Čištění vaší obklady před lakováním

Na rozdíl od malby interiéru - což umožňuje určitou volnost při čištění - musíte před malováním vyčistit obklad domu. Neexistuje žádný způsob, jak to obejít.

Ale jak ">

ManuálTlakový čistič
PřehledŠtětce, kbelík, hadice a TSP. Ručně vydrhněte každou čtvercovou nohu vlečky.Nákup nebo pronájem elektrické myčky a důkladné rozstřikování domu.
KladyToto je považováno za nejlepší způsob, jak vyčistit vaši vedlejší kolej, protože otírání rukou štětcem může zbavit nečistoty lépe než samotný tlak vody. Také to vám dává šanci zkontrolovat a opravit vlečku.Méně manuální práce. Více pokrytí za kratší dobu.
NevýhodyRuční mytí exteriéru domu je obtížná ruční práce a je potenciálně nebezpečná, protože zahrnuje lezení po žebřících.Potenciál poškození vlečky, voda vstřikovaná při vlečení nebo nečistoty, které zůstanou na domě. Existují způsoby, jak bezpečně vyčistit váš dům před lakováním pomocí tlakové myčky, včetně použití tlakových myček s nižším psi, rozšíření postřiku a postavení alespoň o dvě stopy dozadu.
Proč ?Chcete pro svůj lak absolutně nejlepší přilnavý povrch.Čas je zásadní. Malířská sezóna může ubývat a musíte malovat raději než později.

Proč stejně potřebujete umýt dům?

Smytí exteriéru domu je jen jedním z prvků přípravy na malování vašeho domu.

Nečekali byste, že se vaše nová barva pokusí přilepit na drobivou, šupinatou a selhávající barvu. Ve stejném smyslu, když se nový nátěr barvy pokusí přilepit na špinavou vlečku, také to selže. Problém je v tom, že k selhání nedojde hned.

Barva nanesená na špinavé obklady v krátkodobém horizontu přilne. Ale v průběhu let zažije váš dům selhání barvy rychleji, než kdyby bylo použito na čistou vlečku.

Jako experiment rozetřete čistou bílou látku přes nemytý obklad. Tkanina pravděpodobně přijde tmavě šedá s vrstvou jemných sazí. I po tlakovém mytí možná zjistíte, že na vedlejší koleji zůstává tenká vrstva nečistot.

Upřednostňuje se ruční čištění

Proč žádná tlaková myčka? Pokud použijete dostatečnou sílu k odpálení všech nečistot, máte dobrou šanci vyleptat vaši vedlejší kolej. Pokud však držíte trysku dále dozadu, nestačí vše odstranit špíny - jen většina z toho.

Ruční čištění je mnohem levnější než tlakové mytí (pokud již nemáte tlakovou myčku). Toto jsou zásoby, které potřebujete:

 • TSP : Fosforečnan sodný je jedním z těch velkých tajemství, která se skrývají ve vašem železářství. Je to prášek (i když lze jej najít i v tekuté formě) a je levný. Smíchejte půl šálku se dvěma galony teplé vody, abyste vytvořili univerzální čisticí roztok, který nezanechává žádný film. Získejte velkou pětilibrovou krabici.
 • Plísně : Pokud váš dům má plísně, můžete urychlit proces čištění pomocí vyhrazené plísně.
 • Ruční kartáč : Ruční kartáč s pevnými štětinami, dlouhý zhruba 9 stop.
 • Dlouhý kartáč : Musíte být schopni dosáhnout dalších tří nebo čtyř stop. Váš ruční kartáč může mít místo pro zašroubování držadla koště. Pokud ano, můžete to použít. Chcete-li se vyhnout neustálému ponořování štětce do vody, můžete použít obklad a štětku, který protéká držadlem až ke kartáčku. Jedna nevýhoda: po chvíli je těžká.
 • Zahradní hadice : Běžná hadice a tryska.
 • Drátěný kartáč : Pomáhá odstraňovat přilepené bláto a zbytky hnízd dávno mrtvých vos.

Jak ručně vyčistit vaši vlečku

Nyní, když máte své nástroje dohromady, vyberte si teplý, slunečný den a začněte čištění. Nezapomeňte pracovat shora dolů.

 1. Vyberte si jednu stranu domu jako svůj čisticí projekt dne a držte se ho. Pomáhá mentálně kordovat tuto stranu na polovinu nebo třetinu, protože celá strana domu je příliš čistá najednou.
 2. Při zaschnutí vlečky odstraňte drátěným kartáčem, koštětem a dokonce i vakuem v obchodě velké kusy nečistot: sušené bahno, pavučiny, ptačí hnízda, uvolněná hnízda osy atd.
 3. Opatrně stříkněte jednu část vlečky zahradní hadicí. Upozornění: nestříkejte vzhůru pod vedlejší kolej nebo do větracích otvorů poblíž okapů, které umožňují cirkulaci vzduchu do podkroví. Obecně platí, že si uvědomte jakékoli místo, které může umožnit pronikání vody pod vlečku nebo do domu. Podívejte se také na větrací otvory pro sušičky a koupelny a kolem špatně padajících oken.
 4. Očistěte sekci připraveným roztokem TSP-vody.
 5. Opláchněte sekci čistou vodou.
 6. Myslíte si, že vaše vlečka je již čistá? Zkuste znovu promíchat čerstvý vodný roztok TSP a znovu jej vyčistěte. Budete překvapeni, jak špinavá je tato druhá dávka vody.
 7. Přejděte k další části pod touto.
 8. Po dokončení všech sekcí znovu nastříkejte celou stranu domu.
 9. Před lakováním nechte uschnout nejméně 24-48 hodin.