Jak přilákat stehna do dvora

Osivo nesoucí květiny jsou magnety, které přitahují stehna.

Daniel D'Auria / Flickr / CC by-SA 2.0

Stehýnka jsou krásné a žádané dvorky. Zatímco tyto divoké kanárky mohou být vybíravé, dvorní ptáci, kteří se učí, jak přilákat zlaté stonky pečlivým uspokojením svých potřeb a preferencí, najdou ve svém dvoře hejna zlatých vlajek.

Proč milujeme stehýnka

Na světě existují čtyři druhy stehna, z nichž všechny jsou vyhledávány jako dvorní hosté.

 • Americký stehlík obecný (nalezený v Severní Americe, především v Kanadě a Spojených státech)
 • Menší stehlík obecný (rozsah zahrnuje jihozápadní USA do Jižní Ameriky)
 • Lawrence's stehlík (omezený rozsah v Kalifornii, Baja Kalifornii a západní Arizoně)
 • Stehlík obecný (rozšířený v Evropě, na Středním východě a v jižní Austrálii)

Přes jejich rozšířené rozsahy, goldfinches jsou všichni malý ale chmurní ptáci, kteří jsou celoroční obyvatelé na většině z jejich území, ačkoli některé populace jsou stěhovavé. Jejich světlé barvy, výrazné písně, akrobatické starožitnosti a zdravé chutě pro všechny typy semen plevelů z nich přivítají návštěvníky dvorku a pomáhají v zahradě. Mohou však být nepolapitelní, aby přilákali i ty nejzranitelnější dvorky, a je třeba věnovat zvláštní úsilí tomu, aby se yard staly příjemnými.

Jak je přilákat

Stejně jako u každého dvorku ptáka, je nezbytné splnit základní potřeby zlatých stehen na výživné jídlo, sladkou vodu, bezpečné útočiště a vhodná místa hnízda, aby je bylo možné snadno přilákat.

 • Jídlo : Stehýnka jsou granivorous ptáci, kteří žijí téměř úplně na semenech. Na rozdíl od jiných zpěvů ptáků stříbřitých obvykle nekrmí svůj kuřatský hmyz - místo toho se hatchlings krmí regurgitovanými semeny. Semena nesoucí květiny, jako slunečnice, coneflowers, a jiné známé rodné květy jsou nejlepší pro přírodní zdroj potravy. Tito ptáci také snadno navštíví krmítka, která nabízejí slunečnicová semínka srdce nebo hranolky, jakož i Nyjer. Krmítka ve stylu ok nebo krmné ponožky umožňují těmto hbitým ptákům sedět v různých polohách a krmítka trubek nebo podavače jsou také dobrou volbou. Protože se jedná o ptáky, kteří se často krmí v hejnech, poskytuje více krmítek více ptáků přístup k potravě a povzbuzuje je, aby zůstali poblíž.
 • Voda : Stehlíci se snadno zastaví v ptačí lázni pro rychlé popíjení nebo intenzivní koupel, ale je nejlepší, pokud je povodí mělké, které umožňuje použití těchto menších ptáků snadno. Kapela nebo fontána ve vaně pomůže přilákat zlaté stonky stříkajícími zvuky. Koupel a okolní hřady by měly být pravidelně čištěny, aby nedošlo k šíření nemocí, které by mohly rychle infikovat celé hejno.
 • Přístřešek : Husté stromy a keře jsou preferovaným přístřeškem pro všechny druhy stehen a trnité keře poskytnou další vrstvu ochrany před dravci nebo hnízdními bandity. Nejlepší dvorek poskytne směsici listnatých a jehličnatých stromů a keřů, aby se ptáci cítili bezpečně za všech podmínek a v různých ročních obdobích. Není-li možné vysadit stromy, může vysoký štětcový štětec poskytnout dodatečné přístřeší, ale zlatokopy ho nepoužívají tak pravidelně jako vrabci.
 • Hnízdní stránky : Stehlíci nejsou ptáci hnízdící v dutinách a nebudou používat ptačí budky, ale poskytnutí bezpečného útočiště je prvním krokem k tomu, aby jim bylo poskytnuto bezpečné a zabezpečené místo pro chov jejich kuřat. Rostliny plísní, jako jsou pampelišky a ostropestřec, jsou ideální jako přírodní materiál pro hnízdo a doplňkové zásoby veškerého materiálu pro přírodní hnízdo bavlny je mohou povzbudit k stavbě hnízd poblíž. Protože stehýnka obvykle hnízdí později v sezóně než ostatní ptáci, je nejlepší nechat hnízdní materiál k dispozici až do pozdního léta, než je odstranit poté, co ostatní ptáci utekli. Ochrana hnízdního materiálu před letními sprchami zajistí jeho nadýchání a přitažlivost k hnízdění zlatých stehen.

Další tipy pro přilákání

Zlaté stehýnka jsou známé svým jemným chováním a jednoho dne mohou být na vašem dvorku a další odejít. Pokud máte potíže s jejich trvalým přilákáním, zkuste…

 • Kontrola poškození ptáků. Osivo by mělo být čerstvé a suché, aby vyhovovalo vkusu zlatých stehen, proto používejte přepážky, které udržují suché a volí krmítka, kde kolem semene může cirkulovat vzduch, aby se zabránilo formování.
 • Vyčistěte trupy a rozlité semeno pod krmítky ptáků. Tím se sníží riziko šíření nemocí na pěnkavy plevelné na zemi nebo na jiné ptáky, kteří se živí krmením, například vrabci a holubice.
 • Udržujte svůj dvorek pestrý tím, že vysadíte květiny v barvách, které přitahují ptáky, a nechte tyto květy jít do semene, aby poskytly přírodní materiál pro hnízdo a jídlo pro návštěvu stehen.
 • Nepoužívejte herbicidy ani jiné chemické ošetření, které by vylučovalo přírodní zdroje potravy pro zlaté miláčky semen. Místo toho nechte rostliny přirozeně se živit a užijte si úspory, když nemusíte kupovat tolik ptáků, aby nakrmili hladové hejno.

Zlaté stonky jsou radost, že na zahradě, ai když to může trvat několik týdnů nebo měsíců, aby přilákali tyto světlé, barevné ptáky, mohou být ptáci na zahradě, kteří trvale uspokojují jejich potřeby, odměněni jasnými postříkání žluté po celý rok.