Bydlení a oplocení pro chov krůt

Jay Tamboli / Flickr / CC 2.0

Krůty se od kuřat výrazně liší, pokud jde o jejich potřeby v oblasti ustájení a pastvin. Dospělé krůty dávají přednost venku bez ohledu na počasí a mohou být venku od 8 do 12 týdnů venku. Před tímto okamžikem by mladí ptáci měli být chováni v háji, snad s přístupem na sluneční verandu.

Požadavky na chov krůt

Jakmile budou vaši ptáci dostatečně staří, aby žili venku, musíte jim poskytnout hnízdiště se střechou, ochranu před predátory a přístup k čerstvým pastvinám nebo pastvinám - ideálně otevřená tráva dlouhá 4 až 6 palců. Mezi základní požadavky na chov krůt patří:

  • Ochrana před dravci
  • Místa na oplachování
  • Hnízdí, do kterých v noci létá
  • Přístup k travnatému trávníku
  • Dostatek prostoru: 75 stop x 75 stop až pro 12 krůt

Tato doporučení pro spárovací struktury a oplocená pera fungují dobře při chovu jarních krůt, které budou sklizeny pro maso ve věku kolem 28 týdnů.

Samuel Dhier / Getty Images

Roosting Area

Krocany potřebují ke strávení nočních hodin vyvýšená místa, nejlépe s krytou střechou, která je chrání před živly. Je možné postavit jedno hnízdo s perem s prostorem pro několik ptáků (hnízdo o velikosti 5 x 8 stop pojme asi 20 krůt) nebo si můžete postavit sadu hnízd. Připevnění roštu nebo roštového pera na lyže nebo kola umožní jeho snadný pohyb. Posunutím hřebenů kolem oblasti dosahu můžete zabránit hromadění hnoje na jednom místě.

Dřevo je ideálním stavebním materiálem (ačkoliv lze použít i elektrické vedení) na dřevěných lištách, aby byla nosná konstrukce lehká a snadno se pohybovala. Pokud je hřeben velmi lehký, může být nutné ho vsadit, aby se nepřetrhl. Hřad by měl být nejméně 2 stopy nad zemí. Pokud je výše, šikmá žebříková struktura umožní ptákům vylézt na místa okouna. Zakryjte nosnou konstrukci lehkou kovovou nebo skleněnou střechou, abyste chránili ostatní ptáky před počasím.

Oplocení

Ať už jsou vaše krůty povoleny volným pohybem po pastvinách nebo jsou uzavřeny v oblasti kotce, měl by být materiál oplocení co nejvýše, nejméně 4 stopy, vzhledem k tomu, že tito ptáci mohou a budou létat. Můžete také oříznout perová křídla nepoctivých letců, protože většina krůt pravděpodobně zůstane v peru šťastně, pokud jim něco nebude rušit. V prostředí pera doplnění plotu sítí bude chránit ptáky a zabrání úniku.

Pro dočasné oplocení v oblasti pastvin lze použít elektrické drůbeží síťoviny. Pokud chcete postavit trvalejší kryt, použijte pletené pletivo a kovové sloupky nebo dřevěné sloupky.

Krůty lze s dobytkem přeměnit na pastviny. Zlepší půdu tím, že jí semena plevelů, jako jsou kopřivy, doky a čekanky. Krůty dále zlepšují pastvinu tím, že z hnoje vyberou kukuřici a jiná trávená zrna a rozloží ji kolem pastviny.

Ujistěte se, že oplocení je zarovnáno se zemí a robustní, aby byly krůty chráněny před dravci, jako jsou liška, mývalové, lasice a sousedští psi.

Chov krůt

Existují zvláštní požadavky, pokud chováte chovné dvojice tomsů a slepic, abyste snášeli vejce a líhli se. Při chovu chovných ptáků budete muset zajistit zimní ustájení a hnízdo.

Pro chov může pevnější trvalý dům krůt fungovat dobře. Rozdělte prostor do nejméně dvou oddělených prostorů, aby se haly a slepice oddělily. Každý den můžete na několik hodin vypouštět rajčata, aby se pasou, a pak je nechte slepic, aby se pasou. Koaxiujte ptáky zpět do krůtího domu tím, že jim nabídnete krmivo pro drůbež. I u chovných zvířat zajistěte, aby krůty měly každý den přístup na pastviny. Přibližně polovina dospělé krůtí stravy bude tvořena trávou a rostlinami z pastvin.

Malé pero nebo krabička s pevnými stranami vytváří dobrý prostor pro slepici, aby vylíhla pouzdra. Toto pero lze umístit do většího krůtního domu.