Najděte plány svého starého domu

Moderní domy jsou prakticky vždy postaveny z podrobných plánů, které slouží jako plán pro profesionály ve stavebnictví, kteří kladou základy, staví strukturu a dokončují dům. Žádná stavební firma dnes nemůže s jistotou postavit dům bez tohoto základního dokumentu. Nebylo to však vždy tak. Na počátku 20. století a dříve stavitelé jen zřídka vypracovali druh podrobných specifikací nalezených v moderních plánech. Stavba domu byla do značné míry věcí konvencí, používajících metody předávané ústně. Psané manuály a vzorníky často obsahovaly mlhavou instrukci „Sestavte obvyklým způsobem“.

Ale pro majitele starších domů, kteří se snaží zachovat nebo obnovit je historicky přesným způsobem, jsou plány nezbytným zdrojem pro přestavbu a restaurátorské práce. Je to sen každého renesančního snu: Zvednete podlahovou desku v podkroví nebo otevřete zatuchlý starý kufr a voilu - existují původní plány s rozměry, specifikacemi a výškovými výkresy, které ukazují, kde má být každé okno a dveře původně zamýšleny. Tajemství vašeho domu jsou vyřešena a máte plán pro opravy a restaurování.

Bohužel, je to sen, který se téměř nikdy nesplní.

Pro většinu z nás je to jen sen.

Pamatujte, že dům, ve kterém dnes žijete, mohl začít v mnohem odlišnějším stylu. Nenechte se na trati hledat plány na řecké oživení, když váš domov možná začal jako federální styl. Chcete-li začít, prostudujte si shrnutí zprávy Brief 35, „Porozumění starým budovám: Proces vyšetřování architektury“.

Měli byste se tedy lovu vzdát ">

  • Obraťte se na obchodní zástupce ve vaší realitní kanceláři.
  • Navštivte sousedy s podobnými domy.
  • Poraďte se s místními inspektory, hodnotiteli a dalšími stavebními úředníky
  • Prozkoumejte mapy požárního pojištění pro své okolí
  • Projděte si místní archivy historické společnosti - včetně knih historických plánů
  • Hledejte archivovaná vydání nebo místní noviny s reklamami na nemovitosti s jednoduchými půdorysy.
  • Online zdroje.

Realitních kanceláří

Váš první řádek dotazu může být u vaší realitní kanceláře. Pokud byl váš dům postaven v posledních 50 letech, obchodní agenti vaší realitní kanceláře vám mohou pomoci zjistit fakta o jeho výstavbě. Často znají místní vývojáře a budou znát styly bydlení ve vašem regionu.

Protože realitní kanceláře se zabývají mnoha domy uvnitř i vně, mají tendenci vědět, jaké skladové plány byly použity v jejich lokalitě. Jiná jména pro plány akcií zahrnují katalogy plánů, plány výstavby zásob, plány skladů, plány zásilkových objednávek a domy vzorových knih. Stavitelé a vývojáři by přizpůsobili skladové plány "na skladě" a změnili podrobnosti, aby vyhovovali potřebám klienta, i když přizpůsobený skladový plán není ve skutečnosti domovem na míru. Váš realitní makléř pravděpodobně zná rozdíl. V době, kdy byla v americké historii velká poptávka po rodinných domech, by využití skladových plánů mohlo ušetřit čas a peníze - náklady se zvyšují se změnami. Mnoho skladových plánů začalo jako přizpůsobené stavební plány pro architekta klienta, proto můžete vidět upravené sídlo Biltmore ve vašem okolí. Zeptejte se svého realitního makléře na historii města a nejen na styly domu.

Sousedé

Spolu s mluvením s realitními kancelářemi prozkoumejte, co vaši sousedé vědí. Existuje důvod, proč ten dům přes ulici vypadá povědomě. Může to být navrženo stejnou osobou a postaveno stejným vývojářem. Možná je to zrcadlový obraz s malými rozdíly v detailech dokončení. Chůze po chodbách sousedů může být dobrým způsobem, jak se dozvědět o původním půdorysu vašeho domova.

Skladové plány jsou spojeny s výrobci bytových domů, ale kdokoli si může koupit skladové plány a stavět na pozemku. Plánované a uzavřené komunity obvykle omezují dostupné styly domů, které jsou skladovými plány pro tuto komunitu. Když projíždíte po svém sousedství, můžete si všimnout mnoha variací na stejném základním plánu. Ačkoli nejsou jedinečné, domy postavené z plánů akcií mohou být docela krásné. Katalogové domy od Sears, Roebuck & Co. a Montgomery Ward postavené před desítkami let jsou dodnes populární.

