DIY křídové barvy svícny

Křída barvy je snadný a levný způsob, jak aktualizovat zastaralé svícny, které již neodpovídají vašemu stávajícímu interiéru. Pokud kolem nemáte pár svícnů, ale chcete tento projekt vyzkoušet, je snadné je najít v obchodech a bleších trzích.

Tento tutoriál vysvětluje, jak vyrobit DIY křídové barvy svícnů v nouzi. Můžete trápit se zoufalstvím nebo použít velmi lehký dotek pro jemnější vzhled.

Mějte na paměti, že křídová barva nejlépe přilne k hladkým povrchům. Stejně tak všechny svícny, které vyberete, by měly mít hladký povrch. Pokud se jedná o štípání barvy nebo nedokonalosti povrchu, možná budete chtít před lakováním povrch lehce brousit a opravit.

Nástroje a spotřební materiál

  • Staré svícny
  • Spruce Best Home lakovaná barva
  • Štětec
  • Čistý hadr
  • Pečetící vosk
  • Brusný blok
Lauren Thomann

Instrukce

Vyberte barvu barvy

K dispozici jsou desítky barev křídy, takže výběr barev může trvat déle než malba. Rozhodli jsme se malovat dvě velmi odlišné vypadající svícny pomocí Spruce Best Home Paint v Thrift Finds, což je zářivý zelený odstín - ideální pro pop barev. Při zachování stejné barvy fungují svícny lépe jako skupina, i když se neshodují a pocházejí z různých dob.

Lauren Thomann

Pečlivě očistěte svícny

Křídové barvy nevyžadují mnoho přípravků, ale jedna věc, kterou potřebujete, je čistý a suchý povrch, aby barva správně přilnula. Pomocí vlhkého hadru odstraňte veškerý prach, špínu nebo mastnotu. Pokud je to nutné, použijte jemný čisticí prostředek, ale ujistěte se, že je povrch opláchnutý a osušený.

Nezapomeňte, že broušení se obvykle nevyžaduje pro křídové barvy, ale pokud jednáte o vysoce lakovaný povrch, možná budete chtít před lakováním dát celé hůlce lehké broušení.

Lauren Thomann

Malování na první vrstvu barvy

Připravte křídovou barvu podle pokynů výrobce. Některé barvy křídy vyžadují, abyste přidali polévkovou lžíci nebo dvě vody, aby se barva stala tenčí konzistencí. Nechcete, aby byla křídová barva příliš tenká nebo příliš tlustá, takže nalezení správné konzistence může vyžadovat určitou praxi.

Jakmile je barva připravena, použijte první štětec s přírodními štětinami. Některá barva bude vyžadovat pouze jednu vrstvu, ale obvykle nanášíme alespoň dva. Pokud nemáte po ruce přírodní štětinový kartáč, bude fungovat i syntetický štětinový kartáč.

Lauren Thomann

Dejte si pozor na odkapávací značky a nechte schnout

Při malování svícnů vám tenčí pláště umožňují větší kontrolu nad povrchem. Musíte však dávat pozor na skvrny a rychle je vyhladit, než uschnou. Podívejte se na spodní stranu svícnu, kde by barva pravděpodobně začala kapat.

Jakmile máte hladký kabát, nechte barvu zaschnout před přidáním dalšího kabátu nebo před dalším krokem. Mezi kabáty jsme čekali asi čtyři hodiny.

Lauren Thomann

K broušení hran použijte brusný blok

Pokud si nepřejete nouzi svícnů, tento krok úplně vynechejte. Pokud však chcete, aby svícny vypadaly stárnuté a štěpné, použijte lehký brusný blok k odlepení horních vrstev křídové barvy. Grit zde není důležitý, protože se jen snažíte lehce odstranit horní vrstvu. Rozhodli jsme se pro brusný blok o zrnitosti 120, protože to jsme měli po ruce.

Jak renovovat komodu s křídovou barvou

Tento krok funguje dobře, pokud se vám líbí barva, která je pod ním. Pokud tak neučiníte, možná budete muset místo toho použít tmavý dokončovací vosk. Na těchto svícnech jeden ukazuje žlutý úzkost a druhý hnědý tón dřeva.

Žlutý svícen byl zoufalý velmi jemným způsobem a hnědý svícen má zřetelnější trápení, které vypadá méně přirozeně, ale více rustikálně.

Lauren Thomann

Naneste dokončovací vosk

Poslední krok je rozhodující, protože těsní v křídelním laku a chrání jej před setřením. Vyberte si voskovaný povrch podle svého výběru a nalistujte ho na suchou barvu křídou pomocí čisté, nezanechávající hadry. Tento vosk obvykle přichází v čiré nebo tmavě hnědé. Ta dává povrchu starožitnější pocit.

Lauren Thomann

Užijte si vylepšené svícny

Jsi hotový! Předveďte své nově malované svícny ve skupinách. Mnoho designérů doporučuje spárovat svícny v lichých číslech a v různých výškách, nebo si můžete vybrat spárování svícnů s kutilskou barvou zedníku.

Lauren Thomann