Jak přilákat kardinály

Dan Pancamo / Flickr / Používáno se svolením

Krásné v každém ročním období as ohromujícími písněmi, které odpovídají jejich ohromujícím peřím, jsou severní kardinálové jedním z nejžádanějších ptáků na zahradě v Severní Americe. Naštěstí pro začínající i zkušené ptáky může kdokoli přilákat kardinály, pokud mají správné krmítka, ptačí ptáky a hnízdní oblasti.

Proč milujeme kardinály

S jejich zářivě červeným peřím jsou severní kardinálové snadno vidět a rozpoznat, a dokonce i utlumenější ženy mají krásné červené tóny ve svém planě zbarveném peří. Protože tito ptáci typicky nemigrují, mohou být v zahradě po celý rok vítáni. Kardinálové jsou často ohromující dekorace v jinak holých zimních stromech a keřích, protože tito ptáci si po celý rok zachovávají svou brilantní barvu. Jak mužští, tak ženští kardinálové zpívají rozmanité písně, přidávají k jejich krásnému vzhledu krásný hlas a dávají ptákům ještě jeden důvod, proč chtějí přilákat kardinály.

Jak přilákat severní kardinály

Základy přitahování ptáků se vztahují na přitahování kardinálů: loděnice a zahrady, které poskytují správné jídlo, vodu, přístřeší a hnízdiště, budou pro tyto ptáky oblíbenými stanovišti.

  • Jídlo : Silný, silný účet severního kardinálu je ideální pro velká semena a slunečnicová semínka a slunečnicová semínka jsou dvě z jejich oblíbených. Mezi další potraviny, které kardinálové preferují, patří prasklá kukuřice, kousky arašídů, čerstvé bobule, kousky jablek a malé kousky, drobky nebo kousky lusku. Tato jídla by měla být nabízena ve velkých, širokých podavačích s dostatkem prostoru pro ptáky, kteří by se mohli usadit, protože malé podavače trubek jsou pro kardinály nevhodné, pokud nemají dole velký talíř. Podavače plošin a velké podavače zásobníků jsou dobrou volbou, ale vyhněte se lehkým zavěšeným podavačům, které mají pouze úzká bidla.
  • Voda : Severní kardinálové snadno navštíví ptačí koupaliště a pijí se, a protože jsou to větší ptáci, mohou být vhodné poněkud hlubší koupele (dva až tři palce v nejhlubším místě). Přidání kapacího zařízení nebo koupele do vany pomůže přilákat pozornost kardinálů na tento zdroj přivítací vody. Protože tito ptáci zůstávají po celý rok v severních oblastech, jsou pro zimní vodu nezbytné vyhřívané ptačí koupele. Dobrým nápadem je také umístění ptáků na zemi, protože mnoho kardinálů pije na zemi a zastaví se ve vaně, kde si rychle vypijí.
  • Přístřeší : Kardinálové mohou mít světlé peří, ale preferují diskrétní, odlehlé oblasti pro úkryt. Houštiny hustých vinic a keřů zajistí dobrý kryt, aby se ptáci cítili bezpečně a bezpečně. Některé z jejich upřednostňovaných rostlin zahrnují sumac, moruše a borůvky, z nichž všechny slouží jako přírodní zdroje potravy jako dvojí povinnost. Rostlinné terénní úpravy v různých vrstvách poskytují silnou pokrývku v různých výškách až 15 až 20 stop. Nezapomeňte zahrnout vždyzelené stromy a keře, jako jsou borovice a smrky.
  • Hnízdiště : Stejně jako preferují tlusté přístřeší, kardinálové také dávají přednost hnízdím pro hnízdění. Výsadba révy vinné, plamének, hloh a svída jsou nejlepší volbou pro místa hnízda, stejně jako houštiny keřů. Poskytování materiálu pro hnízdění, jako jsou malé větvičky, jehličí a stříhání trávy, povzbudí kardinály, aby stavěli hnízda poblíž, ačkoli nebudou používat ptačí budky. Hnízda se znovu nevyužívají, ale kardinální pár může každý rok vychovat několik mláďat, takže poskytnutí několika kapes hustého krytu pro hnízdění může rodinu povzbudit, aby pokaždé zůstaly poblíž.

Další tipy pro přilákání kardinálů

Zatímco severní kardinálové mohou být relativně snadno přitahovatelní, i ty nejlepší loděnice mohou být těmito krásnými ptáky přehlíženy. Pokud máte potíže s přilákáním kardinálů, můžete podniknout další kroky, aby se váš dvůr stal kardinálem přátelštějším.

  • Vyberte si větší, těžší podavače, které se nebudou houpat, nebo místo podavačů umístěte podavače na robustní tyče, abyste zajistili větší stabilitu při krmení kardinály. Umístění krmítka mimo silný vítr může také pomoci udržet je stabilní. Tito ptáci mohou být plachí a mohou být vystrašeni pohyblivým nebo výkyvným podavačem.
  • Pod zavěšené podavače nebo podavače s úzkými sedly umístěte podnos, síťku nebo plošinu, aby se těmto velkým zpěvům ptáků poskytlo lepší místo pro krmení. Ponechání padlých semen na zemi po dobu několika dnů může také povzbudit pozemské kardinály, aby navštívili.
  • Zajistěte, aby krmítka byla naplněna brzy ráno a pozdě večer, protože tito ptáci jsou často první a poslední, kteří každý den navštíví krmítka. Pokud není při příjezdu kardinálů k dispozici žádné jídlo, mohou odejít a nevrátit se.
  • Napáječky udržujte naplněné i během zimních dnů. Protože kardinálové zůstávají po celý rok ve stejném rozmezí, zvyknou si na spolehlivý zdroj potravy. Dobrý zdroj zimního jídla může dokonce přilákat zář nebo Vatikán, zábavná jména pro celé hejno kardinálů.
  • Zůstaňte na stromech vysoké, otevřené větve, abyste poskytli prostor pro zpěv kardinálů, zejména během jara a začátku léta, kdy začíná období rozmnožování. To umožní, aby si ptáci nárokovali území a přitahovali kamarády mnohem úspěšně. Kromě toho vám viditelná hřady pomohou lépe vidět zpěv kardinálů.
  • Krycí reflexní povrchy, jako jsou do očí bijící okna, zrcátka do aut a chromová zařízení, která by mohla rozptýlit kardinály. Tito ptáci zaútočí na své vlastní odrazy a tím způsobí nadměrný stres, který může přimět ptáky, aby často vyhledávali jiný dvůr.

Splněním všech potřeb severního kardinála pro nejlepší jídlo, nejčerstvější vodu a nejbezpečnější útočiště a hnízdiště můžete tyto krásné červené ptáky přilákat do svého dvora a užívat si jejich společnost po celý rok.