Jak přilákat kuřata

Eric Meola / Getty Images

Chickadees jsou energický a vzrušující doplněk dvorku každého birdera a naštěstí je snadné tyto zvědavé ptáky povzbudit k návštěvě. Naučit se, jak přilákat kuřata, je jen otázkou toho, co tito ptáci snadno potěší a jak vyhovět jejich potřebám v zahradě s ptáky.

Druhy kuřat

Sedm druhů kuřat pravidelně navštěvuje a chová v Severní Americe, z nichž všechny jsou snadno přitahovány na dvorky v jejich příslušných chovech. Ptáci v některých oblastech, jako je borealská oblast Kanady a západní oblast Skalistých hor, mohou mít dokonce štěstí, aby přilákali více než jeden druh kuřat, kde se jejich rozsahy překrývají.

 • Black-capped Chickadee
 • Boreal Chickadee
 • Carolina Chickadee
 • Chickadee couval
 • Chickadee šedá
 • Mexická kuřata
 • Mountain Chickadee

Kromě těchto druhů jsou stejné techniky, které přitahují kuřata, také účinné pro přilákání příbuzných druhů titmouse, jako je tufted titmouse a bushtit. V Evropě a Asii budou příbuzná prsa, jako je velký sýkorka, modrá sýkorka a sýkorka dlouhoocasá, reagovat také na stejné metody, které se používají k přilákání jejich severoamerických bratranců kuřat.

Boreal Chickadee. Corey Hayes / Getty Images

Jak přilákat kuřata

Přitahování kuřat je snadné, když dvorní ptáci pracují na uspokojení celoročních potřeb těchto ptáků pro potraviny, vodu, přístřeší a hnízdiště.

 • Jídlo : Kuřata jedí širokou škálu potravin, včetně hmyzu, semen, ořechů a ovoce. Nabídnout jim na zahradě dostatečné jídlo, kvetoucí rostliny nebo keře produkující bobule, které přitahují hmyz a minimalizují používání pesticidů a insekticidů. V krmivech jsou slunečnicová semena černého oleje, loupaná slunečnicová semínka, skořápkové arašídy, loupané a arašídové máslo oblíbená jídla kuřat, nabízená v podavačích, zkumavkách nebo násypkách. Pěstování slunečnic nebo jiných květin nesoucích semena je dalším způsobem, jak těmto ptákům nabídnout jídlo, a když se krmí, budou se šťastně držet květů. Arašídové máslo nebo měkký kuřátko lze dokonce rozmazat přímo na kůře stromu nebo na plotu, aby se užilo krmení kuřat.
 • Voda : Chickadees navštíví ptačí stezky na pití a koupání, ale protože jsou to malí ptáci, mělké koupele jsou nutností. Pokud je mísa příliš hluboká, přidání menší misky do ní nebo rozptýlení říčních skal nebo štěrku podél dna může pro kuřata znamenat lepší hloubku. Drippers nebo jiná tekoucí voda přitáhne chickadees s trochou šumu a splashy jiskří. Vyhřívané ptačí koupele jsou nezbytné v zimě, protože tito ptáci nemigrují a budou potřebovat zdroj čerstvé vody i v nejchladnějším počasí.
 • Přístřešek : Listnaté i jehličnaté stromy poskytují útočiště těmto ptákům, stejně jako silné oblasti křovin. Stálezelené stromy a keře jsou rozhodující pro zimní chickadee přístřešky a budou snadno používat boxy nebo prázdné ptačí budky, aby zůstaly teplé ve špatném, chladném počasí. Plánování terénní úpravy pro ptáky k vytvoření houštin nebo úrovní s hustým přístřeškem bude pro chickadees a kozy přitažlivější.
 • Hnízdní stránky : Chickadees jsou ptáci hnízdící v dutinách a snadno budou používat ptačí budky správných rozměrů. I když mohou být kreativní s volbou svého domu, preferovaná velikost pro kuřata je osm palců vysoká se čtyřmi nebo pěti palcovými čtvercovými základnami a vstupní dírkou o rozměrech 1 1/8 palce. Chickadee domy by měly být namontovány na stromě, zdi nebo sloupu 4-15 stop nad zemí. Rozptyl dřevěných hoblin nebo pilin uvnitř domu může povzbuzovat kuřata k hnízdění a hnízdní materiály, jako je domácí kožešina nebo malé kousky provázku, mohou také přitahovat hnízdící kuřata. Ponechání zádrhelů nebo mrtvých stromů neporušených poskytne těmto ptákům přirozená hnízdní místa a znovu využijí staré dutiny datelů.

Další tipy pro přilákání kuřat

Kuřata nejsou stydlivá a snadno se přitahují do dvorů přátelských k ptákům, ale aby váš dvůr byl ještě vhodnější.

 • Zasazte do smíšených shluků různé velikosti stromů a keřů, abyste poskytli lepší pastviny a hustší úkryt pro ochranu ptáků.
 • Zajistěte vhodné bidla poblíž krmítka, aby kuřata mohla odletět na bezpečné místo a pohodlně jíst každé semeno, protože často u krmítka dlouho nezůstávají.
 • Umístěte krmítka a lázně ptáků do blízkosti hubovitých oblastí a zajistěte bezpečný a snadný ústup pro skittish chickadees a prsa.
 • Chickadees chraňte před kočkami tak, že budete chovat domácí zvířata doma nebo podniknete kroky, které odrazí divoké kočky, které budou neodolatelně přitahovány k těmto akrobatickým ptákům.
 • Zvažte příležitostně přilákat pozornost kuřat a upozornit je na lepší názory, ale nedělejte to tak často, že se domnívají, že je převezme konkurent.
 • Pokud váš dvorek navštíví mnoho kuřat, přidejte více krmítek, aby více z nich mohlo najednou najíst. Tím se zamezí tomu, aby dominantní pták pronásledoval ostatní návštěvníky.

S trpělivostí se mohou nejen ptáci na zahradě naučit, jak přilákat kuřata, ale mohou si také užít pravidelnou společnost známých návštěvníků, kteří jsou zvědaví, energičtí a hraví. Je možné ručně krmit kuřata, jak si ptáci zvyknou na váš dvorek, ai když si je užijete z dálky, jedná se o fantastické ptáky, které oceníte u krmítka a ptačí budky.