Budování domu sčítání: Klady a zápory

Kdykoli úrokové sazby klesnou a půjčky na bydlení se stanou dostupnými, v celé zemi vznikne orchestr kladiv a pil. To je zvuk dělníků, kteří zběsile staví přírůstky domů. Dům sčítání je jeden nejdražší dům předělávání koupě majitel domu bude někdy dělat. Je to obvykle jediný čas, kdy majitel domu vypíše šestimístnou kontrolu pro jeden projekt. Na rozdíl od interiérových malířských prací nebo terénních úprav je sčítání domu jedním projektem, který nelze vrátit zpět. Proto se vyplatí pečlivě zvážit tento proces, který může být střídavě odměňující a zdanitelný, ze všech úhlů, než zapíšeme první kontrolu dodavateli.

Klady

Přírůstky do domu jsou všechno vaše stvoření

Můžete mít starý dům, který byl původně vytvořen stavitelem a následně byl v průběhu let změněn jinými majiteli domů. Při instalaci nových podlah, malování stěn nebo přestavbě koupelny přidáváte této pastiche jedinečný nádech.

Domácí přírůstek je však prostor, který si můžete legitimně nárokovat jako svůj vlastní výtvor. Vybudování přístavby je jako navrhnout zcela nový dům bez nákladů na celý nový dům. Jen málo projektů přestavby je tak vzrušujících a kreativně uspokojivých, jako práce s prázdnou břidlicí, kterou vám poskytuje budova navíc.

Přídavky překonají jiné způsoby přidání prostoru

Když se podíváte na různé způsoby, jak přidat prostor do vašeho domu, žádná jiná metoda vytváření prostoru neodpovídá přírůstku domu z hlediska finanční a emoční hodnoty.

Sunrooms jsou špatné investice, protože pozdější kupující je mohou považovat spíše za závazky, které mají být zničeny, než za kvalitní prostory. Pokud se rozhodnete investovat šest postav do plně upraveného sunroomu, můžete také postavit, co opravdu chcete, dům navíc.

Dokončené sklepy jsou životaschopné prostory pro život a zábavu. Ale pokud nemáte sklep v denním světle, kde je jedna strana přízemní nebo téměř tak, mohou být sklepy ponurá místa s málo nebo žádnými okny. Navíc do svého domu nepřidáváte žádné další čtvercové záběry.

Přírůstky pokojů lze nejlépe popsat jako přírůstky malých domů. Jedná se o sčítání, ale jsou to pouze jedna místnost, ne více. Skutečné doplňky do domu zahrnují mnoho pokojů. I když jsou přírůstky do pokojů nejlepší alternativou k úsporám nákladů na přírůstky domů, stále mají značné finanční náklady a narušují vaše soukromí.

Skvělý poměr nákladů a hodnoty

Studie ukazují, že téměř všechny náklady na dvoupodlažní sčítání v polovině rozsahu mohou být získány v okamžiku prodeje. Klíčová fráze „může být získána“ znamená, že neexistuje způsob, jak předpovídat roky na trhu s nemovitostmi předem. Obvykle je levnější postavit přístavbu, než koupit nový domov, který se rovná prostoru vašeho stávajícího domu plus přístavbu. Prinajmenším by náklady na uzavření spojené s prodejem starého domu a koupí nového domu posunuly tuto možnost přes vrchol.

Nevýhody

Vyšší prodejní cena není zaručena

Protože se periferní náklady zvyšují, můžete se i přesto rozhodnout o prodeji domu peníze. Více prostoru v rámci přídavku znamená vyšší náklady na vytápění a chlazení, více oken k mytí a okapů k čištění, zvýšené daně z nemovitostí a více domu k čištění.

I když dodatky nabízejí potenciál pro vyšší poměr nákladů a hodnoty než jiné projekty renovace, stále nemusíte získat zpět plné náklady na přidání, když prodáváte. Je to hazard, který mnoho majitelů domů dělá. Vybudování doplňku s plným vědomím, že dům prodáte za rok nebo dva, obvykle znamená ztrátu peněz, pokud nejste na zvláště horkém trhu s nemovitostmi.

Přírůstky do domu využívají nemovitost

Pokud nepřidáte druhý příběh, ztratíte tím, že vytvoříte přístavek. Jakmile postavíte přízemní dům navíc, je to prostor, který nelze nikdy obnovit.

Pokud máte malé děti a chcete, aby si hráli venku, možná budete chtít odkládat přídavek, dokud nezrají nebo se už nestarají o venkovní hru. Trend směrem k menším a menším yardům pokračuje, protože mamutí domy obálejí hodně. V některých komunitách vyvolala vůle proti domům a přírůstkům dvorů výzvy ke změnám v územním plánování a povolení.

Sčítání budov je emocionální zdanění

V prvních několika dnech výstavby navíc to může být vzrušující. Zpočátku můžete sotva čekat, až se pracovníci objeví. Zdá se, že nemohou dorazit dostatečně brzy.

Jednu sobotu se probudíte brzy do řevu plynového generátoru pět stop od okna vaší ložnice a uvědomíte si, že vaše romantika s budováním doplňku narazila na skály. Horší je, že váš vztah s vaším partnerem nebo partnerem může zasáhnout skály. K tomu přispívá mnoho příčin, z nichž některé jsou: mít pracovní posádky ve vašem domě šest dní v týdnu; hluk a prach; neustále jednat s dodavatelem spíše než s každým jiným; nedostatek soukromí; a konečný vztahový stresor, starosti s penězi.