Nejlepší barva pro vaši kuchyni

Výběr barvy do kuchyně je obzvláště důležitý kvůli charakteru prostoru a způsobu jeho použití. Kromě výběru příjemné barvy pro tuto místnost, ve které budete trávit značné množství času, musíte také zvolit barvu, která vydrží až do použití a která se snadno omyje. Základní faktor „drhnutí“ je určován leskem barvy.

Kuchyň je nejlépe natřena pololesklým nebo vysoce lesklým nátěrem. Abychom pochopili, proč je třeba trochu porozumět různým kategoriím barev a jejich rozdílům.

Co je Paint Sheen ">

Barvy na vnitřní stěny a dřevo se dodávají v několika různých úpravách nebo podlahách. Termín "lesk" se používá k označení úrovně lesku nebo lesku, která je patrná v nátěru barvy, když je vysušen. Každý výrobce barvy má svou terminologii a prostředky pro kategorizaci různých úrovní lesku, ale mnoho výrobců používá 5-stupňovou klasifikaci: plochý (matný), skořápka, satén, pololesklý a lesk (nebo vysoký lesk) pro označení úrovní shininess.

Co dělá lesk s vysokým leskem?

Technicky jsou úrovně lesku identifikovány množstvím světla, které odrážejí, a to je určeno chemií barvy. Lesklé barvy s vysokým leskem obsahují relativně vysoké úrovně pryskyřic a pojiv, které vytvářejí lesklý, hladký a tvrdý povrch, který odráží hodně světla, zatímco barvy s vyšším poměrem pigmentů budou lesklejší a náchylnější k nošení. Protože lesklejší barvy obsahují méně pigmentu a více pojiva, možná bude nutné pokrýt stěny a dřevo dvěma nebo třemi vrstvami barvy, abyste dosáhli úplného pokrytí. Jedná se však o cenu, kterou stojí za to zaplatit v kuchyni. Tam, kde rozlití a stříkance a jiné formy intenzivního používání jistě znamenají, že budete muset občas vyčistit zdi.

Rozdíly mezi barvami

Zde je popis, jak výrobci barev popisují různé typy barev a jejich doporučení, kde je lze použít:

  • Plochý nebo matný: Poskytuje hladký, jemný povrch, který maskuje nedokonalosti. Ideální pro oblasti s nízkým provozem. Ploché barvy rozptylují světlo, ale mají sklon zadržovat nečistoty a obtížněji se čistí. Vrstva nátěru lze odtrhnout i při menším čištění. Nejvhodnější pro stropy a stěny v místnostech s nízkou spotřebou. Vzhledem k tomu, že absorbuje spíše než odráží světlo, mají ploché barvy tendenci skrývat nedokonalosti zdi.
  • Eggshell: Jedná se o nízko lesklý povrch s podobnými vlastnostmi jako u plochých / matných barev. Barvy ve skořápce jsou lehce omývatelnější než ploché barvy. Nejvhodnější pro stropy a stěny v místnostech s nízkým až středním opotřebením.
  • Satin: Tento lesk poskytuje všestranný, elegantní povrch, který je ideální pro aktivnější místnosti. Je to ideální víceúčelová barva pro všechny stěny v domech s dětmi. Je běžnou volbou pro stěny kuchyně a koupelny.
  • Pololesklý: Tento povrch lze snadno čistit a má povrch, který odráží světlo. Lze jej použít pro stěny s vysokým provozem, například na chodbách, a pro práci se dřevem. Ačkoli se používá častěji na dřevo, je to životaschopná volba pro stěny ve vysoce používaných oblastech, jako jsou kuchyně a koupelny.
  • Lesk (High-Gloss): Jedná se o velmi lesklý povrch, který je ideální pro místnosti, kde je pravděpodobné časté praní. Není často používán na zdi, ale je někdy vybrán pro dřevo, protože přežívá časté a silné mytí bez jakéhokoli opotřebení. Většina lidí to považuje za příliš lesklou a průmyslovou pro použití na zdi. Extrémní lesk může také odhalit nedostatky ve stěnách.

Co si vybrat pro kuchyně

Většina lidí zjistí, že saténová nebo pololesklá barva funguje nejlépe v kuchyních. Běžným schématem je použití saténové barvy na zdi, s pololesklým nátěrem používaným na všech skříních nebo dřevěných konstrukcích, které jsou také natřeny. V oblastech s protiskluzovou úpravou mohou být použity pololesklé nebo dokonce vysoce lesklé barvy, protože je pravděpodobné, že budou s určitou pravidelností drhnuty.