Udělej to sám proti profesionální úpravě koupelny

Dokonce i ostřílený DIYers doufal a zhluboka se nadechl, když uvažoval o řešení úkolu předělávání koupelny. Kromě snad kuchyně není žádný projekt více zapojen, pokud jde o použité systémy a dovednosti. Přestavba koupelny je hlavně o instalatérských, elektrických a obkladačských pracích - o všech vysoce kvalifikovaných řemeslech. Je to také hustá a pevná práce, kde se počítá každá čtvercová stopa. A pak jsou tu častá překvapení, například když najdete shnilé podklady a trámy pod tekoucí sprchou nebo litinovými vodovodními komíny, které zrezivěly až do bodu rozpadání. A konečně je tu časový tlak. Koupelna je nezbytným prostorem a kutil je pod velkým tlakem, aby byla místnost co nejrychleji předělána a znovu uvedena do provozu.

Zjevným řešením je zavolat odborníky, ať už to znamená najmout generálního dodavatele (GC) pro řízení projektu od začátku do konce, nebo najmout a spravovat své subdodavatele pro každou fázi procesu. Profíci budou dělat svou práci dobře a téměř jistě rychleji, než můžete.

Ale existuje jeden skutečný (a velmi důležitý) důvod, proč byste si najmout profesionály, kteří by se starali o práci s přestavbou vaší koupelny: peníze.

Náklady

DIYers často rádi mluví o osobní spokojenosti, která souvisí s prací sami, ale realita je taková, že úspora peněz je jediným největším důvodem, proč lidé řeší domácí zlepšení sami. I malá koupelna vás může snadno stát 20 000 $, pokud je kompletně přepracována generálním dodavatelem. S 250 $ za čtvereční stopu jako běžným průměrem používaným pro výpočet nákladů na dodavatele může velká koupelna o rozloze 150 čtverečních stop dosáhnout až 40 000 dolarů, když ji dokončí dobrý dodavatel. Stejná koupelna plně předělána vás může stát 75 $ za čtvereční stopu, nebo celkem 11 000 $, pokud si vybíráte příslušenství pečlivě s ohledem na rozpočet.

Sečteno a podtrženo, koupelna je předělána bude obecně stát méně než polovina mít GC dělat práci. V podstatě si udržíte všechny náklady na materiál, ale ušetříte náklady na práci. Tato úspora koupí hodně šamponů.

Pohodlí je samozřejmě jeho vlastní luxus a ten, za který by se vyplatilo zaplatit. V tomto případě luxus neznamená lázeňskou koupelnu s toskánskými dlaždicemi, ale luxus toho, že někdo jiný provede těžké zvedání, zatímco vaše ruce zůstanou čisté. Určitě stojí za to, že kvalifikovaní profesionálové vykonávají práci rychleji a možná lépe, než můžete sami.

Sečteno a podtrženo: Pravda je, že většina kutilů s mírným množstvím zkušeností může provést alespoň povrchovou přestavbu koupelny, zejména pokud používají stejné materiály pro dodavatele, na nichž jsou profíci závislí. Ale měli byste to udělat sami ">

Čas

Vyvážená úspora nákladů na práci sami je brutální realitou, kterou kutilství obvykle trvá mnohem déle. Můžete ušetřit neuvěřitelné množství času - dokonce i týdny nebo měsíce - najmutím profesionálů. Zaneprázdněný majitel domu vymačkávající přestavovací práce na hektický rozvrh může trvat šest měsíců, než pečlivě přestaví náhradní koupelnu, zatímco stejnou koupelnu může během několika týdnů šlehat dodavatel a jeho tým.

Vaše hlava se točí, když sledujete, jak profesionální dodavatelé dělají číslo na vaší koupelně. Ráno nemáte sprchu. Dělníci přicházejí a vy jdete do práce. Vrátíš se domů. Teď je sprcha.

Sečteno a podtrženo: Pokud máte pouze jednu koupelnu, musíte si najmout profesionály. Máte-li druhou koupelnu a můžete si na chvíli dovolit mít jednu z provizí, pak je možnost pro kutily realističtější.

Rámování

Základní tesařské práce spojené se stavbou stěn, boxováním ve výklencích ve sprše nebo ve vaně a instalací izolačních a parotěsných zábran nejsou tak těžké. Většina kutilů tuto práci dokonale dokáže, i když to vyžaduje pečlivé dodržování specifikací vašich příslušenství a skříněk. Přesnost je důležitá, pokud jde o rámování.

Sečteno a podtrženo : Pokud znáte cestu kolem kladiva, zkuste to.

Instalatérské a elektroinstalační hrubování

Mechanické systémy v koupelně podléhají všemožným pravidlům a předpisům a profesionální instalatéři, elektrikáři a dodavatelé HVAC se těmito otázkami zabývají každý den a budou znát podrobnosti požadavků místních předpisů. Pokud nejste zkušený domácí instalatér a elektrikář, je dobrý nápad nechat instalatérské práce, elektroinstalace a HVAC hrubou práci profesionálům.

Sečteno a podtrženo: Dokonce i zkušení kutiléři často nechávají velké zapojení a klempířské práce pro profesionály. Řešit to, pouze pokud jste velmi sebevědomí.

Podlaha

Instalace koupelnových podlah je pro kutily relativně jednoduchá a pro některé typy podlah docela jednoduchá. Nezískáte nic tím, že profesionálové přijmou takové snadno instalovatelné krytiny, jako jsou například luxusní vinylová prkna, kterou může večer provést DIYer, který tyto techniky pečlivě prostudoval. Pronájem profesionálního zařízení pro instalaci luxusního vinylu je téměř nemyslitelný - materiál se snadno instaluje.

