Barvy, které přitahují ptáky

Přidejte do svého dvora barevné rostliny, které vám pomohou přilákat ptáky. Foto © Rachel Kramer

Ptáci mají vynikající vidění a vidí barvy velmi dobře, dokonce lépe než vidění lidí, ale jak mohou ptáci využít barevného smyslu ptáků "> povzbudit více druhů k návštěvě.

Proč ptáci vidí barvu

Barva je důležitá pro mnoho druhů ptáků a spoléhají se na barevné stopy ve svém prostředí několika způsoby.

 • Světlé peří barvy znamenají zralého, zdravého ptáka, který bude silným kamarádem.
 • Roztříštění do jasnějších barev naznačuje začátek období rozmnožování ptáků.
 • Barevná označení mohou být varování před rostlinnými toxiny nebo silnými predátory.
 • Zářivě barevné ovoce je zralé a připravené k jídlu na vrcholu svého výživného obsahu.
 • Světlé květiny jsou plné nektaru a přitahují hmyz pro jiný zdroj potravy.
 • Změna barvy listů může naznačovat změnu ročního období a času migrace.

Protože ptáci jsou tak naladěni na barvy, může být přidání správných barev do vašeho dvora kreativní a krásný způsob, jak přilákat ptáky, zejména na konci podzimu a v zimě, kdy může být k dispozici méně přirozená barva.

Nejlepší barvy přilákat ptáky

Různé ptáky přitahují různé barvy. Jednotlivé druhy ptáků mohou vidět „nejlepší“ barvy jako označení zdroje potravy. Ostatní ptáci mohou být více přitahováni barvami svého vlastního peří, protože by to mohlo znamenat potenciálního partnera nebo jiného ptáka, který dobře přežívá. Většina jasných barev však může být použita k přilákání mnoha různých ptáků, přičemž určité druhy ptáků jsou přitahovány více do konkrétních odstínů.

 • Červená a růžová : kolibříci
 • Oranžová : Orioly, kolibříci
 • Žlutá : Stehlíci, pěnice, kolibříci
 • Blue : Bluebirds, jays

Přírodní kamuflážní barvy, jako je šedá, hnědá a zelená, jsou vynikající volbou pro přilákání ptáků s nervóznějšími temperamenty, jako jsou holubice, křepelky, drozdi a další krmítka. Tyto odstíny zemského tónu představují bezpečnost a bezpečnost, které jsou přitažlivé pro drsnější druhy ptáků.

20 nejlepších ptáků k vidění v Ohiu

Jedna barva, kterým je třeba se vyhnout

Zatímco většina jasných barev je pro ptáky přitažlivá, je třeba se co nejvíce vyhnout zejména jedné barvě: alarmům bílých signálů, nebezpečí a agresi vůči mnoha ptákům. Ve skutečnosti mnozí ptáci používají bílou ve peří jako varování, jako je bílý záblesk tmavočerveného juncového ocasního peří nebo bílá skvrna na křídlech severního výsměchu. Přidání hodně bílé do dvora nepřitáhne ptáky, ale může je velmi dobře varovat.

Použití barvy k přilákání ptáků

Existuje mnoho způsobů, jak přidat jak přírodní, tak i umělé barevné zdroje do vašeho dvora a přilákat ptáky do krásných odstínů. Krajina s barevnými květinami, stromy, keři, vinnou révou a trávou je jednou z nejlepších možností. Mnoho rostlin, které mají tyto světlé barvy, poskytne ptákům také potravu, přístřeší a hnízdiště, díky čemuž jsou ještě užitečnější pro úpravu krajiny.

Při výběru rostlin se rozhodněte pro nejpestřejší odrůdy a vyberte kultivary, které mají jak časnou tak pozdní barvu, aby přitahovaly ptáky tak dlouho, jak je to možné. Prozkoumejte také barvy jakéhokoli ovoce vyprodukovaného rostlinami nebo podzimní změny v barvě listů a vyberte nejlepší možnosti pro přirozenou barvu, která přitahuje ptáky ve všech ročních obdobích. Pokud zahrada nebo květinové záhony nejsou k dispozici, zvažte místo toho přidání barevných rostlin do velkých kontejnerů, verandových květináčů nebo okenních rámečků a sezónně je změňte na nejzářivější odstíny.

Ptáci, kteří chtějí na svých dvorech přidat umělý nádech barvy, mají mnoho možností, jak doplnit přírodní výsadbu duhovým výbuchem, který může přitahovat ptáky.

 • Na dvorek přidejte barevnou kouli nebo mozaiku, nejlépe v blízkosti krmítka nebo vany.
 • Malování ploty nebo zahradní přístřešky v jasných barvách, použití netoxických barev pro bezpečnost divokých zvířat.
 • Rozhodněte se pro barevné krmítka pro ptáky nebo přidejte barevné stuhy nebo umělé květiny k ozdobení krmítek.
 • Malování jiných objektů na zahradě v jasných barvách, jako jsou hrnce, lavičky, trellises nebo trny.
 • Vyberte si ozdobné předměty s nádechem barevných ptáků, které najdou atraktivní, jako jsou chodníky s přízvukovými kameny, zvonkohry, sochy nebo jiné novinky.

Přitahování ptáků nezabírá moc barev, ale ujistěte se, že barevné akcenty budou vidět z nebe. Krásný kousek barvy ukrytý pod hustým stromem nebo hluboko uvnitř keřů nepřitáhne tolik ptáků, kolik jich bude vidět, když létají poblíž. Podobně se vyhýbejte barevným objektům, které se často pohybují, jako jsou rotující větrníky, vlajky nebo větrné ponožky, protože neustálý pohyb může odradit ptáky. Barva umístěná v blízkosti stanic pro krmení ptáků nebo lázní pro ptáky může být účinnější, protože to pomůže vést ptáky k položkám, které potřebují, a jakmile tyto zdroje najdou, pravděpodobněji zůstanou.

Udržování barvy v perspektivě

Zatímco barva může přitahovat ptáky do dvora, je důležité si uvědomit, že barva sama o sobě nebude ptáky navštěvovat. Použijte barvu k upoutání pozornosti ptáků, ale poskytujte dobré jídlo, sladkou vodu, bezpečné útočiště, místa pro hnízdění a terénní úpravy přátelské k ptákům, aby povzbudili ptáky k pobytu. Jakmile ptáci najdou svůj barevný dvorek přátelský k ptákům, zjistíte, že jejich peří dodává krajině ještě příjemnější nádech barev.