Ekologické a přírodní barvy na dům

Mojca Kobal / E + / Getty Images

Když se pustíte do renovace domu, je překreslení místnosti prakticky samozřejmostí. Věděli jste však, že váš výběr barvy může výrazně ovlivnit kvalitu vnitřního ovzduší vašeho domova, a na druhé straně, zdraví vaší rodiny "> ekologicky šetrné a ekologické domácí barvy, když nabudou budete mít nutnost změnit vaši paletu barev. Už ne speciální barvy, tyto barvy se snáze kupují, jsou dostupnější, levnější a krásnější než kdy jindy.

Proč byste měli omezit nebo eliminovat VOC ve své domácí barvě

Téměř vše o ekologických domových barvách závisí na těkavých organických sloučeninách (VOC). VOC jsou za tímto známým silným zápachem barvy a ať už se vám to líbí, má lepicí schopnost zabíjet mozkové buňky. Barvy nejen uvolňují VOC do vašeho životního prostředí po aplikaci, ale také pokračují v odvádění plynu po dobu několika let.

Podle Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) může vystavení VOC způsobit řadu problémů, od pouhých nepříjemných příznaků až po závažné zdravotní stavy. VOC mohou způsobit podráždění kůže, nepříjemné pocity v nose a krku, bolesti hlavy, alergickou kožní reakci, potíže s dýcháním, namáhavé dýchání, nevolnost a únavu. Na závažnějším konci VOC ovlivňují váš nervový systém a způsobují zvracení, epistázi a závratě. Ve skutečnosti, na rozdíl od populární představy, EPA zjistila, že znečišťující látky mohou být často dvakrát až pětkrát vyšší v domě než mimo něj.

Naštěstí existuje na trhu spousta interiérových a exteriérových nátěrových hmot, které obsahují málo VOC nebo žádné VOC. Nezáleží na tom, jaký typ ekologické barvy domu si vyberete, podívejte se na razítko schválení od neziskové nezávislé certifikační agentury Green Seal, stejně jako byste hledali štítek Energy Star při nákupu spotřebičů.

Nízké VOC Důmové barvy

Přestože neexistují žádné oficiální normy upravující VOC v neprůmyslovém prostředí, barvy uváděné na trh jako nízký obsah VOC by podle pokynů EPA měly obsahovat méně než 50 gramů na litr VOC. Úrovně se liší podle výrobce barvy, což znamená, že si ještě trochu všimnete té nové vůně barvy, dokud nezaschne. Jakmile však vůně zmizí, mohou těkavé organické sloučeniny ještě dlouho vypouštět plyn.

Většina barev s nízkým obsahem VOC je spíše latexová (na vodní bázi) než na olejové bázi. Vysoce toxické barvy na bázi oleje obsahují značné množství VOC. V USA se již neprodávají v množství nad jedním kvartem. Pokud chcete co nejširší dostupnost možností výběru barev, možná budete chtít prozkoumat spíše nízké barvy VOC než nulové barvy VOC nebo přírodní barvy. Mezi hlavní výrobce barev, kteří vyrábějí barvy s nízkým obsahem VOC, patří Benjamin Moore a Dunn Edwards Paints

Zero VOC House Paints

Nula-VOC je významnější, než si dokážete představit, a to i pro malé malířské projekty. Pro malířskou práci velikosti místnosti, která používá tři galony plné barvy VOC, uvolníte 10 liber VOC ve vzduchu.

Označení „nulového VOC“ je trochu zavádějící. Stejně jako některé potravinářské výrobky jsou označeny jako „bez tuku“, pokud obsahují méně než gram, barvy mohou být označeny nulovým VOC, pokud obsahují méně než 5 gramů na litr. Přesto jsou nulové barvy VOC velmi šetrné k životnímu prostředí, a to zejména pro ty, kteří jsou citliví na silný zápach nebo mají alergie.

Někteří výrobci barev, kteří vyrábějí nulové barvy VOC, zahrnují AFM Safecoat, kolekci laků EcoSelect Zero VOC Vnitřní latex společnosti Sherwin-Williams a značku domu Home Depot Behr s řadou barev Premium Plus Interior Zero VOC.

Přírodní dům barvy

Pokud vám všechna písmena a čísla prokáží příliš mnoho, rozhodněte se pro malování z přírodních ingrediencí. U těchto produktů si nemusíte dělat starosti s žádnými tvrdými chemikáliemi, těžkými kovy nebo sloučeninami, protože jsou vyrobeny z vody, rostlinných barviv, éterických olejů, pryskyřic, jílu, křídy, mléčného kaseinu a dokonce i včelího vosku. Vůně je minimální, i když zřídka ji lze považovat za příjemnou. Protože jsou tyto barvy vyráběny z vody, je čištění snadné a vyžaduje pouze teplou vodu a mýdlo. Přírodní barvy na dům jsou v přírodě tak základní, že si někteří majitelé domů dokonce dělají své vlastní.

Nevýhodou však je, že přírodní barvy bývají dražší a mají menší výběr barev než chemické barvy na bázi nízkých a nulových VOC. Někteří výrobci, kteří vyrábějí přírodní barvy, zahrnují BioShield Paints, Old Fashioned Milk Paint Company a společnost organického prádla Anna Sova s ​​jedinečnou řadou Food Paints.