Nejlepší domácí přestavby pro získání vyšší prodejní ceny

Přeměna domu tak, aby byla funkčnější a příjemnější pro příštích pár desetiletí, obvykle stojí za rozumné výdaje a úsilí. Ale co když plánujete svůj dům prodat dříve než později ">

To však neznamená, že všechna vylepšení před prodejem jsou špatný nápad. Existuje spousta upgradů domů, které vám pomohou prodat váš dům - a možná za vyšší cenu - bez riskantní investice. Nejlepší přístup je dodržovat některá průmyslová pravidla a před zahájením projektu provést nějaký výzkum.

Zvažte Break-Even Remodels přilákat kupující

To není nutně úspěch utrácet peníze za koupelnu předělat pouze získat zpět stejnou částku z prodeje. Pokud však má váš domov kritickou oblast (například primární koupelnu nebo kuchyň), která způsobuje, že se potenciální kupující obrátí na paty a vyšli ze dveří, může být užitečné znovu provést. I když je zbytek vašeho domu v přijatelném stavu, jedna neatraktivní oblast by mohla přetáhnout zbytek domu.

Realitní agenti často doporučují klientům, aby se starali o drobné problémy, a to vše s tím, že opravy slouží pouze k podpoře prodeje zbytku domu. Povrchové předělávky v koupelně nebo kuchyni jsou často lepším řešením než předělávání v plném měřítku. Důležitým bodem, který si musíte pamatovat na přestavby typu „break-even“, je to, že stále stojí za cenu: cena vašeho času a úsilí.

Aktualizujte kuchyň a koupelnu - podle potřeby

Realitní profesionálové zdůrazňují, že kuchyně a koupelny jsou nejdůležitějšími částmi domu, ale to neznamená, že musíte tyto pokoje před prodejem kompletně přepracovat. Chcete-li se rozhodnout, co je ve vaší situaci nejlepší, začněte se podívat na čísla. Špičková hlavní přestavba kuchyně má návratnost investic (ROI) menší než 60 procent, zatímco menší kuchyňské úpravy střední třídy se mohou vrátit asi 80 procent. Koupelnové předělávky vracejí asi 62 procent za luxusní renovace a asi 67 procent za předělávky střední úrovně.

Když se podíváme na samotná čísla, málokdy má smysl utrácet hodně za renovaci kuchyně nebo koupelny, jen abych prodal svůj domov. Protože se však jedná o takové oblasti, které kupující věnují velkou pozornost, je v příjemné kuchyni nebo koupelně značná hodnota - nebo alespoň místnost, s níž většina kupujících bude cítit, že s nimi může žít. Pokud je kuchyně nebo koupelna žalostně zastaralé a nepochopitelné, mohou kupující automaticky přičíst náklady na renovaci k ceně domu. A pokud domácí náklady nejsou dostatečně nízké, aby se vykompenzovaly, mohou kupující běžet.

Na druhou stranu, pokud se zdá, že kuchyně a koupelny jsou dostatečně pěkné na to, aby odešly tak, jak jsou (alespoň na chvíli), kupující automaticky nepřičtou náklady na renovaci k prodejní ceně. Proto obvykle dává největší smysl přestavět kuchyně nebo koupelny podle potřeby, takže jsou přiměřeně moderní a lákavé, ne-li velkolepé.

Soustřeďte se na pracovní desky

Desky jsou velmi viditelné. Takže pokud se rozhodnete pro jakoukoli drahou práci s roztrháváním a nahrazováním v kuchyni nebo koupelně, pracovní desky jsou dobrou sázkou. Jen mějte na paměti, že pracovní desky jsou velmi osobní volbou. To, že milujete vzhled a pocit žuly, neznamená, že většina vašich potenciálních kupujících bude souhlasit. Někteří lidé dávají přednost laminátu, jiní jako pevný povrch a jiní sní o nových deskách z křemene. To znamená, že byste neměli utrácet hodně za novou desku s předpokladem, že se jedná o funkci, která je všeobecně ceněna.

Aktualizovat skříně spíše než nahradit

Kuchyňské a koupelnové skříňky jsou velmi viditelné, protože jsou na úrovni očí. Výměna kuchyňských skříní však může snadno narušit jakýkoli zisk, který si z prodeje domů doufáte. Pokud jsou vaše kuchyňské skříňky v hrozném stavu, zejména když se skříňkové skříňky rozpadají, nemáte na výběr, ale nainstalujte si nové skříně. Pro skříně, které jsou v dobrém strukturálním tvaru, je lepší volbou, která vám vrátí větší hodnotu, lakování skříní nebo dokonce jejich přepracování.

