Pěstování východní Redbud Bush

Raghu_Ramaswamy / Getty Images

Pokud jste někdy viděli strom pokrytý pěkně růžovými květy (ale ne listy) v zimě, pravděpodobně jste narazili na východní keř červeného. Je to jeden z prvních stromů, který každý rok květuje.

Druh má tendenci mít krátkou životnost (v průměru až 20 let) kvůli nemocem, napadení škůdci a dalšími faktory prostředí. Přes tuto nevýhodu, mnoho lidí zjistí, že krása, kterou tento strom poskytuje, stojí za to zasadit. S tipy, které následují, se dozvíte, jak se starat o východní redbud a také o historii keřů.

Latinské jméno

Vědecké jméno tohoto stromu je Cercis canadensis . Sdílí místo v čeledi Fabaceae (hrachové) s jinými druhy, jako je například kávovníček Kentucky, watches ( Acacia spp.), Strom z listnatého prachu ( Albizia julibrissin ) a vistárie ( Wisteria Sinensis ).

Východní redbud je standardní běžné jméno pro rod. To může být odkazoval se na jak jednoduše “redbud, ” ale tam jsou jiné druhy, které používají toto jméno. Někteří také říkají, že je to strom Judáš, ačkoli se to vhodněji vztahuje na Cercis siliquastrum . Jméno pocházelo z legendy, která říkala, že se Judáš Iscariot s tímto druhem stromu zavěsil poté, co zradil Ježíše Krista.

Preferované USDA otužilostní zóny

Zahradníci konzultují mapy zóny odolnosti, aby zjistili, která místa jsou pro rostliny nejvhodnější. Například východní růžový pták může úspěšně růst v zónách 4 až 9. Původně pochází ze středozápadních a východních Spojených států.

Velikost a tvar východního Redbudu

Tento strom dosahuje výšky 20 až 30 palců a šířky 20 až 35 palců. Formuje se do tvaru vázy a je náchylný k tvorbě více kmenů.

Expozice

Pokud máte na mysli místo, které má plné slunce nebo nějaký stín, bude východní redbud dobře růst. Pokud máte plné slunce, získáte optimální potenciál kvetení.

Listy keře jsou ve tvaru srdce (srdčité) a mají průměr přibližně tři až pět palců. Po většinu vegetačního období jsou zelené a na podzim vyblednou do žlutozelené. Jak je uvedeno níže, „Forest Pansy“ má fialové listy.

Hráchovité květiny ukazují, že tato rostlina je členem rodiny Fabaceae. Květy se objevují na konci zimy nebo brzy na jaře, dokonce ještě před tím, než se pupeny listů začnou rozvíjet. Většina odrůd je růžová, i když některé z nich produkují bílé květy.

Ovoce je také jako ovoce jeho příbuzných. Květy vystřídají zelené lusky plné černých semen. Jak léto pokračuje, lusky zhnědnou a vyschnou.

Tipy pro návrh

Růženec je považován za strom tolerantní k suchu po řádném ustavení od jednoho do dvou let.

Pokud dáváte přednost bílým květům, hledejte odrůdy "Alba", "Royal White" a "Dwarf White". „Silver Cloud“ má pestré listy v odstínech zelené a krémové. "Forest Pansy" má bohaté fialové listy. "Flame" má dvojité květiny. "Convey" je plačící odrůda.

Pokud máte rádi motýly, východní redbud je přinese na vaši zahradu. Můžete také použít k přilákání kolibříků. Je to dobrý strom, který chcete vysadit, pokud máte v zahradě také černý ořech. Může tolerovat alopatickou povahu stromu a snáší toxin juglonů lépe než mnoho rostlin.

Rostoucí tipy

Východní redbud vykazuje nejlepší růst na vlhkých místech. Nemá rád mokré nohy, ačkoli, tak správné odvodnění je nezbytné.

Budou tolerovány kyselé i alkalické půdy. Může to také fungovat, pokud máte hlinitou zeminu, ale určitě se musíte ujistit, že odteká.

Údržba / prořezávání

Prořezejte tento keř v zimě před začátkem kvetení. Začněte, když je mladý, vytvořte silnou strukturu a podle potřeby ovládejte více kmenů.

Stejně jako u mnoha druhů Fabaceae může tento strom využít dusík ze vzduchu procesem nazývaným fixace dusíku. Pokud příznaky a testy neprokáží jinak, neměli byste ji oplodňovat.

Škůdci a nemoci

Rosebud může vyvinout následující nemoci:

 • Anthracnosa
 • Botryosphaeria canker and dieback ( Botryosphaeria dothidea )
 • Verticillium wilt ( Verticillium albo-atrum a V. dahliae )

Květina také přitahuje tyto škůdce:

 • Jelen
 • Japonští brouci ( Popillia japonica )
 • Leafhoppers (Tortricidae)
 • Mealybugs
 • Potápač bramborový ( Empoasca fabae )
 • Králíci
 • Složka listů Redbud ( Fascista cercerisella )
 • Spittlebugs
 • Dva značení Treehoppers ( Enchenopa binotata )
 • Sapsucker žlutozobý ( Sphyrapicus varius )

Můžete podniknout kroky, abyste zabránili vniknutí těchto škůdců na vaši zahradu, jako jsou překážky, které brání tomu, aby velká a malá zvířata zůstávaly venku, a přírodní repelenty proti hmyzu, aby se zabránilo tvorům.

Růžový květ může vyžadovat péči, ale krása, kterou přidává do vaší zahrady, činí tento keř za čas a pozornost.