Zde je důvod, proč jste skartovali listy pro použití jako kompost a mulč

Pomocí těchto listů se hrabete na podzim jako mulč "> David Beaulieu

Možná jste už slyšeli o drcení listů dříve, než jste je použili jako mulč, ale přemýšleli jste nad důvodem, který za tím stojí. Je to jen proto, aby bylo jednodušší zlikvidovat listy, protože po rozdrcení bude náklad kompaktnější? Nebo jsou nějaké další výhody?

Důvod 1: Efektivnější likvidace

Po hrabání listů na podzim provedete další krok jejich skartování pomocí skartovače listů, sekačky na trávu nebo jiného zařízení. Skartování listů je dobrý nápad bez ohledu na to, zda je vaším hlavním zájmem o jejich likvidaci, produkci listového kompostu nebo kompost.

Většina lidí, kteří projdou problémem drcení listů, to činí za účelem jejich použití v krajině, než aby je zlikvidovali. Je to chytré, protože listy jsou biologicky rozložitelné a skvělým zdrojem organické hmoty, která obohacuje vaše zahradní postele a / nebo potlačuje plevel. Proč platit za kompost a kompost, když si můžete vytvořit svůj vlastní?

Ale pokud se rozhodnete zlikvidovat listy, které se zhrabávají na podzim, drtí je nejprve, což znamená, že bude méně vzdušných prostorů, když je plníte do odkládacích pytlů. Mít méně vzduchových mezer znamená, že se zase dá do každého vaku napěchovat více listů. Výsledkem je, že budete používat méně tašek.

Důvod dva: Superior Mulč, rychlejší kompost

Nejlepší parmice jsou dostatečně porézní, aby umožnily pronikání vzduchu a vody do půdy, a tím podpořily zdraví rostlin. I když to není v zimě ohled na zeleninové zahrady a jednolůžka (v případě, že je třeba tyto oblasti mulčovat v zimě, abyste zabránili erozi), stává se to faktorem, pokud se má mulč použít, jakmile se jaro znovu převalí. Důvod pro skartování listů pro použití jako mulčování: Aplikace nezkartáčovaných listů by tedy klesla a vytvořila by nepropustnou vrstvu, která by „nevdechovala“ a voda by odtékala. Tento stav by nebyl dobrý pro rostliny v příslušných záhonech.

Pokud zahradíte organicky, pravděpodobně tleskáte, že mulč listů nezůstane navždy mulč listů. Listový kompost čeká jen na kompost. To je pravda: jak se listová hmota rozkládá, cenné živiny se uvolní do půdy a zpřístupní vašim rostlinám. I když v důsledku tohoto procesu ztratíte mulč, více než vykompenzujete ztrátu kompostem. Tento přírodní proces můžete urychlit skartováním listů, než je použijete jako mulč.

Zábavný fakt

Kompostováním pomůžete snížit organický odpad na skládkách. Pomáhá také zamykat uhlík do půdy, což snižuje oxid uhličitý v atmosféře.

Právě zde byla popsána výroba kompostu, která nezahrnuje strukturu vyhrazenou pro rozkládání hmoty (dále jen „kompostovací koš“). To znamená, že jste se rozhodli primárně vyrábět kompost, ale nakonec jste kompost jako bonus. Někteří zahrádkáři samozřejmě přeskočí fázi mulče a skartované listy umístí přímo do koše na kompost, aby je co nejdříve rozložili na organickou hmotu. Také zde drcené listy fungují lépe. Důvod? Typická hromada kompostu funguje nejlépe, když se nechají vzkvétat aerobní organismy. Jak toto slovo naznačuje, je nezbytné, aby hromada dýchala. Neškrábané listy by matovaly a odrazovaly aerobní organismy, které potřebujete pro efektivní rozklad.

Nástroje pro obchod

Někteří lidé používají stroj, který se nazývá „skartovač listů“. Některé typy vysávají listy, skartují je a poté je shromáždí do sáčku. Ale toto pohodlí vás bude stát.

Většina štěpkovačů také skartuje listy v pořádku. Štěpkovač je obvykle spíše těžkopádným zařízením a za tuto mimořádnou kvalitu budete platit. Pokud nepotřebujete štěpku dřeva, můžete obvykle získat levnějším nákupem skartovače listů.

Pokud nemáte štípačku na dřevo nebo listový skartovač a nechcete si některý z nich koupit, stačí sekačku na trávu spustit přes listy, abyste je skartovali. Nejen, že je to levnější alternativa (protože již vlastníte sekačku), ale pokud máte na sekačce pytel, který shromažďuje stříhání trávy, nemusíte obětovat žádné pohodlí.