Snadné kompostování: Metoda dig and drop

Pokud nemáte možnost kompostování v koši nebo hromádce, stále existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste kompost vytvořili a obohatili svou půdu. K dispozici je vermicomposting, který vám umožní kompostovat, i když nemáte dvůr. Pak je tu příkopové kompostování, což je vynikající způsob, jak kompostovat kousky jídla, pokud je vaše komunita neumožňuje v tradičních kompostových hromádkách. Kompostování příkopů však vyžaduje hodně prostoru a je založeno na střídání rostlin (takže není vhodné pro trvalky). Naštěstí existuje ještě jednodušší metoda: kopat a padat. Stačí jen lopatka a malé místo na zemi.

Kopat a pustit kompostování

Kompostování kopat a klesat nemůže být jednodušší:

  1. Vykopejte díru hloubku přibližně 10 až 12 palců a tak širokou, jak chcete nebo potřebujete.
  2. Do otvoru dejte zbytky potravin nebo jiné organické látky.
  3. Vyměňte půdu a máte hotovo.

Kompostování dig and drop je dobrým řešením pro rušného zahradníka, protože se nemusíte starat o sklizeň kompostu. Organická hmota se rozkládá přímo v zahradě a výsledný kompost obohacuje půdu a poskytuje živiny okolním rostlinám.

Možná zjistíte, že nejjednodušší způsob, jak to udělat, je shromáždit kousky jídla z vaší kuchyně do mísy nebo kbelíku, pak jít ven na konci dne (nebo každých pár dní) a pochovat je ve vaší zahradě. Tímto způsobem si nemusíte dělat starosti s kopáním velkých děr; malá díra pojme všechny zbytky potravin, které průměrná domácnost vyrobila za den nebo déle.

Dig and Drop vs. kompostování příkopu

Technika dig and drop je jednodušší a menší verze kompostování příkopu, díky čemuž je vhodná pro více situací. Hlavní nevýhoda kompostování příkopu je v tom, že vyžaduje prázdné místo v zahradě. Funguje to velmi dobře v zeleninových zahradních postelích, buď po skončení sezóny, nebo když dokážete pečlivě kopat zákopy mezi řadami vegetariánů. Může také pracovat v postelích, kde pěstujete pouze letničky. V mimosezóně můžete kompostovat a obohatit půdu a rostliny v následujícím roce rostou mnohem lépe.

Pokud však neexistuje „mimosezona“ nebo pokud nemáte velké, prázdné zahradní lůžko, do kterého byste mohli kopat zákopy, nemusí být příkopové kompostování proveditelné ani pohodlné. Odpověď může být dig a drop. Protože je obsažen v malých oblastech, můžete kompostovat hned vedle jednotlivé rostliny nebo seskupení, aniž byste rušili okolní rostliny (za předpokladu, že existuje malá vzdálenost). Díky tomu je kopání užitečné v zavedených trvalých zahradách nebo smíšených hranicích.

Co byste měli mít na paměti

Metoda dig and drop si pamatuje několik základních bodů:

  • Při kopání kolem kořenů rostlin buďte opatrní . Zkuste kopat díru několik centimetrů od korun rostlin, abyste zajistili, že při kopání nepoškozujete kořenové systémy.
  • Pohřbejte potravinové zbytky hluboko, abyste zabránili škůdcům . Vykopejte díru nejméně 10 palců hluboko, takže je tu spousta půdy zakrývající útržky, aby se maskovala vůně zvířat.
  • Nejezte maso ani mléko . Je to jistý způsob, jak přilákat psy a hlodavce do vaší zahrady. A můžete si být jisti, že pes nebude kopat tak pečlivě jako vy, což by mohlo poškodit vaše rostliny.