Vyberte správnou barvu mateřské barvy pomocí psychologie barev

Výběr barvy mateřské pro dítě může být složité. V naději, že uniknou standardnímu růžovému nebo modrému motivu, mnoho rodičů skočí do světa barev vyzbrojených trochu víc než rozmar a modlitba. Koneckonců, výběr barev není přesně věda, správně ">

To je. Jen se zeptejte armády marketingových popravců, kteří do výzkumu nalili miliony lidí.

Psychologické studie, které nejprve provedly reklamní firmy, naznačují, že barvy mohou ovlivnit náladu a chování, stimulovat mozek a tělo a dokonce ovlivnit zdraví vašeho malého. Marketingoví experti využívají tato zjištění ve svůj prospěch po celá desetiletí. Výzdoba ve vaší posilovně, denních lázních a dokonce i váš oblíbený hamburgerový kloub byly speciálně navrženy tak, aby ovlivnily vše od vašeho postoje k vaší chuti k jídlu. Psychologii barev však lze použít k ovlivnění nejen vaší peněženky. Vědecké studie také zjistily, že vystavení určitým barvám může zlepšit spánkové návyky, zvýšit paměť a dokonce zlepšit akademický výkon - vynikající výhody pro rostoucí mysl a těla.

Ať už plánujete mateřskou školku nebo poskytujete tolik potřebnou aktualizaci místnosti vašeho nedospělého, může váš design těžit z malého psychologického zásahu. Než otevřete tu barvu, měli byste si chvilku zvážit psychologické účinky vaší volby barvy.

Psychologie barev 101

Různé barvy mohou mít různé účinky na mysl a tělo. Zajímá vás, co pro vás může udělat váš oblíbený odstín? Zde je stručný přehled potenciálních výhod a nevýhod každé barevné skupiny.

Teplé barvy

Teplé barvy obecně vyvolávají štěstí a pohodlí a vytvářejí intimitu díky tomu, že velké otevřené prostory jsou trochu útulnější. Výrazné odstíny červené, oranžové a žluté mohou stimulovat mysl a mít povzbuzující účinek na tělo. I když je to prospěšné pro růst a vývoj, není to žádná výhoda, pokud jde o noční noční spaní s průměrným, příliš energetickým batoletem. Teplé barvy se tedy nejlépe používají při moderování.

Namísto malování celé místnosti výraznou červenou nebo jasně žlutou zkuste namalovat jednu přízvukovou zeď a uvázat pár odpovídajících doplňků. Můžete také zvážit spárování teplých barev s chladnějšími odstíny a vytvořit tak rovnováhu a zmírnit negativní účinky.

Červené

Bohaté a vysoce emotivní, červené vzrušuje a povzbuzuje tělo, zvyšuje srdeční frekvenci, krevní tlak a dýchání.

Máte na ruce malého sportovce? Některé studie naznačují, že fyzické účinky spojené s červenou barvou zvyšují atletické schopnosti. Červená je však také spojena se zvýšenou agresivitou, neschopností zaostřit a dokonce i bolestmi hlavy. Některé výzkumy naznačují, že vystavení červené barvě může dokonce poškodit akademický výkon vašeho dítěte.

Růžový

Růžové, které milují malé dívky, evokují empatii a ženskost a vytvářejí uklidňující atmosféru. Nicméně, přes počáteční uklidňující účinek, růžová se může časem dráždit, což vede k rozrušení a úzkosti. I když vaše princezna může tento růžový odstín nyní milovat, měli byste být připraveni, aby ji v budoucnu odmítla.

Žlutá

Světlé a veselé, žluté je spojeno se štěstím a motivací. Jemné jemné odstíny žluté podporují koncentraci, zatímco světlejší odstíny mohou stimulovat paměť a zvyšují metabolismus. Příliš mnoho žluté však může vyvolat pocity hněvu a frustrace, což má za následek pochmurné nadměrně stimulované děti.

oranžový

Přátelský a přívětivý pomeranč si půjčuje mnoho pozitivních atributů svých rodičů. Orange má výrazně společenskou povahu, inspiruje mezilidskou komunikaci a dává lidem klid. Stejně jako žlutá, i příliš oranžová může být příliš stimulující, proto používejte výrazné odstíny střídmě.

Skvělé barvy

Chladné barvy mají uklidňující účinek na tělo a mohou dětskému pokoji připadat prostorný a uvolňující - přemýšlejte o otevřeném nebi a kolísavých vlnách. Tmavé, chladné barvy však mohou evokovat veškerý zkázy a chmurné blížící se bouře a měly by být použity s mírou.

Navzdory jejich uklidňující povaze nejsou chladné barvy nijak zvlášť příjemné a mohou lidem ponechat pocit chladu a rezervovanosti, pokud je atmosféra příliš ostrá. Chcete-li efekt zmírnit, spárujte chladné barvy se smetanovými neutrálemi a oblékněte si svůj prostor měkkými tkaninami a pohodlným příslušenstvím.

Modrý

Přesný opak červené barvy na barevném kolečku uklidňuje mysl a tělo, snižuje krevní tlak, srdeční frekvenci a dýchání a snižuje pocity úzkosti a agrese. Děti, které mají potíže se spánkem nebo jsou náchylné k záchvatům hněvu a jiným problémům s chováním, mohou mít prospěch z trávení času v modrém prostředí. Fyzické účinky modré také ochlazují tělo a vytvářejí osvěžující oázu v horkých a vlhkých místech.

Nachový

Ve spojení s moudrostí a spiritualitou, fialová kombinuje stabilitu modré a energie červené, přičemž v závislosti na odstínu nabývá na charakteristikách obou. Fialová může mít také luxusní pocit a je spojena s bohatstvím a licenční cenou.

Zelený

Zelená symbolizuje přírodu, a tak podporuje klidné a uklidňující prostředí. Zelená, spojující se se zdravím, hojením a dobrým životním prostředím, má uklidňující účinek na tělo a mysl, snižuje úzkost a podporuje koncentraci. Vystavení zelené barvě může dokonce zvýšit schopnost čtení. Jedna studie zjistila, že položením průhledného zeleného listu na horní část textu by studenti mohli zlepšit rychlost čtení a porozumění.

Důvěřujte svým instinktům

I když věda dokáže zobecnit užitečné informace, měli byste si uvědomit, že psychologické reakce jsou hluboce osobní. Můžete se cítit jinak o barvě na základě vašich vlastních kulturních a osobních preferencí, a to je v pořádku. Pokud váš malý miluje červenou barvu, nebojte se negativů. Mozek je navržen tak, aby identifikoval, co potřebuje a má rád, a odmění nás za následující směr. Jinými slovy, pokud je vaše dítě šťastné, jejich mozek je také šťastný.