Užitečné tipy pro malování stropu

Elisabeth Schmitt / Getty Images

Pokud se obáváte malování stropu, nejste sami. Většina malířů, profesionálních, amatérských a jinak nelíbí tuto jedinečně trapnou a chaotickou práci. Malování na hlavu je namáhavé a plné kapek, takže je těžké posoudit, zda je vše pokryto. Chcete-li přidat zranění, ve většině případů pouze překreslujete strop bílý znovu. I když je vždy příjemné osvěžit váš prostor, nejedná se o změnu, která by rozhoupala váš svět. S ohledem na to vše existuje několik způsobů, jak zajistit, aby váš projekt nástropní malby probíhal co nejhlaději.

Stick s válečkem

Strop můžete malovat nástřikem barvy, ale v době, kdy je rozstřikovač nastaven, a zakryty všechny položky, které nelze natřít, což obvykle znamená každou jednotlivou položku v místnosti, můžete svůj strop natřít válečkem. Malířské válečky vám poskytnou nejlepší pokrytí s mnohem méně postříkáním než malířské postřikovače.

Používejte dobré žebříky

Lešení je určitě příjemné pracovat, ale trvá to věčně, než se vybuduje místnost v hodnotě lešení, nebo se budete muset pohybovat po menší části lešení, abyste mohli sledovat svůj obraz. Navíc, jediné skutečné lešení, které byste měli použít, přichází za cenu z půjčovny, nikoliv ze zbytků dřeva a škvárových bloků, které leží kolem vašeho dvora.

Dobrý štafle je stabilní a snadno se pohybuje. Ujistěte se, že žebřík je dostatečně vysoký, abyste se nedostali výše než dvě příčky shora (kolena by měla být pod vrcholem žebříku. Pokud váš strop není příliš vysoký, můžete dostat pryč s dobrou 4 -foot žebřík, který se snadno pohybuje jednou rukou.

Použijte pravý prodlužovací pól

U standardního 8-, 9- nebo 10-stopového stropu můžete udělat velkou část válcování ze země pomocí prodlužovací tyče. Nezapomeňte použít nejkratší možné prodloužení, abyste minimalizovali hmotnost sloupu. Například pokud máte nástavec o délce 17 stop pro malování stropu o délce 8 stop, znamená to, že téměř 10 stop hliníkové tyče je stlačeno do kliky. To pro vás vytváří větší váhu a způsobí namáhání ramen, paží a dolní části zad.

Přijměte, že strop je jeho vlastní projekt

Po dlouhém víkendu malování stěn a čalounění vašeho pokoje je lákavé chtít odříznout od stropu nátěr. Špatný nápad. Stropy se často nazývají „pátá zeď“. Je to přísloví, které zdůrazňuje často zapomenuté konstrukční aspekty stropu. Zdůrazňuje však také, že stropy jsou velkým, drsným projektem. Věnujte celý víkend stropu nebo dvěma a budete šťastnější.

Jděte s plochou bílou stropní barvou

Odolejte pokušení malovat váš strop funky barvou. Pokud chcete funk, existuje spousta stěn a dalších povrchů pro přidání výrazných barev. Prakticky za ně prosí přízvukové zdi. Stropy ">

  1. Více světla: Bílá nabízí vysoký stupeň odrazu světla, takže je celý pokoj světlejší.
  2. Nekonečný pohled: Bílá poskytuje neomezený průhled, na který se vaše oči těžko zaměřují. Jinými slovy, když se podíváte na modrý povrch, zdá se, že má bod zastavení. Když se však podíváte na dobře malovaný plochý bílý povrch, zdá se, že pokračuje nekonečně. To dává místnosti pocit více prostoru.
  3. Byt je nejlepší: Plochý nebo matný lesk - na rozdíl od saténu, skořápky, lesku nebo jinak - dále vylepšuje vzhled neomezeného průhledu. Odrazy světla na stropě, kvůli jakémukoli druhu lesku, řeknou okem, že to je místo, kde se povrch „zastaví“. Plochá barva také skryje nedokonalosti mnohem lépe než lesklá barva.

Připravte se na nevyhnutelné kapky

Jen zkuste malovat strop bez vytváření kapek. To nebude fungovat. I ten nejnáročnější odborník vytvoří kapky při malování stropů. Ano, můžete se obejít bez padacích hadříků (pokud chcete) na stěny a další vertikální oblasti, ale to se nedá dělat se stropy.

Práce v sítích

Pracujte v (imaginárních) sekcích po 3 stopách. Pokud pracujete ve větších oblastech, ztratíte přehled o tom, kde jste malovali, zejména proto, že se jedná o projekt white-on-white. Jedním z triků je vrhnout laserové světlo na strop. Linka vás udržuje na cestě a můžete ji posouvat v průběhu postupu. Chcete-li zabránit trvalým značkám válečků, začněte každou novou sekci překrýváním s mokrými okraji předchozí sekce. Tomu se říká „udržování mokré hrany“ a pomáhá hladce promíchat každou sekci do další.