Nejlepší barva pro kuchyně

Pokud chcete rychlý způsob, jak uvařit nový vzhled vašeho domova, zvažte novou vrstvu barvy pro vaši kuchyni. Kuchyně jsou často srdcem domova a v důsledku toho tyto místnosti vidí spoustu akcí. Vše od polití, skvrny, jedlé oleje a zápachu mohou poškodit povrch stěn a stropů s předáním do pokoje unavené nebo matný vzhled vaší kuchyně je.

Oživte svou kuchyni výběrem nového odstínu barvy, který vydrží, navzdory náročným požadavkům tohoto rušného prostoru u vás doma. Budete muset přemýšlet o tom, jaký typ barvy je nejlepší pro kuchyně a který povrch vydrží nejdéle v místnosti, kde je vlhkost, vlhkost, oleje a možná i kouř z příležitostné dávky spálených cukrovinek.

Olejová barva vs. latexová barva

Prvním místem, kde začít s hledáním nejlepší barvy pro kuchyně, je otázka, zda použít olejovou nebo latexovou barvu. Mohli byste být přitahováni k olejové barvě pro svou odolnost a tvrdou povrchovou úpravu, což jsou určité výhody v místnosti, která by mohla vidět spoustu skvrn, stříkance a drhnutí. Ale latexové barvy dramaticky snížily těkavé organické sloučeniny (VOC) a prošly dlouhou cestu, pokud jde o schopnost čištění.

Olejové barvy se považují za samonivelační, což znamená, že jsou hladké a rovnoměrné. Mějte na paměti, že budete muset chvíli počkat mezi nátěry barvy - až 16 hodin. To může zpomalit postup vašeho projektu lakování v kuchyni. Po dokončení a vytvrzení však lze povrchovou úpravu olejových barev s jistotou omýt. Nebudete muset starat o poškrábání laku nebo ztratí svůj lesk, jak si získat každý poslední kousek potřísněné omáčky na špagety nebo olej na vaření ze zdi.

Nevýhodou je, že barvy na bázi oleje uvolňují významné úrovně VOC a vyžadují, abyste dodržovali zvláštní opatření týkající se větrání a likvidace barvy. K čištění skvrn a štětců nebo válečků budete také potřebovat minerální destiláty nebo ředidla na barvy. Něco jiného je, aby zvážila skutečnost, že pryskyřice v nátěrech na bázi oleje mohou být náchylné k žloutnutí, a to zejména v oblastech s omezenou osvětlení nebo když je vystavena výpary z amoniaku. Pokud vaše kuchyně nemá skvělé osvětlení (přírodní nebo umělé) nebo pokud často čistíte čisticí prostředky na bázi amoniaku, možná budete chtít přehodnotit, zda je barva na bázi oleje tou pravou volbou pro vaši kuchyni.

Pointa je, že barvy na bázi oleje jsou spousta práce a dlouhotrvající úprava nemusí být v první řadě za zmínku.

Na druhé straně latexová barva nabízí mnohem nižší, bezpečnější úroveň VOC, která by vám mohla usnadnit dýchání, aniž byste se museli bát, že budete plynovat na místě, kde připravujete jídlo. To je jeden z největších důvodů, proč je latexová barva oblíbeným výběrem pro kuchyně. Při nanášení barvy i v následujících týdnech oceníte výhody nízkého (nebo žádného) vzorce VOC.

Latexová barva také schne mnohem rychleji než těžší, silnější složení smaltů na bázi oleje. Většina latexových barev je suchá na dotek přibližně za hodinu a je připravena na druhý nátěr za přibližně čtyři hodiny (nebo dokonce dvě hodiny pro některé vzorce). I když to znamená, že si můžete nechat svůj projekt lakování v kuchyni zabalit rychleji, mějte na paměti, že latexové barvy potřebují k úplnému vytvrzení déle - až 30 dní - ve srovnání s pouhými sedmi dny u olejových barev.

Pokud jde o odolnost a čištění, latexové barvy jsou trochu smíšené sáčky. Flexibilita latexových barev vychází z polymerů použitých ve vzorci, což zvyšuje odolnost barvy vůči praskání nebo štěpení. Ale latexové barvy na vodní bázi jsou známé pro poškrábání, rozvoj míst opotřebení nebo ztrátu svého povrchu, když jsou čištěny. To může být výzva v kuchyni, kde můžete mít neočekávané úniky, které vyžadují důkladné vyčištění. K vyřešení tohoto problému nabízí mnoho výrobců barev „čistitelné“ nebo „omyvatelné“ latexové barvy. Tyto barvy nabízejí zvýšenou odolnost, aby vám umožnily vyčistit povrch, aniž by to ohrozilo povrchovou úpravu barvy.

Abychom to shrnuli, zde jsou klady a zápory, které je třeba mít na paměti při rozhodování mezi olejovou nebo latexovou barvou pro kuchyňské projekty. I když každý z nich má své výhody, latex barva je obecně nejlepší barva k použití do kuchyní, a to díky nízké úrovně VOC a stále trvanlivé ‚prané‘ nátěrových vzorců dalších.

