Feng Shui Tipy pro barvu vašeho domu Exteriér

Hero Images / Getty Images

Pokud jde o barvu vašeho domu, nemusí být vždy k dispozici celá řada možností. Někdy však i malá změna barvy může mít velký vliv a čerstvý nátěr barvy je vždy dobrá změna!

Ať už se díváte na různé barvy exteriéru domu nebo jen na malou a jemnou změnu barvy, jak vám feng shui může pomoci při výběru toho nejlepšího. Existují dva hlavní tipy feng shui, které vám pomohou vybrat nejlepší barvu pro exteriér vašeho domu.

Dosáhněte harmonie

Vždy je vynikající feng shui žít v domě, který harmonicky ladí s okolím, přírodním i umělým. Určete, které barvy budou nejlépe fungovat se všemi prvky v domě; podívejte se na barvy přírody, stejně jako sousední domy. Dobrý dům feng shui má vyvážený vztah s vnějšími prvky.

Zde je jemný zůstatek, kterého chcete dosáhnout. Chcete, aby váš dům harmonicky pracoval s jeho okolím, ale nechcete, aby se váš dům zcela mísil s jeho okolím. Dobrý dům feng shui je dům, který ví, jak přilákat silnou energii k sobě, zejména k hlavním dveřím.

Při výběru barev, které harmonicky fungují se všemi okolními prvky, mějte na paměti také skutečnost, že chcete mít nějaké barevné zvýraznění, abyste přilákali zářivou energii do vašeho domova. Mohlo by to být opláštění okna a neočekávané architektonické detaily namalované výraznou, zářivou barvou nebo silnou barvou předních dveří.

Vyberte si převládající energii

Použijte hlubší úroveň znalostí feng shui a zúžte výběr barev na základě prvků narození členů vaší rodiny. Musíte si být jisti, že rozumíte interakci pěti prvků, abyste mohli vybrat nejlepší barvy.

Jedná se o složitější úroveň feng shui založenou na skutečnosti, že každý z nás má v našem energetickém makeupu převládající prvek, takže pro podporu našeho zdraví je nejlepší obklopit se energií, která nás podporuje. Řekněme, že pokud je vaším prvkem narození oheň, opravdu se nechcete obklopovat spoustou barev prvku Voda, protože voda ničí oheň v destruktivním cyklu pěti prvků feng shui.

Pokud je to příliš komplikované, nebo pokud se cítíte zmatení a ohromeni, pak nejlepším způsobem, jak jít, je pouze sledovat první tip feng shui, ale také věnovat zvláštní pozornost výběru barvy vašich předních dveří. Přední dveře jsou ve feng shui velmi důležité, protože právě díky předním dveřím dům absorbuje výživnou chi nebo univerzální energii.

Při výběru nejlepší barvy pro exteriér vašeho domu se samozřejmě budete řídit všemi obvyklými doporučeními pro vnější barvy, jako je zohlednění barvy střechy, stejně jako barva prvků domu, které nelze natřít, jako je cihla například stěny nebo kamenné schody a zábradlí.