Různé typy použití vnějších barev

při malování exteriéru domu: měli byste štětec ručně natírat nebo na něj stříkat a kolik byste měli použít “>

Určování množství není menší problém, pokud kupujete kvalitní a drahé barvy. V celém domě může být několik stovek dolarů.

Kartáčování vs. stříkání

  • Kartáčování : Mnoho majitelů domů štětce na exteriér domu. Kartáčování vám poskytne rychlejší čas zahájení, mnohem méně maskování, více pozornosti k detailům, silnější srst a méně barvy použité na čtvereční stopu. Ale kartáčování je fyzicky náročnější než postřik, výzva, kterou mnoho majitelů domů nevyřeší.
  • Postřik : Postřik vašeho exteriéru znamená, že můžete pokrýt složité překážky způsobené obslužnými programy (dráty, potrubí, plynoměry) a architektonickými detaily. Jakmile máte vše maskované a lepené, postřik je rychlejší než kartáčování. Zakrývání je však vrah, protože musí být pokryty všechno v dosahu několika stop.
Feverpitched / Getty Images

Posuzování Kolik používat

Obecně budete nanášet stříkáním až třikrát více barvy než štětcem - a navíc riskujete tenčí vrstvu.

Stříkání používá více barvy, protože rozprašovač atomizuje barvu na malé kapičky. Většina kapiček končí na povrchu, ale mnoho dalších se unáší pryč. To je spojeno s nástřikem barvy a pro jeho ovládání lze udělat jen málo.

Rovněž musí být vyfouknuta barva zanechaná v hadičce. Některé lze zachránit, ale hodně z toho jde do odpadu.

Kartáčování: 1 galon na 400 čtverečních stop a ještě více.

Výrobci odhadují, že jeden galon vnějšího akrylového latexu na čistém, natřeném nebo natřeném povrchu - minimální porozita - pokrývá asi 400 čtverečních stop.

Na základě osobní zkušenosti jsme zjistili, že je to do značné míry pravda. Pokud je to možné, je možné vytlačit ještě více čtverečních záběrů na galon štětcem na 450 metrů čtverečních.

Kapání a pokládka barvy příliš silná jsou jediným faktorem, který sníží tento odhad.

Postřik: 1 galon na 150-200 čtverečních stop.

Stejné množství barvy pokryje asi 150 až 200 čtverečních stop zdi. Byli bychom opatrnější a dokonce odhadli spíše jako poměr 1: 3 (1 galon natřený bude vyžadovat 3 galony, když se nastříká).

Jak používat méně barvy při stříkání

  • Vyhněte se větru: Dokonce i mírný vítr o rychlosti 5 km / h stačí k odfouknutí stříkané barvy. Skutečně větrné dny mohou zvýšit spotřebu barvy až o 50%.
  • Pump Paint Back: Jakmile skončíte, je lákavé vystříkat zbytek barvy do vzduchu. Místo toho odstraňte barvu z hadice v hadici zpět do plechovky, místo aby ji zlikvidoval. Barva nacházející se dokonce v 25 'hadici se může sčítat.
  • Postavte se blíže k povrchu: Čím dále od povrchu jste, tím více barvy odletí jako mrak. Stání blíže k povrchu redukuje tento oblak barvy. Ale buďte opatrní: postřik blíže znamená větší šanci na odkapávání. Z postřikovače také získáte větší úder, což znamená, že se hodí k malované ponožce, kombinéze, respirátoru a brýlí.