Navrhování minimalistické školky: Do's and Don'ts

Pro nové rodiče může být rychlý výlet kolem uliček vašeho místního dětského martu docela ohromujícím zážitkem. Pro minimalistu to není nic, co by vyvolalo paniku.

"Jak může jedna malá lidská bytost potřebovat tolik věcí, " zajímalo by vás, když procházíte bludištěm návrhářských postýlek - některé z nich stojí víc než vaše první auto. "Kam to všechno dám?"

Zhluboka se nadechněte, příteli.

Ať už jste oddaný minimalista nebo jen rodič s omezeným množstvím peněz a prostoru, minimalistická dětská školka je zcela na dosah.

Nejste si jisti, kde začít? Tento užitečný seznam dos a don'ts vám umožní pohybovat se správným směrem!

Minimalistické školky: Don'ts

1. Nekupujte drahé, velké postýlky.

Váš maličký nebude navždy v postýlce. Ve skutečnosti v něm nemusí trávit mnoho času. Mnoho dětí se schovává s mámou a tátou prvních šest měsíců až rok, jen zřídka vidí školku. I když vaše dítě tráví čas ve své postýlce, brzy se obchoduje. Proč investovat stovky dolarů do nábytku, který budete potřebovat jen rok nebo dva?

Zatímco konvertibilní postýlka může vydržet zkušební dobu, zabírá také hodně místa ve vašem domě a vašem rozpočtu. Plánujete mít více dětí? Vaše nejstarší se pravděpodobně dostane narazil, když zjistíte, že potřebujete postýlku znovu, a vy nakonec skončíte nákupem batole postele stejně.

Vaše nejlepší sázka? Držte se základů. Rozhodněte se pro jednoduchou, cenově dostupnou postýlku s čistými liniemi a malou stopou. Když dítě přeroste své výkopy, přeskočte postýlku pro batole a přesuňte jej přímo do dvojče, čímž uvolníte postýlku pro použití mladšími sourozenci.

2. Nekupujte převlékací stůl.

Zatímco místo, kde můžete změnit svého maličkého, je nutností, měnící se stůl není. Místo placení malého jmění za účelovou přebalovací stolek si vytvořte svou vlastní jednoduchou převlékací stanici přidáním přebalovací podložky k existujícímu komodu. Pracujete v těsném prostoru? Vyzkoušejte jednu z těchto chytrých alternativ pro změnu stolu.

3. Nepřehánějte příslušenství.

Neváhejte a dejte své mateřské škole osobní kontakt s uměním a doplňky, ale buďte opatrní, abyste to přehánět. Pamatujte, méně je více.

Namísto pokusu o pokrytí všech posledních čtverečních centimetrů dostupného prostoru se zaměřte na zdůraznění dvou nebo tří hlavních ohniskových bodů. Například byste mohli pověsit jeden dramatický umělecký kus na zeď nad postýlku nebo vytvořit útulný čtenářský koutek s měkkým kobercem a několika akcentovými polštáři.

Snažte se vyhnout prachu a jiným čistě dekorativním předmětům, které mají sklon k nepořádkům. Místo toho hledejte hračky, které se zdvojnásobí jako dekor, jako je barevný dřevěný počítadlo nebo krásná sada ručně vyřezávaných stohovacích prstenů, a snažte se vybrat užitečné doplňky, které kombinují formu s funkcí.

4. Nepodceňujte sílu dobrého osvětlení.

Minimalismus obvykle znamená dělat více s méně. Proč koupit něco z něčeho, pokud se dokážete dostat jen s jedním, že? Ale dobré osvětlení je týmový sport. Spoléhání se na jeden příliš světlý stropní nástavec nebo na jedinou, matnou lampu může vést k únavě očí pro vás i vaše dítě. Chcete-li dosáhnout správné rovnováhy, zaměřte se na vytváření vrstev světla pomocí řady lamp a svítidel pro rozjasnění místnosti podle potřeby. Umístěte svá svítidla do oblastí zaměřených na úkoly, například na přebalovací stůl a vedle křesla mateřské školy, a nikdy se nebudete ve tmě.

5. Nepoužívejte šetrit na ošetření oken.

Školka by měla být tmavá a chladná. I když není nic špatného na tom, aby vaše ošetření oken bylo jednoduché, chcete se ujistit, že práci dokončují.

