Profil rostlin Coral Bells (Heuchera)

Shannon Ross / Radius Images / Getty Images
V tomto článku rozbalte
 • Jak pěstovat
 • Světlo
 • Půda
 • Voda
 • Teplota a vlhkost
 • Hnojivo
 • Výsadba
 • Odrůdy
 • Škůdci
Zpět na začátek

Korálové zvony ( Heuchera) je tradiční rostlina zeleně s mnoha novějšími odrůdami. Rostliny Heuchera vytvářejí kulaté mohyly s dřevěnou podnoží nebo korunou na jejich základně. Malé zvonovité květiny na vysokých stoncích přitahují kolibříky a vytvářejí pěkné řezané květiny. Jejich listy jsou zaoblené, lalokovité, chlupaté a stále zelené - i když jsou pokryty sněhem. Kromě tradičních zelených listnatých korálových zvonů mají nové odrůdy heuchery mezi sebou i listy v odstínech fialové, růžové, limetkové, zlaté a pestré. Heuchera jsou původní severoamerické rostliny, které jsou doma v lesích, skalních zahradách, kontejnerech, hranicích a pokud se používají jako půdní kryty.

Botanický názevHeuchera kultivary
Běžné jménoKorálové zvony, alumroot
Typ rostlinyStálezelená trvalka květ
Zralá velikost12 až 18 palců
Expozice slunciPlné slunce na částečný stín
Typ půdyLoamy
PH půdy6, 0 až 7, 0
Bloom TimeJaro léto
Barva květuČervená, bílá, korál, růžová
Otužilost zóny4, 5, 6, 7, 8
Nativní oblastSeveroamerické lesy
Joshua McCullough / Getty Images
Steve Wooster / Getty Images
Darrell Gulin / Fotograf's Choice / Getty Images

Jak pěstovat korálové zvony

Korálové zvony vytvářejí nádherné okrajové rostliny a při výsadbě ve skupinách se účastní show. Barva listů je skvělá pro přehrávání barev okolních květin. Tmavě fialové listy mohou způsobit žluté květy, jako je Coreopsis, záře. Butterscotch barevné listy dokonce vyzařují tóny jednoduchých zelených listů. Dvojice korálových zvonů s krajkami listnatými rostlinami, jako je srdíčko lemující listy nebo jádra listů nití, zvýrazňují jejich tvar.

Po květu ořízněte celý stonek květu, aby se energie rostliny dostala do rostoucího počtu listů. Každé tři až pět let rozdělujte korálové zvony, abyste zabránili jejich vymírání ve středu. Pokud listy vypadají trochu drsně, zejména po zimě, odřízněte je a nový růst by se měl rychle vyplnit.

Světlo

Korálové zvony dělají nejlépe na plném slunci do částečného stínu, s částečným stínem upřednostňovaným v teplejším podnebí. Barva se může vyplavit na plném slunci a příliš mnoho tepla a světla může způsobit spálení listů. Pokud vyrostete na plném slunci, dejte mu další vodu. Korálové zvony vysazené ve vlhkém stínu mohou být náchylné k chorobám plísní. Pokud vaše rostliny začnou mít problémy, je nejlepší je přemístit na sušší nebo slunnější místo.

Půda

Korálové zvony jako neutrální až mírně kyselé pH půdy, někde mezi 6, 0 a 7, 0. Dobrá drenáž je nutností, zejména ve stinných oblastech. Zasedání do vlhké půdy způsobí hnilobu koruny.

Voda

Tato rostlina má střední potřeby vody. Má rád trvale vlhkou půdu. Bude tolerovat několik týdnů bez vody, ale nejlepší je udržet si palec vody týdně.

Teplota a vlhkost

Většina korálových zvonů je vytrvalých v USDA Hardiness Zones 4-8, i když odolnost závisí na odrůdě, kterou pěstujete, a na tom, jak horká nebo studená se dostane. V chladných oblastech se korálové zvony mohou v zimě vrhnout nad půdní linii. Zimní mulčování po tvrdém zamrznutí země zabrání zamrzání a rozmrazování, které tlačí rostliny nahoru. Pravidelně kontrolujte, zda kořeny nejsou odkryty. Pokud je to možné, znovu nasaďte.

Hnojivo

Krmné zvony krmte na jaře půlpalcovou vrstvou kompostu nebo lehkým množstvím hnojiva s pomalým uvolňováním. Tato rostlina potřebuje lehké krmení; měli byste se vyhnout těžkým aplikacím hnojiv s rychlým uvolňováním, protože to zabrání květu.

Výsadba

Můžete začít s druhem Heuchera ze semen, ale hybridy budou muset pocházet z rostlin nebo divizí, pokud chcete rostliny, které vypadají jako rodič.

Když začínáte osivo, posypte semeno na povrch půdy pozdě na podzim nebo brzy na jaře. Semeno nezakrývejte, protože k vyklíčení potřebují světlo. Semena můžete také spustit uvnitř, pár měsíců před plánovaným transplantací. Semena zabírají dva až osm týdnů. Transplantace venku po všem nebezpečí mrazu.

Rostlinné korálové zvony pěstujte v nádobě kdykoli po mrazu. Udržujte je dobře napojena jejich první rok. Kromě toho by neměli vyžadovat více než určitou úlevu od extrémního tepla a bohaté, dobře odvodněné půdy.

Odrůdy Heuchery

 • Heuchera Autumn Leaves mění barvu v průběhu ročních období, z červené na karamel na rubínovou.
 • Heuchera Chocolate Ruffles má nacpané listy s bohatou čokoládovou barvou nahoře a hlubokou vínovou na dně.
 • Heuchera Green Spice má velké zelené listy žilkované v kaštanové a je velmi mrazuvzdorné.
 • Heuchera Marmalade má nabalené listy v odstínech od tmavé až po hlubokou siennu.
 • Heuchera Tiramisu má listy listnatých listů, zabarvené červenou barvou. Během sezóny se mění barva.

Společní škůdci

Larvy černé vinné révy vinné se mohou vrhat do korun a kořenů korálových zvonů. Larvy jsou obvykle přítomny na konci léta / brzy na podzim. Postižené rostliny vadnou a klesnou. Měli byste mít možnost vidět larvy, odstranit je ručně a zničit je.