Geomancy vs. Feng Shui

Feng shui se někdy nazývá geomantické umění nebo forma geomantie, a to je pravda. Existuje mnoho oborů, které mají své kořeny v geomantii, například astrologie. I-ťing je dobře známé dílo věštění nebo geomantie (termíny „věštění“ a „geomantie“ jsou často používány zaměnitelně).

Definice

Slovo geomantie znamená věštění nebo předvídání zemí . V podstatě jde o umění používat různé nástroje pro přístup ke skrytým znalostem, které člověk hledá; nejčastěji připojením k energii Země. Vastu Shastra, nejznámější a nejoblíbenější protějšek feng shui, je také považován za geomantické umění, a tak se také šíří.

Starověcí čínští mistři geomantie

Feng shui rozhodně začal u starověkých čínských mistrů geomantie studujících vzory Země, aby určil nejlepší místa pro lidská obydlí; ano ano, geomantie je u samého kořene feng shui.

Ve skutečnosti, jak legenda jde, feng shui jak víme, že to začalo s takzvaným jinovým feng shui, což je umění najít nejlepší místa pro pohřebiště. Starověké čínské přesvědčení bylo, že pokud místo odpočinku předků mělo příznivou energii, uspokojí to jejich duchové a zajistí jejich ochranu a pomoc.

Jsou to stejné věci ">

Dá se však říci, že feng shui a geomantie jsou stejné a stejné? Ne, ne úplně. V průběhu let se feng shui vyvinul do souboru vědomostí, které umožňují člověku vytvořit nejharmoničtější místa pro jakékoli činnosti, do kterých jsou lidé zapojeni, ať už v domácnosti, kanceláři, zahradě, podnikání atd. Řada praktických, snadných fengů K dispozici jsou tipy shui, které pomáhají zlepšit život člověka pomocí práce s okolím.

Feng shui má některé školy, včetně školy Four Pillars of Destiny School, které praktikují formu věštění, což znamená předpovídat budoucnost na základě specifických vzorců a rytmů, které jsou pro každého jednotlivce osobní.

Krása a síla Feng Shui

Obecně platí, že krása a síla feng-šuej jsou ve vnímání energie každého místa a maximalizace jeho potenciálu ve prospěch lidí, kteří tam žijí a pracují. Léky a tipy Feng shui se používají k vytváření domů a podniků s živou, živou energií, která zase vyživuje osobní energii lidí, kteří tyto prostory obývají.

Vytvořte vysoce energetické, harmonické místo

Tato síla feng shui identifikovat a přeměnit jakékoli místo na vysoce energetické, harmonické místo je důvodem, proč je feng shui tak populární po celém světě. Správná aplikace feng shui je rozhodně velmi uzdravující, protože člověk při procesu aplikace feng shui uzdravuje nejen energii místa, ale i svou energii.

Kořeny Feng Shui

Důvod feng shui a geomantie proto dnes nelze považovat za jednu a totéž, protože feng shui se vyvinul do velmi praktického souboru znalostí s řadou konkrétních nástrojů a tipů. Přesto kořeny feng-šuej jistě sáhnou hluboko do tajemství geomantie.

Nakonec je lidský život sám o sobě záhadou, hlubokým tajemstvím, ke kterému se geomanceri pokoušejí dostat od starověku. Feng shui se dívá na toto tajemství tím, že nabízí konkrétní tipy a praktická řešení, aby zajistil lepší a smysluplnější život. Lze říci, že Geomancy pochází z Číny nebo Evropy? Určitě ne. Všechny kultury mají formu geomantie nebo věštění, mnoho z nich pomocí různých nástrojů ke čtení zemských znamení; takže geomantie by šla tak daleko jako první lidské kultury na Zemi.