Keramické a porcelánové dlaždice jsou velmi často ponechány na odbornících, ale vzhledem k omezené podlahové ploše v koupelně není důvod, proč to sami nedokážete udělat. Základy instalace dlaždic se netrvá dlouho a během víkendu můžete snadno položit podlahu koupelny střední velikosti.

Sečteno a podtrženo: Většina kutilů bude pro instalaci podlahy velmi snadná a uspokojivá.

Mixmike / Getty Images

Povrchy stěn

Pokud stojí za svou váhu, profesionální sádrokartonáři téměř vždy vytvoří bezchybné koupelnové stěny. Dokonce i ten nejlepší majitel domu skončí s anomáliemi, které je třeba pohodlně ignorovat nebo zakrýt.

Instalace zelené desky odolné proti vlhkosti v koupelnách se neliší od zavěšení konvenční sádrokartony v jiných částech domácnosti. Mudding a broušení na hladký povrch jsou to, co odděluje majitele domu od dodavatele sádrokartonu, který to dělá každý den. Pokud můžete přijmout nedostatky, můžete ušetřit malé množství peněz, které visí a dokončují své vlastní.

Sečteno a podtrženo: S ohledem na skromné ​​výdaje, které mají odborníci pověsit, pásky a bláta, může být vaše sádrokarton dobře vydělané peníze. Ale DIYers může dělat tuto práci také, ušetřit malé množství peněz.

Skříně a pracovní desky

Hlavní výhoda spočívající v tom, že odborníci instalují skříně a pracovní desky, je jednoduché pohodlí. Profesionální posádka se dvěma nebo třemi pracovníky může navigovat skříně na místo a namontovat je rychleji a snadněji, než můžete. Koupelny však nemají mnoho skříněk a pracovní desky jsou obvykle krátké. Pro menší prostory koupelen budete s největší pravděpodobností kupovat koupelnovou marnost jednotky v předepsané šířce, kterou snadno zvládnete sami. Mnozí přicházejí ve spojení s vrchními deskami marnostních jednotek, díky čemuž je instalace pracovní desky hračkou.

Sečteno a podtrženo: Majitelé domů to mohou udělat sami. Až na velké koupelny, majitelé domů získají jen málo tím, že odborníci instalují skříňky a pulty.

JodiJacobson / Getty Images

Instalace sprchy / vany

Instalace sprchy je obtížná, když stavíte sprchovou vaničku a zakrýváte stěny dlaždicemi. I když to můžete udělat, většina lidí bude chtít najmout výhody pro tuto fázi. Pro kutily však může být praktická instalace předem vyrobeného sprchového koutu.

Samotné lakování vaší vany / sprchy může přinést přijatelné výsledky. Pronájem sklářské společnosti vám poskytne lepší dokončení, hlavně proto, že společnosti provádějí lepší přípravné práce.

Sečteno a podtrženo: Toto je často obtížná práce, kterou je nejlepší najmout profesionálům. DIYers budou potřebovat trpělivost a spoustu pomoci, pokud se o to pokusí.

JodiJacobson / Getty Images

Instalace dřezu a faucetů

Dokud přívodní potrubí již běží na vašem místě umyvadla a dochází odtokové potrubí, instalace umyvadla v koupelně je snadná. Není nutné instalovat umyvadlo instalatéra. Pokud však instalace vyžaduje přesun vodovodních potrubí, přiveďte instalatéra. Pokud váš projekt zahrnoval hrubou práci prováděnou instalatérem, může být součástí jeho nabídkové služby zpáteční návštěva k provedení závěrečných připojení.

Sečteno a podtrženo: DIY, pokud již máte vodovodní potrubí; najmout to jinak.

AleksandarNakic / Getty Images

Instalace toalety

Toalety jsou nemotorné a těžké, ale není těžké je nainstalovat. Pokud již nemáte instalatéra instalovat ostatní faucety a příslušenství, není žádný důvod, proč nemůžete nainstalovat záchod sami.

Sečteno a podtrženo: Úloha pro kutily, pokud instalatér již nevyrábí jiné připojení.

Malování a oříznutí

Dokonce i majitelé domů, kteří váhají udělat sami pro většinu dalších úkolů při přestavbě, mohou řešit instalaci malby a oříznutí. Pronájem malířských firem má smysl pro velké prostory, ale ne pro malé nástěnné prostory koupelen. Instalace hardwaru, zrcadel a dalších ozdobných dílů je také velmi snadná.

Sečteno a podtrženo: Najmete jen málo tím, že najmete malířskou společnost, která namaluje vaši koupelnu nebo truhláře, aby pověsil zrcadla a nainstaloval tyče na ručníky. Udělej si sám.

souhrn

Pokud vaše koupelna není neobvykle velká, můžete si udělat většinu z menších úkolů v rámci tohoto celkového projektu. V případě předělávání koupelí na úrovni jádra si mnoho kutilů stále pronajímá elektrikáře a instalatéry, ale zbytek práce provádí sami. U předělávek na úrovni povrchu, které nevyžadují žádné významné změny zapojení a instalace, je celý projekt v dosahu kutilství.

Nezapomeňte však, že profesionální dodavatelé mohou práci dělat lépe a rychleji, než můžete. Při rozhodování zvažte oproti těmto výhodám úspory nákladů.