Nejlepší možnosti pro nástroje na vyčištění listí

Podzimní listí začíná krásně, ale nakonec se stanou jen nepořádkem na trávníku. Podzimní čištění listů není práce, na kterou se většina zahradníků těší. Někteří zahrádkáři se ptají, jestli je třeba hrabat listy. Nebudou listy přirozeně kompostovat na trávníku ">

Ano, oni budou. Pokud máte jen několik listů, můžete být lepší nechat je sfouknout do keřů, proměnit se v mulč a hnojivo. Nebo možná budete chtít přes ně sekačku na trávu nechat běžet a nechat je krmit trávník. Ale pokud máte velké listy, tolik, že pod nimi nevidíte trávník, listy se dusí a zabíjejí trávu dlouho předtím, než se promění v hnojivo.

Pokud tomu tak je, tak či onak, budete muset sbírat listy ze svého trávníku, a opravdu není tolik možností.

Volby hrabání listů

  • Připojte k vaší sekačce pytlovací systém. To je obzvláště příjemné u traktorů na trávu. Máte-li velkou nemovitost, zralé stromy nebo špatnou záda, bager listů vám usnadní život. Stejně jako u většiny mechanického čištění listů musí být listy suché, nebo budete ucpávat sekačku a bager.
  • Použijte ruční vysavač listů / vysavač. Na předměstí jsou velmi populární, ale jsou hlasité, těžké a trochu páchnoucí. Ve jejich prospěch dělají dmychadla a vysavače skvělou práci při skartování suchých listů a provádějí rychlou práci při čištění příjezdových cest a chodníků. Neztrácejte však čas zkoušením používat dmychadlo a vysávejte vlhké listy.
  • Hrabání. Není to okouzlující a rozhodně neexistuje žádný držák na šálky, ale je to efektivní a existuje jen málo pocitů takové úplné spokojenosti, jako když jste dokončili hrabání na zahradě. Dnes existuje mnohem více možností při výběru hrábě.
  • Ergonomické hrábě, které jsou typem se zahnutou rukojetí, jsou na zádech mnohem snazší, jakmile se naučíte, jak hrábě dělat práci.
  • Pěnové polstrované rukojeti pomáhají předcházet puchýřům a poranění zápěstí a rukou.
  • Širší hrábě omezují skutečnou dobu hrabání.
  • Rozšiřující hrábě vám umožní použít nejširší luk k umístění trávníku a zužovat luk, když se potřebujete dostat mezi keři nebo strukturami.
  • Dokonce vyvinuli „ucpávky“.

Co dělat se všemi těmi listy

Ať už si vyberete jakýkoli způsob čištění listů, netlačte listy na obrubník k vyzvednutí. Podzimní listí považujte za zahradní zlato. Plíseň listů nebo polo hnijící listy mají vysoký obsah živin a přidávají do vaší půdy podstatnou organickou hmotu. Plísňovou formu můžete vytvořit velmi jednoduše tím, že jednoduše hromadíte všechny své listy a necháte je sedět rok. Spodní část hromady se začne rozkládat jako první a může být použita jako doplněk půdy nebo mulč.

Jako Mulčovač použijte skartované listy

Rozdrcené listy lze také použít jako mulč. Listy musí být suché, aby mohly být rozdrceny, ale navlhčete je ihned po mulčování, jinak je vítr všechny přenese zpět na trávník. Nepoužívejte neškrábané listy. Neškrábané listy se spojí dohromady a vytvoří hustou vrstvu, která neumožní průnik vody.

Jako kompost použijte skartované listy

Jak skartované, tak nezkartované listy lze použít jako „hnědou“ složku ve vaší aktivní kompostové hromadě. Jak již bylo zmíněno, suché listy nashromážděné samostatně se nakonec rozloží na listovou formu, což je druh kompostu. Kombinace suchých listů se zeleným zahradním odpadem však povede k aktivnímu rozkladu hromady a urychlí proces.