Teplá a toastová školka není jen nepříjemná - je nebezpečná. Instalace dvojitých podšívek, UV blokačních roušek nebo sady žaluzií může pomoci vašemu malému bít během odpoledního spánku. Můžete si také zakoupit okenní fólii blokující UV záření, která odráží sluneční teplo a lze ji aplikovat přímo na sklo skla.

Minimalistické školky: The Dos

1. Udržujte ložní prádlo jednoduché.

Podle American Association of Pediatrics, tenké nepromokavé potahy na matrace a upevněné postýlky jsou vaše dítě v bezpečí a pohodlí v postýlce.

Nárazníky, přikrývky a další příslušenství pro postýlky, jako jsou polohovadla spánku nebo klíny, mohou být nebezpečné - dokonce smrtící, což dramaticky zvyšuje riziko vašeho dítěte SIDS. I takzvané výrobky „SIDS safe“, jako jsou chrániče nárazů ze sítě a jednotlivé kryty lamel, představují neznámá rizika a jsou nejlépe vynechána z postýlky.

Pokud máte obavy o teplo a pohodlí vašeho dítěte, zakupte si jednu nebo dvě přikrývky. Tyto pohodlné spací pytle obklopují dětské nohy jako útulný malý spací pytel. Vrchní část zůstává bezpečně připevněna kolem trupu, čímž se eliminuje riziko udušení spojené s volnými přikrývkami a tradičními přikrývkami.

2. Zvažte podlahovou postel.

Útulná postel Montessori, útulná podlahová postel, poskytuje batoletům bezpečný a pohodlný spací prostor a zároveň jim poskytuje základní úroveň autonomie nad přirozeným instinktem spánku. Je to také skvělá postel bez pádu pro batolata tak mladá jako jedna.

Jakmile bude váš maličký dost starý na to, aby bezpečně spal sám, jednoduše vyndejte svou postýlku na zem. Nainstalujte u dveří dětskou bránu a můžete si odpočinout snadno, protože víte, že vaše dítě je v jeho ložnici v bezpečí.

3. Do koupě dobré mateřské židle.

Pokud jde o výběr dokonalé mateřské židle, pohodlí je všechno. Čisté linie a jednoduchá estetika jsou v pořádku a jsou dobré, ale pokud se chystáte zůstat v noci až do půlnoci a houpat se po bláznivém dítěti, budete chtít být v pohodlném křesle - opravdu pohodlném křesle.

Naštěstí se pohodlí a minimalismus nemusí vzájemně vylučovat.

Už jste našli židli svých snů? Než tuto kreditní kartu přejedete, ujistěte se, že na těchto pět důležitých otázek můžete odpovědět „ano“.

4. Hledejte položky s dvojím použitím a větší flexibilitu.

V minimalistické školce by všechno mělo mít účel - nebo dva! Při výběru nábytku se rozhodněte pro zboží dvojího užití, jako je například komoda / převlékací stůl nebo sezení, které se zdvojnásobí jako úložiště.

Flexibilní funkce, jako jsou kolečka nebo design skládací a ukládací, jsou také plusem, což vám umožní dělat více s méně. Například nemusíte mít v ložnici koše, pokud můžete snadno přepravit dětskou postýlku z jedné místnosti do druhé.

5. Buďte kreativní s prostorem skříně.

Žádné skříně? Žádný problém! Ať už sdílíte pokoj s dítětem nebo jen lépe využíváte prostor ve skříni, tato chytrá řešení bez skříně jsou vše, co potřebujete!

Náhradní skříň také vytváří úžasný prostor pro miniaturní školky.

6. Spusťte rotaci hračky a knihy.

Místo toho, abyste vyplnili police a koše tunou hraček a knih, zkuste začít střídání hraček a knih. Uspořádejte oblíbené hračky vašeho dítěte do několika tematických stanic a pravidelně měňte výběr tak, aby bylo vždy něco nového a vzrušujícího hrát. Nainstalujte nízké, robustní police, které se zdvojnásobí jako hrací povrchy, a pomocí knižních kolejnic zobrazte knihy, kde je vaše batole může vidět. Pokud máte prostor, investujte do několika velkých hraček, které podporují imaginativní hru, jako je například teepee nebo hračkářská kuchyně. Mohou být trochu nákladné, ale nabídnou hodiny zábavy bez nepořádků!

7. Udělejte to krásným.

Vaše školka může být jednoduchá, ale to neznamená, že to nemůže být krásné. Nezapomeňte začlenit hodně nebo bohaté, přirozené textury a nebojte se přidat úvodní barvu.