Olejová barva

Klady

 • Dlouhotrvající povrch, který se snadno čistí

 • Hladká aplikace, samonivelační

 • Zcela vytvrzeno asi za 7 dní

Nevýhody

 • Vysoký výkon VOC i po zaschnutí barvy

 • Může být žlutý, je-li vystaven amoniaku nebo za zhoršených světelných podmínek

 • Odolný k čištění a vyžaduje minerální destiláty nebo ředidla na barvy

 • Dlouhá doba schnutí mezi nátěry; až 16 hodin

Latexové barvy

Klady

 • Rychlá doba schnutí mezi vrstvami; už za 2 hodiny

 • Časem nebude žlutý

 • Nízké VOC

 • Snadné čištění pomocí mýdla a vody

Nevýhody

 • Dlouhá doba vytvrzování

 • Méně odolné pro čištění a čištění

Nejlepší povrch pro kuchyně

Povrchová úprava barvy se týká lesku nebo jeho nedostatku, který barva má. Je to technicky měří, kolik světla barva odráží, ale v každodenním životě, myslet na to, jak jak lesklý nátěr bude jednou je to na stěnách vaší kuchyně.

Pro kutily: Jděte s pololesklem

Pololesklý povrch je nejlepším provedením pro kuchyňské barvy, pokud si plánujete malovat svoji kuchyni sami, a tady je proč. Kuchyně může být mokrý místo - ať už v páře zeleninu, mytí nádobí nebo praní čítače čisté, tam je spousta vlhkosti děje v kuchyni. Pololesklé barvy odrážejí trochu světla a jejich lesk minimalizuje výskyt vlhkosti, která může najít cestu ke stěnám nebo jiným natřeným povrchům. Ploché nebo málo lesklé povrchové úpravy - jako matné nebo saténové odrůdy - budou s větší pravděpodobností vypadat špinavě od stříkající vody nebo vlhkosti ve vzduchu.

A co víc, pololesklý lak obvykle vydrží robustnější čištění. Ploché povrchy již mají matný vzhled a rychlý drh může snížit jejich povrch a možná dokonce setřít barvu z vaší zdi. Na druhé straně pololesklý lak má ve srovnání s pigmentovými částicemi větší množství pryskyřic, což má za následek větší odraz světla a lesk. Skutečnost, že tato barva nabízí pouze určitý lesk, však při malování vašich stěn více odpouští.

Pro profesionály: Leskněte celou cestu

Pokud vás zajímá, zda by barva s vysokým leskem mohla ještě vylepšit kuchyňskou barvu než pololesklý, možná je odpověď. Vysoce lesklé barvy nabízejí drama a stejnou trvanlivost a omyvatelnost jako pololesklé barvy, ale vykazují každou nedokonalost. Odsazení ve zdi ">

Takže pokud chcete, aby velkolepé lesk a snadno clean-up s vysokým leskem pro vaší kuchyni, ujistěte se, že se to dělá od samého začátku a najmout profesionální. Vyhněte se však tomuto cíli, pokud vaše stěny mají spoustu nedokonalostí.

Spropitné

Pokud se rozhodnete použít pro lakování laky na bázi oleje a latexové barvy pro stěny kuchyně, ujistěte se, že nejprve dokončíte latexovou fázi vašeho projektu lakování v kuchyni. Nechte dostatek času na to, abyste konečný nátěr latexové barvy zaschli a větrali před natřením lakem na olejové bázi. V opačném případě riskujete zažloutnutí laku na bázi oleje s parami amoniaku uvolněnými latexovou barvou během období odplyňování.

Nejlepší barva pro kuchyňské stropy

Protože se často nedíváte na strop, můžete obvykle použít cenově dostupný a rychlý nátěr matné barvy pro váš strop, ale to není nejlepší volba při výběru barvy pro kuchyňské stropy. Při malování kuchyňského stropu je lepší porovnat lesk stěn. To je ze dvou důvodů.

 1. Matná barva na kuchyňském stropu ukáže snadněji vlhkost a skvrny. V kuchyni může být občas vlhká nebo mokrá místnost. Jak stoupá pára, může na vašem stropu kondenzovat a zanechávat vlhké skvrny a pokud používáte matný nátěr, může dojít ke znečištění vašeho stropu. To je obrovský důvod k použití pololesklého nebo lesklého laku na strop. Udělá lepší práci s ukrytím vlhkosti a neukáže skvrny. A v případě katastrofy při vaření (vybuchující špagetová omáčka, upečené kuře pečené v kouři) bude snazší drhnout barvu, aby se odstranily jakékoli skvrny, aniž by došlo k poškození povrchu.
 2. Dopřejte vaší kuchyni estetickou laskavost a použijte lesk vaší stěny kuchyně (pololesklý nebo lesklý) jako povrchovou úpravu stropu vaší kuchyně. Když oko putuje po zdi, stropní povrch nebude stát v ostrém kontrastu s vašimi odrazivými stěnami. Kromě toho bude pololesklý nebo lesklý kuchyňský strop odrážet více světla a bude mít prostor světlejší.