Vše, co potřebujete vědět o Black Hollyhocks

Černé hollyhocks jsou některé z tmavších trvalek, se kterými se běžně setkáváte na severu. David Beaulieu

Taxonomie rostlin z Hollyhocks

Taxonomie rostlin klasifikuje hollyhocks jako Alcea rosea . Někdy je rodové jméno dáno jako Althea ; ale nezaměňujte rostlinu s růží sharon, která může také jít podle tohoto jména. Mezi populárnější typy patří černé hollyhocks (kultivar „Nigra“), rostliny s tak tmavými květy, které mají téměř skutečně černou barvu. Zatímco můj článek pojednává o Alcea rosea jako o obecné třídě rostlin, chci věnovat zvláštní pozornost těm rostlinám s černými květy, které mi připadají obzvláště lákavé.

Typ rostliny

Většina z nich jsou buď dvouleté rostliny, nebo bylinné rostliny s krátkým životem (i když uhynulé stonky květů přetrvávají i přes zimu). Například černý hollyhock na obrázku zemřel po třech letech. Populární „Zebrina“ je trvalka s krátkým životem, která je někdy považována za jednoletou rostlinu. Nejedná se o pravý hollyhock, ale spíše o druh slézu (jeho plné vědecké jméno je Malva sylvestris 'Zebrina').

Vlastnosti

Hollyhocks jsou typicky vysoké (6 stop nebo více na výšku), štíhlé rostliny. Některé typy mají pěkné dvoulůžkové nebo polodvojité květiny; květiny přicházejí v široké škále barev. Textura listů je hrubá.

Výsadbové zóny

Alcea, rostlina domorodá v Číně, může být pěstována v výsadebních zónách 4-10 (nebo dokonce nižší, v závislosti na odrůdě). Možná vás překvapí, když zjistíte, kolik rostlin, které západní obyvatelé považují za „jen část zahradnictví“, pochází původně z Dálného východu. Podívejte se na můj článek o rostlinách v Číně, kde se dozvíte více.

Požadavky na slunce a půdu

Černé hollyhocks (stejně jako ty s jinými barvami květin) dávají přednost plnému slunci. Vysazujte je v dobře odvodněné půdě bohaté na humus s neutrálním pH.

Použití pro černé Hollyhocks

Na jaké rostliny přijde na mysl, když uslyšíte „plotové zahrady“> plotem. Protože jsou to vysoké rostliny, mohou být dobrou volbou pro zadní řady výsadebních lůžek.

Zatímco konkrétně černé hollyhocks nejsou přesně „tradičními“ rostlinami (jedná se o relativně nové kultivary), nabízejí pěkný design. Využijte tmavé květiny k vytvoření silných barevných kontrastů s rostlinami, které mají jasnější květy. Mezi příklady dobrých společníků (tj. Rostlin, které sdílejí stejné kulturní požadavky) patří rostliny řebříčku žlutého, slunečnice a měsíčky žluté.

Péče

Ujistěte se, že vaše hollyhocks mají dobrou cirkulaci vzduchu. V opačném případě je můžete ztratit na hollyhock rez, houba ( Puccinia malvacearum ). Mezi hmyzí škůdce pro hollyhocks patří whitefly (můžete zkusit postřik neemovým olejem). Můžete slepičí hollyhocks podporovat lepší kvetení, ačkoli někteří pěstitelé obětují květiny výměnou za re-setí. Protože hollyhocks jsou vysoké rostliny, může být vhodné sázení, zejména ve větrných oblastech.

Divoká zvěř přitahovala rostliny Hollyhock

Hollyhocks jsou známé jako rostliny, které přitahují motýly a včely. Jsou to také dobré kolibříkové rostliny.

Význam jmen

Podle anglické anglické chaty Zahradní školka Alcea „pochází z řeckého„ alkaia “, což znamená Mallow.“ Stejný zdroj naznačuje možnost, že název „hollyhocks“ je „korupce„ svatých “- rostlina byla údajně přivedena sem [tj. Do Anglie - ed. ] S křížovými výpravami. Může mít také byl nazýván Hock Leaf, protože byl používán ke snížení otoků v hleznech koní. “ Maltézský kříž je také považován za přivedený do Evropy z východu během křížových výprav.

Návrat na článek o černých rostlinách

Zjistěte více o rostlině Purpurový jetel