Šedá + béžová = Griege: Nejlepší neutrální barva, jaká kdy byla?

Můžete si myslet, že neutrální barvy by byly velmi snadné vybrat a koordinovat při malování a zdobení místností, ale je to přesně naopak. Pro většinu lidí je „béžová“ barvou, která je odpovědí na to, že nevíte, jakou barvu zvolit. V nejlepším případě je béžová uvolňující a nekomplikovaná, proto je všeobecně oblíbená. Myšlenka, že každá místnost bude v pořádku, bude-li malována nebo zdobena béžovou, se však často stává začátkem dlouhého a komplikovaného procesu nalezení správné béžové barvy. To, co se zdá být jednoduchou volbou „neutrální barvy“, se stává bojem s podtóny a teplotou barev.

Pravda o Grayovi

Gray je další neutrální s pověstí, že je těžké s ním pracovat. Šedá barva a výzdoba mohou být nádherné a stylové, ale mohou být také studené nebo vlažné. Opět platí, že podtóny, které se používají k vytvoření některých šedých barev, mohou překvapivě ztížit přizpůsobení barevného schématu. Šedá je více než jen černá a bílá sčítaná - může mít silný modrý nebo dokonce zelený obsazení. Když uděláte šedou pravdu, výsledky mohou být docela sofistikované. A světlejší odstíny šedé mohou být světelné. Ale není snadné najít šedou, která je perfektní.

Greige: To nejlepší z obou světů

Co kdybyste mohli vzít to nejlepší z béžové a šedé a vytvořit neutrál, který se vyhýbá nejhorším kvalitám každého z nich "> Greige je už několik let divoce populární, protože to dělá přesně to - přináší to nejlepší z béžové i šedé do života jako skutečně užitečná a univerzální neutrální barva.

Greige je prostě béžová + šedá. Přidání šedé do béžové vytváří bohatší barvu, která dokáže pracovat v chladných i teplých barevných schématech. Poměr béžové k šedé v greige určuje, zda je chladný nebo teplý neutrál. Ačkoli to zní matoucí, je to velmi jednoduché. Greige se silnějším šedým vlivem lze považovat za chladného neutrálního. Pokud máte greige s větším důrazem na béžové, může být použit jako teplý neutrál.

Když je Greige lepší než béžová nebo šedá

Pokud jde o všestrannost, může Greige obcházet béžové kruhy. Tradiční béžová barva vykazuje silný žlutý podtón, což ztěžuje koordinaci s chladnějšími barvami. Přidání šedé do béžové vytváří neutrál, který má schopnost pracovat s chladnějšími barvami, a tím řešit obávané problémy s podtónem. To může výrazně usnadnit vytvoření neutrálního barevného schématu.

Pokud máte rádi myšlenku šedé, ale staráte se o chlad většiny šedých barev, může být odpověď greige. Greige je šedá, která byla zahřátá béžovými teplými tóny. Získáte eleganci šedé, bez studených modrých tónů.

Jak používat Greige

Greige může být použit místo béžové nebo šedé ve většině prostorů. Úroveň tepla nebo chladu v konkrétní greige určí, který stín je pro danou místnost vhodný. Greige, který se naklání směrem k šedé, je nádherný s modrými, bílými a chladnými barvami. Teplejší greige (naklánějící se k béžové) lze použít kdekoli, kde byste použili béžovou. Samozřejmě budete chtít ochutnat jakoukoli zelenou barvu, o které uvažujete, abyste dosáhli správné rovnováhy.

Je třeba zvážit několik skvělých odstínů šedé barvy:

  • Sherwin-Williams Příjemná Béžová
  • Benjamin Moore Revere Pewter
  • Behr Granite Boulder