Najměte si profesionála vs. udělejte si domácí předělávky

Předělávání domů zlepšuje vaše životní prostředí, náladu a hodnotu vašeho domu při dalším prodeji. Jedna věc se nezlepší: váš bankovní účet. Mnoho projektů přestavby domů je překvapivě drahé. Udělat to sami může být řešením pro finanční řízení některých z těchto projektů s vysokými vstupenkami. Ale hlavní otázkou je: měli byste to udělat sami ">

Mohli byste strávit měsíce přemýšlením, zda ušetřit peníze tím, že sami provedete určitý projekt předělávání domů nebo najmete profesionála. Je to tato ochromující nerozhodnost, která zakopává tolik majitelů domů. Místo toho, aby dělali jeden nebo druhý, nedělají ani jeden.

Naučte se doporučení k některým základním projektům pro zlepšení domova a zda je rozumné je vzít na sebe. Žádné z těchto doporučení není železné. Zhodnoťte svou úroveň dovedností a motivaci, než začnete s některým z nich pracovat.

Udělej si sám

 • Nainstalujte základní desky
 • Pověste sádrokarton
 • Malování interiérů
 • Instalujte luxusní vinylové nebo laminátové podlahy
 • Izolujte otevřené stěny
 • Opravte vývod
 • Změňte stropní světlo
 • Nainstalujte toaletu
 • Nainstalujte částečné potrubí PEX

Najměte si profesionála

 • Postavte navíc
 • Připravte příjezdovou cestu
 • Namontujte masivní dřevěnou podlahu
 • Namontujte žlaby a odtoky pro celý dům
 • Těžký elektrický servisní panel
 • Boční celý dům
 • Nainstalujte náhradní okna
 • Doplňte celý dům

Posouzení, zda byste měli kutilství nebo najmout profesionála

Důležitější než jednoduchá doporučení typu ano-nebo-ne pro provedení projektu sami nebo najmutí profesionála je posouzení vaší základny dovedností, úrovně motivace a touhy přijmout novou křivku učení:

Některé projekty vyžadují dlouhodobou motivaci

Máte nekontrolovatelnou touhu srazit vnitřní stěny nebo renovovat celou kuchyň? Nebo zjistíte, že malování dětského pokoje jednu neděli je dost na to, aby poškrábalo svědění domů? Je důležité posoudit životnost vaší motivace, než vyzvednete štětce nebo houpačky, které kladivo. Než začnete řešit velké projekty, nejprve se ujměte některých malých projektů a ujistěte se, že to chcete udělat sami.

Najímání profesionálů znamená mít cizince ve vaší domácnosti

Subdodavatelé jsou ve vašem domě, aby vám pomohli, ale v tomto procesu obrátí váš dům vzhůru nohama. A správa pracovních posádek ve vašem domě je daňový návrh. Nepodceňujte uvalení dechu pracovníků, kteří týden po týdnu visí sádrokarton, malování, instalace podlah, opětovné zapojení servisních panelů nebo stěhování vnitřních stěn. Rozhodněte se, kolik nedostatku kontroly ve vašem domě můžete tolerovat, než pozvete pracovníky.

Čestně zhodnoťte svou úroveň dovedností

Díky radě předělávání domů tam, je pro většinu majitelů domů snadné naučit se dělat téměř jakýkoli projekt. Osoba, která sotva ví, jak zapojit mixér, se může naučit, jak vést kabeláž v kuchyni. Nezapomeňte však, že vaše kuchyň je vaše učebna. Zatímco se naučíte rozlišovat zemnící vodiče od neutrálních, kuchyně je katastrofa a myte dřezy zahradní hadicí na trávníku. Ujistěte se, že jste na správné úrovni dovedností, nebo se dokážete dostatečně rychle naučit, abyste projekt ukončili. Pokud ne, riskujete přetažení dvoudenního projektu do třítýdenního nepořádku.

Zhodnoťte, kolik času máte

Obklad koupelny, když nemáte práci, je jedna věc. Obkládání koupelny v 21:30 po celodenním konferenčním hovoru je další věc. A pamatujte, že také musíte vést život. Před tím, než začnete, víte předem, kolik času chcete do projektu vložit.

Buďte upřímní o své lásce za to, že jste byli špinaví

Někdy se zdá, že 90 procent přestavby domů je demolice. Strávíte tři dny roztrháváním staré kuchyňské podlahy a jednoho dne instalací nové. Další úkoly, které nezahrnují demolici, mohou být stále špinavé, například natírání exteriéru domu pomocí stříkačky barvy. Předělávání domů je téměř vždy nepřiměřeně špinavé. Pokud nemůžete vydržet nepořádek, je to dostatečný důvod k tomu, abyste si najali profíka na projekt.

Moudře spočítejte své financování

Peníze, nebo jejich nedostatek, motivují domácí kutily. I když existuje jistá spokojenost s tím, že si sami vyměníte přední dveře nebo pokládáte novou kuchyňskou podlahu, většina kutilů by si najala, kdyby na to měli dost peněz. Pokud máte peníze a projekt vypadá nekonečně obtížně, zvažte pronájem profesionála.