snadnější přístup k osivu.

Každý birder, který podniká kroky k přilákání junků, může být odměněn hladovým, zvědavým a zábavným hejnem, aby si užil celou zimu.