DIY Mailbox Birdhouse Project

Je snadné upgradovat starou poštovní schránku do nové ptačí budky a vaši ptáci na zahradě vám děkují za poskytnutí velkorysého prostoru pro jejich hnízdní potřeby. Pro vytvoření poštovní schránky ptačí budky není třeba zvláštních dřevařských dovedností ani jiných technik, ale existují jednoduché i pokročilejší způsoby, jak z poštovní schránky udělat ptačí budku nebo hnízdní platformu.

Vyberte svou schránku

Jakákoli standardní poštovní schránka může být snadno přeměněna na holubník. Zatímco nové poštovní schránky lze zakoupit v obchodech pro zlepšení domácnosti, použité schránky lze často najít v obchodech se šlechtičností, v prodejnách na zahradě nebo od sousedů, kteří by mohli dělat renovace domů nebo zahrad. Poštovní schránky se zaoblenými vrcholy jsou nejčastější, ale jsou vhodné i jiné tvary. I zkumavky na doručování novin se mohou stát bezpečnými, pohodlnými ptačí budky a lze použít buď kovové nebo plastové krabice nebo zkumavky. Některá drobná poškození nebo deformace nejsou pro holubník problémem a koroze nebo změna barvy neobtěžují ptáky, což z něj činí ideální projekt pro recyklaci materiálů.

Kromě samotné krabice jsou pro tento projekt dalšími nástroji pouze vrták s malým vrtákem, stejně jako vrták pro vytvoření vstupu do domu a brusný papír pro vyhlazení drsných hran.

Připravte poštovní schránku

Proměnit poštovní schránku v holubník netrvá moc, ale schránka by měla být nejprve důkladně vyčištěna. Veškeré peelingové barvy nebo písmena by měly být pečlivě odstraněny, aby se mláďata neotravovala na potenciálně toxických zbytcích a šrouby by měly být dotaženy, aby byl dům pohodlný a bezpečný. Pomocí malého vrtáku vytvořte několik drenážních otvorů v základně a několik větracích otvorů podél dlouhých stran domu. Ventilační otvory umístěte spíše do poloviny do stran, než na horní část domu, protože vyšší otvory pravděpodobně unikají, ale neumíst'ujte otvory tak nízko na stranách, aby se zablokovaly, když ptáci postaví hnízdo.

Chcete-li povolit ptákům do domu, pomocí rýčového vrtáku vyvrtejte vstupní otvor do dveří poštovní schránky. Umístěte otvor blíže k horní části dveří než ke dnu, aby to zajistilo další větrání, ale hnízdo nebude ohroženo únikem. Není nutné žádné okoun a přidání jednoho by dravcům umožnilo pohodlný přístup k domu. Jakmile je díra vyvrtána, použijte hrubý brusný papír k vyhlazení jakýchkoli ostrých hran, aby ptáci nebyli zraněni při vstupu a opuštění domu.

Pro snazší dům se rozhodněte pro hnízdní platformu. Namísto vyvrtání vstupního otvoru jednoduše otevřete dveře a nechte je zůstat otevřené jako pohodlná římsa nebo úplně vyjměte dveře.

Ptáci, kteří chtějí důmyslnější dům, mohou nejprve odstranit dveře poštovní schránky a použít je jako šablonu k vytvoření dřevěných předních dveří pomocí kusu šrotu a jednoduchou pilou pro vyříznutí tvaru. Vyvrtejte vstupní otvor do dřevěného panelu a poté jej zaklínujte do přední části poštovní schránky, zatlačte jej dozadu a palec nebo dva a vytvořte přesah pro ochranu otvoru. Pro větší stabilitu používejte kousek dřeva o tloušťce nejméně půl palce, ale pokud není tvar dokonalý, nebojte se. Převis bude minimalizovat jakékoli pronikání vody a jakékoli mezery zajistí další cirkulaci vzduchu, aby se hnízdící ptáci pohodlně udržovali. Poté, co je přední panel na svém místě, lze dveře schránky znovu namontovat jako římsu nebo je lze zahodit.

Ptáci nejsou vybíraví na vzhled svého domu, ale zdobení poštovní schránky z něj dělá nádherný přízvuk do zahrady. Zatímco vnitřek domu by měl být ponechán holý, aby se ptáků nedostaly žádné toxiny, zevnějšek může být ozdoben jakýmkoli způsobem birder touhy. Vinylové nebo magnetické kryty poštovních schránek vytvářejí jednoduché dekorace, nebo krabici lze malovat nebo zdobit mechem, větvičkami, oblázky nebo jinými předměty. Krabice může stále obsahovat čísla domů do výzdoby, nebo přidání jmen ptáků (jako by to byli majitelé domů) může učinit z toho ještě kurióznější design.

Montáž domu

Birdhouse poštovní schránky lze snadno připevnit na poštu, jako by se schránka stále používala pro doručování poštou. Příspěvek by však měl být přesunut mimo skutečnou poštovní schránku vašeho domova, takže nedochází k nejasnostem o tom, kde by ptáci měli hnízdit nebo kam by měla být doručována. Umístěním domu do chráněného stinného místa bude pro ptáky ještě atraktivnější. Poštovní schránku lze také namontovat na zábradlí paluby nebo plotu nebo pomocí několika šroubů přes zadní část poštovní schránky ji připojit ke stromu. V ideálním případě by měla být pod poštovní schránku umístěna větev nebo dřevěný trám, aby jí poskytla další podporu.

Domy poštovních schránek lze zavěsit, ale bude nutné vyvrtat malé otvory v přední a zadní části střechy, aby bylo možné připevnit řetězy, motouzy nebo šňůry k zavěšení. Pokud bude dům zavěšen, umístěte jej do chráněné oblasti, kde je méně větru, protože mnoho ptáků nebude hnízdit v domě, který se houpe nebo houpe.

Čištění poštovní schránky Birdhouse

Každý holubník by měl být pravidelně čištěn, aby se minimalizovalo množství bakterií nebo hmyzu, které by mohly hnízdící ptáky poškodit. Poštovní schránka se snadno čistí, protože má široký vstup; jednoduše otevřete dveře nebo sejměte dřevěný přední panel, odstraňte veškerý hnízdní materiál nebo staré hnízdo a poté utřete interiér hadříkem navlhčeným slabým bělícím roztokem. Před opětovnou montáží a montáží pro další rodinu, která má zájem, zkontrolujte, zda jsou větrací a drenážní otvory čisté, a nechte dům otevřený, aby byl zcela suchý.

Upcycled projekty přidávají kouzlo do jakéhokoli haitderského dvora a ptačí budka poštovní schránky je snadnou možností, jak poskytnout hnízdní prostor ptákům v zahradě při recyklaci starých materiálů. Než to víte, ptáci budou v jejich novém bydlišti dělat zvláštní dodávky.