Vyberte si nejlepší ptačí koupel

Existuje mnoho druhů ptáků, ze kterých si můžete vybrat, a ptáci i zahrádkáři by měli pečlivě zvážit mnoho faktorů týkajících se designu, konstrukce a pohodlí, než si vyberou ptačí pták. Pečlivým výběrem vyberete ptačí pták, který si vyberete, větší šanci přilákat do svého dvora širokou škálu krásných druhů ptáků.

Úvahy

To může být ohromující navštívit zahradní centrum nebo obchod s divokými ptáky a vidět obrovský výběr různých dostupných ptáků. Naštěstí můžete pečlivě zvážit, která koupel je pro vás a vaše ptáky nejlepší. Při rozhodování mezi různými ptáky, zvažte následující:

  • Velikost: Malé ptačí koupele jsou snadné a pohodlné, ale větší model pojme větší počet ptáků, aniž by způsoboval územní konflikty. Současně může být větší lázeň náročnější na pohyb nebo čištění, i když skutečnost, že pojme více vody, může být také výhodou, zatímco menší lázně mohou rychleji vysychat.
  • Vzhled: Pokud se rozhodnete pro design ptáků, který se vám nelíbí, budete méně nakloněni udržovat jej čistý a plný. Vyberte si koupel, která dobře zapadá do vaší zahradní výzdoby, osobnosti a preferencí stylu, abyste si ji mohli užít i bez ptáků.
  • Proporce krajiny: Vyberte si ptačí ptactvo, které se nejen vizuálně shoduje s vaší zahradou, ale také vhodné velikosti. Velmi velká, ozdobená fontána pro ptačí ptáky se může zdát namáhavá a na místě v malém dvoře, zatímco velmi malý, jednoduchý design může být ztracen ve svěží a propracované zahradě.
  • Pohodlí ptáků: Nejlepší ptačí ptáci jsou navrženi s ohledem na ptáky. Úzký břit je pohodlnějším okounem pro malé ptáky a materiál vany by měl nabídnout určitou strukturu pro uchopení drobných drápů. Ideální mísa bude hluboká 1 až 2 palce a některé modely zahrnují mělké i hluboké oblasti povodí pro umístění ptáků různých velikostí.
  • Pohyb vody: Pohybující se voda přitáhne více ptáků než stojatou vodu v jednoduché pánvi. Lepší volbou pro přilákání širokého spektra druhů ptáků je vodní mlýn, který obsahuje kapačku, pánev, vodní sprchu, bublajici nebo fontánu. Kromě toho bude pohybující se voda minimalizovat růst hmyzu a řas, což udrží koupelnu čistší při menší údržbě.
  • Výška: Výška ptačích lázní je rozhodující, pro které ptáci z ní snadno pijí. Menší ptáci jsou pohodlní ve vyšších lázních, které jim poskytují lepší zorné pole, zatímco větší ptáci, jako jsou holubice, křepelky a kachny, raději pijí z povodí.
  • Čistota: Vypracovat vzory ptačí koupel s podrobnými sochami nebo jemnými mozaikami může být obtížnější udržet čisté a bez poškození. Jednodušší styly, jako jsou betonové ptačí ptáky nebo základní plastové nádoby, možná nejlepší volba pro snadné čištění a celkovou životnost. Některé materiály, jako jsou glazované mísy nebo měděné ptačí ptáky, mohou zůstat přirozeně čistší.
  • Provedení: Ať už se rozhodnete pro zavěšení ptačí koupel, model podstavce nebo jiný základní design, záleží na tom, kam plánujete koupel. Model zavěšení není tou nejlepší volbou, pokud nemáte bezpečné místo, ze kterého by se mohl zavěsit, a široký ptačí podstavec pro ptáky není dobrou volbou pro loděnice bez vhodných rovinných ploch.
  • Podnebí: Nejlepší koupel pro váš dvorek je ta, kterou můžete použít po celý rok k zajištění zdroje tekuté vody pro ptáky. Pokud žijete v severních oblastech s dlouhými zimami, nejlepší volbou je robustní vyhřívaná ptačí lázeň. Pokud však žijete v teplejších oblastech, možná vás bude více zajímat ptačí ptactvo s větší kapacitou, která se za pár hodin neodpaří.
  • Cena: Rozpočet birderů může být skromný nebo extravagantní, ale nejdůležitější věcí, kterou si musíte pamatovat o ceně ptačí lázně, je to, že ptáci nečítají cenovky. Vyberte si nejlepší model koupele pro ptáky ve svém rozpočtu a ptáci z něj rádi pijí nebo se rychle a osvěžují. Dalo by se dokonce udělat kutil pro ptáky s velmi omezeným rozpočtem a stále mít atraktivní a efektivní vodní prvek pro ptáky.

Výběr více než jednoho

Nemusí existovat žádný ptačí pták ideální pro váš dvůr nebo zahradu. Mnoho ptáků má několik koupelí různých velikostí, stylů a výšek roztroušených po jejich dvorech, aby nabídli větší škálu možností pití a koupání pro ptáky a eliminovali shlukování nebo konkurenci u vodních zdrojů. Někteří ptáci také střídají ptačí koupele po celý rok, využívají vyhřívané modely v zimě a solární ptačí koupele v létě, aby přilákali nejvíce ptáků. Ať už si vyberete jakékoli ptačí koupele, pokud jste pečlivě zvážili možnosti s ohledem na váš rozpočet, zahradu, styl a ptáky, bude to skvělá volba, abyste do svého dvora přinesli žíznivé ptáky.