Opravdu potřebujete lak na postřikovače?

Někdy namaloval dům "> Malířské válečky položily silnou vrstvu, ale je obtížné aplikovat barvu rovnoměrně.

Přirozeným řešením se zdá být stříkačka barvy. Co může být jednodušší, než stisknout spoušť a nechat barvu létat? I když v této fantazii existují nějaké důvody, přichází s některými významnými nevýhodami.

Proč postřikovače nejsou pro všechno správné

Stříkačky na barvy jsou požehnáním pro mnoho projektů, ale zvažte tyto body, než zasáhnete nákup jedním kliknutím na Amazonu:

  1. Přípravek je absolutní zabiják : Přípravné práce na používání stříkacích barev (maskovací pásky, plachty atd.) Jsou brutální. Doslova musí být pokryta každá jednotlivá věc, která nebude vymalována. Neexistuje žádná „kroutící se místnost“, jako byste mohli mít válečky nebo kartáče.
  2. Je obtížné je čistit : Čištění rozprašovačů barev musí být zohledněno v celé „časové ceně“ projektu. A na rozdíl od kartáčů nebo válečků v čištění postřikovačů neexistují žádná poloviční opatření ani podvodníci - je to všechno nebo nic a musí se to provést okamžitě. Pokud ne, váš drahý postřikovač se ucpá
  3. Levné postřikovače ztěžují život : Stříkačky barvy na levnějším konci stupnice mohou být často prakticky bezcenné. Kontrastujte to s jinými nástroji pro předělávání, jako jsou pokosové pily na dolním konci nebo akumulátorové vrtačky, které nejsou přesně zázračné, ale vykonávají práci natolik, aby zaručovaly nákup. Ale špinavé laky na barvy jsou obvykle mnohem obtížnější, než stojí za to.
  4. Nestojí to za malé úlohy : Stříkačky barvy jsou hroznou volbou pro malé úlohy. S přípravnými pracemi a úklidem můžete trávit více času než s vlastním obrazem.

Dobré použití

  1. Velké prostory jednodušší : Nejlepší na stříkačkách barev je to, že vám umožňují pokrýt široké řádky s menším úsilím než s malířskými válečky nebo štětce.
  2. Skvělé pro hrubé textury : Postřikovače umožňují potlačit povrchové nedokonalosti, jako jsou hrboly, mezery, praskliny a další věci, které často způsobují problémy pro válečky nebo štětce.
  3. Rovnoměrný kabát : Pomocí postřikovačů můžete dosáhnout rovnoměrnějšího pláště. I když si stále musíte být vědomi překrývání, jako byste to měli u malířských válečků, je to mnohem méně důležité, když jednáte o stříkačky barvy.
  4. Vyrobeno pro exteriéry : Vzhledem k mlze a potenciálu pro nástřik jsou postřikovače barvy těžkým prodejem pro lakování interiéru. Na druhé straně, postřikovače barev jsou téměř vyráběny pro vnější lakování: málo problémů s přestřikem, schopnost potlačit nevyhnutelné nedostatky zjištěné na vnější straně a schopnost pokrýt široké řádky jedním pohybem.

Poháry na základní úrovni

Stříkačky barvy začínají levně a dražší opravdu rychle. Profesionální malíři mají stříkačky barvy běžící do tisíců dolarů. Jako kutil si můžete zvolit levnější typ stříkačky barvy, který se často nazývá „cup cup“.

Pohárové postřikovače jsou elektricky ovládány a sestávají z pistole, která spočívá na horní části nádrže s malým množstvím barvy, obvykle jednoho kvartálu.
Dvě nejlepší věci tohoto typu:

  • Žádný kompresor : K vytlačení barvy nepotřebujete samostatný vzduchový kompresor. Tento postřikovač má vlastní kompresor. Vše, co musíte udělat, je zapojit jej do jakékoli dostupné elektrické zásuvky.
  • Cena : Další skvělá věc je cena, obvykle pod 100 USD. Dolní modely jsou dokonce k dispozici v rozmezí 30 $ nebo 40 $.

Nevýhodou stříkacích pistolí je, že se jeden kvart rychle vyčerpává. To znamená časté infuze více barvy - proces, který se po chvíli unavuje. Také tento typ postřikovače nefunguje velmi dobře ve chvíli, kdy se jej snažíte naklonit nahoru nebo dolů. Stejně jako u jakéhokoli jiného typu postřikovače (například láhev Windexu) je úroveň nejlepší.

Nakonec to není optimální pro nic víc než zeď nebo dvě, a často pokládají nepravidelný nátěr barvy a mají tendenci „dusit“ barvu, kterou se snaží kreslit.