Veřejní činitelé

Veřejní činitelé by také měli vědět něco o historii budovy vašeho města, proto se prosím obraťte na inspektora budovy nebo úřad posuzovatele na radnici. Ve většině měst po celém světě musí stavitelé požádat o povolení před zahájením nové výstavby nebo přestavbou staršího domu. Tento proces zajišťuje určité standardy bezpečnosti pro obyvatele a hasičskou společnost, která chrání váš domov. Povolení, často s půdorysy a výškovými výkresy, se obvykle podávají v kanceláři stavebního inspektora ve vašem místním městě nebo radnici. Tyto dokumenty se nemusí datovat velmi daleko zpět, ale mohou být užitečné pro učení o úpravách provedených ve vašem domě za posledních 20 let.

Mapy požárního pojištění

Když jste v radnici, zeptejte se, kde můžete vidět mapy požárního pojištění pro vaši oblast. Ve Spojených státech se mnoho map požárního pojištění datuje do 70. let 20. století. Tyto mapy přinejmenším označí původní stavební materiál (např. Cihla, dřevo, kámen) používaný pro váš domov. Mapa s dobrým pohledem z ptačí perspektivy vám také poskytne trojrozměrný nákres domů ve vašem sousedství. Někdy je dost detailů, které ukazují tvar budov a umístění dveří, oken a verand. Porovnejte svá zjištění s mapami Google.

Historické archivy

Místní archivy mohou existovat podle zákonů o uchovávání záznamů - nebo ne. Mnoho komunit udržuje archivy se starými fotografiemi, plány budov a mapami. Tyto záznamy mohou být shromážděny v dezorganizovaných hromadách v podkroví radnice - nebo mohou být katalogizovány a uloženy v místní knihovně, muzeu nebo historické komisi. Pokud budete mít štěstí, může vám být při hledání hledáno oficiální město nebo historik města.

Historické katalogy, noviny a reklamy

Při hledání historických plánů pro váš dům vám může také pomoci řada dalších publikací. Jedním zdrojem jsou historické katalogy. Pokud byl váš dům postaven na přelomu století, existuje velká šance, že stavitel čerpal inspiraci ze vzorníku. Na počátku 20. století mělo mnoho amerických domů - některé překvapivě složité - skromné ​​začátky jako Sears, Roebuck připravený k sestavení zásilkové zásilky. Jiní následovali akciové plány zveřejňované firmami jako Palliser, Palliser a Company. Podívejte se na domy Sears a Craftsman inzerované ve starých časopisech a katalogech zásilkových objednávek. Jiné katalogy nabízejí sbírku plánů domů v polovině století, jako je mnoho plánů domu Cape Cod z 50. let a rozkvět Minimálního tradičního stylu v Americe 40. let.

Čtení starých reklam vám také dá historický kontext pro budování procesů minulosti. Jednoduché půdorysy vašeho starého domu nebo velmi podobné domy mohly být zveřejněny v inzerátech nemovitostí. Zkontrolujte, zda ve vaší veřejné knihovně nejsou zadní čísla místních novin. Zkontrolujte také časopisy farmy a časopisy pro ženy, kde najdete plán budov.

Populární design Foursquare. Jackie Cravenová

Budování procesů minulosti. GraphicaArtis / Getty Images (oříznuté)

Online zdroje

V rámci všech těchto aktivit pokračujte v prozkoumávání online zdrojů. Webové stránky jako NETR Online, provozované společností Nationwide Environmental Title Research, LLC, nadále přidávají veřejné záznamy do svých databází. A pamatujte, že pokud hledáte plány domu, je pravděpodobné, že to bude i někdo jiný. Podívejte se na některá fóra, která stále existují online, například Old House Web. Zeptejte se svých přátel na Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítích.

Pokud na toto vyšetřování nemáte čas, nebo nechcete dělat výzkum, věřte nebo ne, existují lidé, kteří tuto práci skutečně rádi dělají. Můžete si najmout odborníka. Plány nemusí existovat, ale každá změna provedená ve vašem domě zůstala po stopách důkazů. Stavební odborník (obvykle architekt nebo stavební inženýr) může k obnově původních plánů použít terénní měření a další vodítka.

Nyní, když víte, jak vypadal váš dům, začíná skutečná práce ... renovace!