Dumat

Co je to mláďata ptáků ">

podstatné jméno: Chov je skupina mladých ptáků vylíhnutých současně stejnými rodiči, „rodina“ sourozenců ptáků.

sloveso: Chytat vajíčka znamená sedět na vejcích pro regulaci teploty nezbytnou pro bezpečné a úspěšné líhnutí.

Výslovnost

/ brud /
(rýmy s náladou, jídlem, neslušným a žvýkaným)

O Broodech

Ptačí mláďata se liší stejně jako samotní ptáci, zejména v charakteristikách, jako jsou:

 • Velikost : Zatímco pojem plod se obecně vztahuje pouze na více kuřat, ptačí mláďata se mohou pohybovat od 1 do 15 nebo více vajec nebo kuřat v závislosti na druhu. Precocial ptáci takový jako vodní ptáci a ptáci zvěře mají obecně větší mláďata než passerines. Ptáci s velmi dlouhou dobou péče o kuřata, jako jsou albatrosy, dravci a tučňáci, mohou mít na jedno mládě pouze 1 až 2 vejce.
 • Rodičovství : Chov je obecně vylíhnut a ošetřován pouze jednou rodinou, ale přesná rodičovská struktura rodiny ptáků se může lišit. Některá mláďata mohou zahrnovat vejce z vaječných skládek, která snášejí vejce ve společných hnízdech, takže mláďata budou mít různé genetické rodiče, i když za inkubaci a péči o kuřata je odpovědná pouze jedna sada rodičů. Polygamní ptáci mohou mít ve stejném hnízdě vejce od různých rodičů. U některých druhů ptáků, které v jedné sezoně snášejí více mláďat, mohou mladiství ptáci vylíhnutí na dřívějším plodu zůstat v rodině a starat se o kuřata z pozdějších mláďat. V těchto vícegeneračních uspořádáních jsou mláďata stále považována za oddělenou, přestože všichni mladí ptáci mohou sdílet stejné genetické rodičovství.
 • Inkubační doba : Někteří ptáci mají velmi krátká období plodů a správně inkubovaná vejce se mohou líhnout za pár dní. Jiná vejce mohou potřebovat delikátní mláďata několik týdnů, než budou dostatečně zralá, aby se mohla správně vylíhnout. I u stejných druhů ptáků se inkubační doba může mírně lišit v závislosti na okolních klimatických podmínkách, celkové teplotě, zdraví vajec a dalších faktorech.
 • Vzhled : Velikost a tvar jednotlivých vajec, typ a konstrukce hnízda, skvrny od vajec a dokonce i uspořádání vajec v hnízdě se mohou mezi mláďaty značně lišit. Tyto malé stopy mohou být skvělé pro pomoc při správné identifikaci hnízd a vajec.
 • Interval snášky: Mnoho ptáků snáší jedno vejce denně a dokončení plodu může trvat několik dní v závislosti na tom, kolik vajec je součástí spojky. Některá vejce mohou být snášena rychleji, ale mohla by být méně vývojově pokročilá a nemusí být schopna vylíhnout se bezpečně nebo produkovat zdravé mláďata.
 • Načasování líhnutí: Různá vejce na stejném plodu se mohou líhnout v různých časech v závislosti na tom, kdy byla zahájena inkubace. Pokud jsou vejce položena po dobu několika dnů, ale úplná inkubace nezačne, dokud nedojde k úplnému úpletu, je pravděpodobné, že se všechna vejce vylíhnou během několika hodin po sobě. Pokud však inkubace začíná po položení prvního vejce, později se vejce vylíhnou později a mladší sourozenci budou v hnízdě v nevýhodě.

How Birds Brood

Jeden nebo oba rodiče mohou během inkubační doby mlátit vejce, aby byla chráněna a teplá, dokud nebudou připraveni vylíhnout. V případech, kdy oba rodiče vajíčka mlátí, je běžné, že jeden z rodičů provede více inkubace, zatímco druhý rodič shromažďuje jídlo a přivede ho do hnízda pro svého mláďata. Někteří ptáci se však střídají, inkubují vejce a sdílejí rodičovské povinnosti rovnoměrněji.

Ptáci mají mnoho úprav, aby pomohli dosáhnout úspěchu mláďat a zajistit lepší míru líhnutí pro vejce. Mezi oblíbené taktiky péče o chovaná vejce patří:

 • Specifická konstrukce hnízda pro maskování nebo zakrývání vajec, jako je použití kopců nebo dutin, aby se vejce nedostala z dohledu dravců nebo zdobila hnízda, aby pomohla skrýt strukturu.
 • Vyhýbat se defekaci, regurgitaci nebo jiným tělesným funkcím v místě hnízda, aby se minimalizoval zápach, který by mohl upoutat pozornost hladových predátorů.
 • Vývoj holé skvrny kůže na břiše, zvané skvrny od plodu, ke zlepšení přenosu tělesného tepla na vejce, takže teploty mohou být pečlivě regulovány.
 • Používání zvláštních postojů nebo akcí k regulaci teploty vajec, jako je například postavení nad vejci, použití křídel k ochraně mláďat nebo pravidelné střídání vajíček.
 • Použití rozptýlených displejů k vylákání potenciálních predátorů mimo stránky hnízda.

Pečující mláďata

Pro hnízdící ptáky mohou být ve vašem dvoře léčbou hnízda a ptáci mohou jednoduchým krokem zajistit bezpečnou pernatou rodinu.

 • Poskytněte ptačí domky vhodné velikosti pro použití žádaných druhů ptáků.
 • Podnikněte kroky k zajištění bezpečnosti ptačí chaty, včetně odrazujících predátorů.
 • Poskytněte vhodné útočiště pro ptáky a hnízda, kteří nehnízdí, k použití.
 • Minimalizujte narušení hnízda a šrafování, abyste se vyhnuli stresu ptačích ptáků.
 • Nabídněte širokou škálu výživných potravin pro rodiče, kteří krmí své mláďata.
 • Zahrňte vápník do krmných stanic na zahradě, abyste pomohli ptákům vytvářet silná a zdravá vejce.

Také známý jako

Spojka (podstatné jméno), inkubace (sloveso)