Různé typy venkovních krbových souprav

laughingmango / Getty Images

Představte si, že si odpočinete na zahradě s burácejícím ohněm před vámi. Může to znít jako konečný luxus, ale mohli byste to udělat rychle. Jediné, co musíte udělat, je vybrat styl venkovního krbu, který nejlépe vyhovuje vašemu dvoře, rozpočtu a stavebním dovednostem.

Než si koupíte venkovní krbovou soupravu

Když začnete zkoumat možnosti, nezapomeňte, že styl, který vyberete, závisí na vaší krajině a vaší ochotě věnovat práci navíc. Některé soupravy krbů jsou připraveny ke spálení od okamžiku, kdy otevřete krabici, ale jiné mohou vyžadovat několik hodin nastavení.

Při nakupování mějte na paměti bezpečnost a zákonnost. Potvrďte, že pravidla vaší oblasti o územním plánování stanoví, že můžete nainstalovat venkovní krb. Vezměte na vědomí všechny pokyny, které musíte dodržovat podle zákona, jako je například založení krbu nadací určitým způsobem. Vyberte místo pro krb, u kterého je nepravděpodobné, že by zapálil zeleň v okolí, a zajistěte, aby kouř nevnikl zpět do vašeho domu.

Plyn, propan nebo dřevo ">

Každá venkovní krbová souprava potřebuje zdroj tepla. Typickým výběrem je zemní plyn, propan nebo dřevo. Mnoho různých modelů venkovních krbů pracuje s více než jedním zdrojem tepla, ale ne všechny. Protože zdroj tepla může vyžadovat další práci a peníze na instalaci, měli byste si vybrat palivo, které vyhovuje vašim potřebám.

Každý zdroj tepla má svá omezení:

  • Krby na dřevo potřebují stabilní zásobu dřeva a místo k jeho uložení.
  • Instalace krbu s pohonem na propan stojí asi 100 USD navíc.
  • Krby na zemní plyn jsou levnější Pokud již máte doma plynové vedení. Bude vás to stát kolem 200 dolarů, pokud budete provozovat plynovod na místo, kde se nachází venkovní krb. Očekávejte více, pokud musíte nainstalovat linku z ulice.

Předem sestavené krbové soupravy

Někteří lidé potřebují venkovní krb, který vyžaduje co nejméně práce. Pokud se na vás tento sentiment vztahuje, je vaše nejlepší sázka předem sestavená krbová souprava. Většina předem smontovaných souprav je připravena k použití hned po vybalení z krabice nebo vyžadují malé množství sestav, aby se dařilo.

Předem sestavené sestavy se obvykle dodávají s kovovým stojanem a krbem s krátkým komínem nahoře pro větrání. Cena se pohybuje v rozmezí od asi 50 do téměř 1 000 $. Předmontované venkovní krby jsou často vyrobeny z hlíny nebo litiny. Před nákupem zvažte velikost, kterou potřebujete, abyste se vyhnuli nedostatečnému produktu.

Montované / modulární krbové soupravy

Chcete větší venkovní krb, který se můžete usadit ve vašem venkovním zařízení? Prefabrikovaná venkovní krbová sada může být pro vás ta pravá. Tyto krby se liší podle úrovně přizpůsobení a potřebné montáže. Protože montované nebo modulární stavebnice jsou mnohem větší a doplňují prvky, jako je cihla nebo kámen, obvykle jde o vyšší cenu. Modely se pohybují od 2 000 do 8 000 USD, v závislosti na použité velikosti a použitých materiálech.

Na rozdíl od vnitřního krbu nemusí mít venkovní krb výhodu izolace pro udržení tepla. Velikost dokončené konstrukce nemusí ukazovat velikost krbu. Běžné velikosti začínají na 30 ”, ale pro větší zábavné prostory sahají až do 36” nebo 42 ”.

Přizpůsobitelné krbové soupravy

Pokud chcete vestavět venkovní krb do většího venkovního plánu těžkých pláště, potřebujete přizpůsobitelný krbový kit. Úroveň personalizace, kterou hledáte, závisí na tom, do jaké míry chcete investovat. Platba 2 000 až 5 000 $ vám může poskytnout svobodu při výběru vlastních barev, což může být vše, co potřebujete, abyste se cítili, jako by váš krb byl jedinečný.

Pro maximální přizpůsobení mají výdaje tendenci se zvyšovat. Nejjednodušší venkovní krb může stát jen 1 000 dolarů. Možná však budete muset zakoupit správné cihly nebo kameny a najmout si odborníka, aby nainstaloval krb a zdivo. To je v průměru kolem 2 000 $ bez materiálů. Platba za efektivní instalaci vám může pomoci vyhnout se pravděpodobnosti oprav komínů, a to stojí asi 500 $.