Nejlepší jednovrstvé barvy pro váš domov

Mnoho majitelů domů, kteří mají rádi myšlenku malby, nemusí mít rádi realitu malby. Zábavné vybírání barev v obchodě přechází do fáze přípravy a přípravy. Maskování oken, odkládání kapek látky, odstraňování světelných přípravků a výstupních a spínacích desek, jakož i nákup barvy, nástrojů a dalších materiálů může trvat hodiny. Často se to prolíná s úkolem malby, protože malíř jde přímo od přípravy k malbě. Existuje způsob, jak obejít s malbou jen jeden kabát ">

Typ vnitřní barvy nazývané jednoplášťové barvy slibuje ukončení času a práce závazek použití dvou nebo tří vrstev barvy. U jednovrstvého laku je myšlenka, že díky silnější konzistenci laku a schopnostem sestavení můžete složit více kroků do jednoho kroku. Ale funguje jednovrstvá barva? Pokud ano, je zaručeno, že bude fungovat za všech podmínek?

Základní nátěry na jednu vrstvu

 • Jednovrstvý lak je termín používaný výrobci barev pro těžké, silné akrylové latexové interiérové ​​a vnější barvy, které se hromadí vysoko.
 • Až o 20 procent více pevných látek dodává nátěru více těla.
 • Obyčejná akrylová latexová barva obvykle vyžaduje dvě nebo více vrstev barvy. Pouze za omezených podmínek můžete použít jednu vrstvu obyčejné akrylové latexové barvy.
 • Jednovrstvý nátěr zvyšuje možnost, že musíte použít pouze jeden nátěr, ale není to absolutní, protože většina jednovrstvých barev přichází s množstvím omezení.
 • U jednovrstvé barvy se obvykle musíte držet palety barev, která je specificky zaměřena na tuto jedinou vrstvu barev.

Speciální vs. dekorativní jednovrstvé barvy

Jednovrstvý nátěr se obecně dělí do dvou kategorií: speciální nátěry a dekorativní nátěry.

Speciální povlaky

Po léta existuje typ jednovrstvého nátěru, který je více zaměřen na pokrytí problémových oblastí a na opravy katastrof. Značky barev, jako jsou Zinsser Perma-White a Kilz 2, nanášejí na domy po desetiletí tlustou barvu v reakci na mimořádné události, jako jsou mořené stropy nebo vodou zatopené stěny, které byly vysušeny a znovu použity. Tyto speciální jednobarevné barvy se obvykle dodávají pouze v několika variantách bílé, i když některé značky nabízejí omezený počet odstínů.

Dekorativní nátěry

V posledních letech se objevila novější třída těžkých barev, která již nemá za cíl aplikovat pouze na opravy katastrof. Jednoplášťová barva je o zkrácení doby malování pro rušné majitele domů. Na rozdíl od jednobarevných bílých barev speciálních nátěrových hmot nabízejí jednobarevné barvy široký výběr barev. Například domácí značka Home Depot Behr inzeruje svoji řadu Marquee jako „100% zaručené pokrytí jednou srstí“, přesto je k dispozici něco přes 1 000 barev. Marquee je dražší než jiné nabídky Home Depot a je také nejtěžší barvou Behr. Zatímco libra nebo dvě nemusí vypadat jako moc, je to důležité, pokud jde o barvy. Celková hmotnost barvy obvykle znamená, že barva má více pevných látek a pevné látky jsou ingredience v barvě, které zůstanou po usušení na zdi.

Hmotnost (Libry za galon)názevPoznámky
10 - 12Behr MarqueeNejbližší konkurent Marquee v Home Depot je Behr Premium Plus.
9, 68Glidden DuoGlidden produkty jsou také přepravovány Home Depot.
8, 67Behr ProSpolečnost Behr Pro je Home Depot umístěna jako sytá barva, kterou si kupují hlavně dodavatelé barev.

One-Coat Paint Klady a zápory

Klady

 • Zatímco některé značky mají omezenou nabídku barev, jiní výrobci jednobarevných barev mají palety stovek až tisíců barev.
 • Jednovrstvá barva urychluje váš projekt malby tím, že eliminuje potřebu čekání mezi vrstvami.
 • Díky silnější stavbě jednovrstvé barvy pomáhají skrývat nedokonalosti.

Nevýhody

 • Jednovrstvé barvy mají často specifikovanou škálu barev, z nichž si musíte vybrat.
 • Marketing s jednovrstvým nátěrem může vyvolat falešný dojem, že je v každém případě zaručen jeden nátěr.
 • Záruky na jednovrstvé barvy výrobců často vylučují opravené povrchy, porézní povrchy, povrchy, které byly dříve nenatřeny, povrchy, které obsahují taniny (například cedr), a povrchy s agresivními skvrnami.

Zatímco jednovrstvý nátěr nabízí výhody, existuje několik aspektů pokládání více vrstev nátěru, které jednovrstvé výrobky nemohou duplikovat. Více vrstev pomáhá vyhladit překrývání, stěrky a čáry. Extra kabáty prohlubují barvu, díky čemuž je bohatší a blíže k barevnému registru určenému výrobcem barvy. Více vrstev také fyzicky posiluje barvu. To je velmi důležité pro vnější lakování. U obložení dveří a oken můžete chtít položit dvě nebo více vrstev, protože tyto oblasti se silně používají a zvláště vyžadují trvanlivé barvy.

Profesionální malíři obvykle doporučují vyvinout dvě nebo více vrstev barvy. Jedním z bodů, které odborníci někdy věnují klientům s vědomím rozpočtu, je to, že většina práce je zabalena do přípravy. Klienti by ušetřili mnoho peněz pouze použitím jediného kabátu. Zatímco více vrstev vždy znamená utrácet více peněz za lak, odborníci často ztenčují druhou nebo třetí vrstvu, čímž se snižuje potřeba více barvy.

Nejlepší značky jednovrstvých barev

 • Sherwin-Williams Infinity
 • Behr Marquee
 • Pittsburgh Paramount
 • Glidden One Coat
 • Wilko One Coat
 • Zinsser Perma-White
 • Dulux NeverMiss One Coat
 • Kilz 2

Když je potřeba pouze jedna vrstva barvy

Pokud to podmínky dovolí, je vždy nejlepší nanést dvě nebo více vrstev barvy. Někdy však časová nebo rozpočtová omezení neumožňují více než jednu vrstvu barvy. Podmínky, které umožňují malování jednou vrstvou, zahrnují:

 • Při shodě s existující barvou a tím, že kabát je stále v dobrém stavu jak fyzicky, tak z barevného hlediska, můžete obarvit pouze jeden kabát a dosáhnout uspokojivých výsledků.
 • Podobně se při malování na předem zbarvený základní nátěr, který se blíží nebo odpovídá eventuální barvě místnosti, můžete často vyhnout pouze jedním nátěrem.
 • Interiéry, zejména čisté, oblasti s nízkým dopadem, jako jsou obývací pokoje a jídelny, více odpouštějí prostředí pro jednovrstvé lakování, než povrchy s vysokým dopadem, jako jsou koupelnové stropy (kvůli plísním a plísním), obložení, chodby a kuchyně. .
 • Při malování stropu, pokud není strop obzvláště obarvený, je často zapotřebí jediného pláště.