Upgradování příslušenství a hardwaru se vyplatí

Nové příslušenství skříně a hardware jsou překvapivě účinné při modernizaci kuchyně a koupelny. Nepředpokládejte však, že výměna kuchyňského a koupelnového hardwaru bude levná. Výměna veškerého hardwaru může snadno narazit na stovky dolarů. Na druhou stranu, nová příslušenství a hardware jsou snadno proveditelným projektem, který si můžete sami vzít, i když jste v časové krizi. Kuchyňský a koupelnový hardware můžete vyměnit za několik hodin.

Udělej to sám, jestli můžeš

Když najmete dodavatele na přestavbu nebo živnostníka, utratíte peníze za dvě věci: materiál a práci. Převzetí vlastního projektu přestavby domů znamená vyříznutí práce z této ceny. Myslet daleko dopředu na prodej domů rok nebo více v budoucnu vám dává možnost dělat projekty sami. Ale pokud očekáváte, že váš dům uvedete na trh během několika měsíců, přijetí nových domácích projektů pro domácí kutily vás může zavrhnout a odnést od ostatních věcí čas. Ještě horší je, že riskujete, že nebudete schopni dokončit projekty včas, abyste uvedli domov na trh.

Vzhled stresu nad funkcí

Při přestavbě na prodej jsou nejlepší přestavby ty, které vypadají dobře. Je lepší utrácet peníze na barvy nebo podlahy než na ohřívač vody, který stále funguje. Dokud je ohřívač vody bezpečný a funkční, udržujte jej. Nový ohřívač vody nezaujme kupující. Pokud domácí inspektor tvrdí, že je třeba vyměnit ohřívač vody, je čas prodiskutovat jeho výměnu nebo nabídnout kupujícímu kredit. Ale vzhled není obchodovatelný.

Nové divy malířských děl

Nová barva, zejména dobře vybrané moderní odstíny, změní dům. Dávejte pozor na tmavé odstíny, které ztmavují domov. Veselé, jasnější barvy odrážejí více okolního světla, a to je důležité zejména v malých místnostech, jako jsou koupelny pro hosty a ložnice s náročnými místy.

Zvažte tržní vkus, ne váš

Domácí přestavby udělat, aby se dům atraktivnější pro kupující nemusí nutně sladit se svým vkusem. Toto je méně případ popadnutí nejnovějších trendů předělávání domů než o opravování stylů, které kupující vypínají. Možná budete mít zálibu v domácích stylech 90. let. Přesto, pokud váš realitní agent říká, že byste se možná měli chtít tomuto stylu vyhnout, je čas poslouchat.

Vyhněte se předěláváním s nízkými hodnotami dalšího prodeje

Některé přestavby jsou notoricky špatné, pokud jde o návratnost prodeje. Oblasti, které nemají tendenci mít dobrou hodnotu při dalším prodeji, jsou mediální místnosti, divadla, kanceláře, sklepy, podkroví, paluby, terasy a dvorky. Konverze v garážích nejsou kupujícími typicky drženy ve vysoké úctě. Výměna starých garážových vrat však nabízí jednu z nejlepších návratností mezi všemi běžnými modernizacemi domů.

Obecně platí, že se příplatky nevyplatí. To zahrnuje kuchyň, koupelnu a doplňky do ložnice. Mohou zvýšit čtvereční záběry domu, ale počáteční cena je příliš vysoká na to, co dostanete zpět při prodeji domů. Doplňky dávají větší smysl, když opravdu potřebujete přidaný prostor a zůstanete doma tak dlouho, abyste si to mohli užít.

Zkontrolujte přehled nákladů vs. hodnota

Zpráva Cena vs. hodnota je publikována každý rok a je k dispozici zdarma na webových stránkách časopisu o přestavbě. Je dobře známá ve stavebnictví a realitním průmyslu a je užitečným referenčním materiálem pro každého, kdo zvažuje upgrade domu. Tato zpráva uvádí průměrné náklady na nejčastější renovace domů a očekávané zvýšení hodnoty domů související s každou aktualizací. Náklady a hodnoty jsou zprůměrovány jak na národní a regionální úrovni, tak i pro jednotlivá města. Rychlý pohled na nejnovější zprávu vám řekne, jak se vaše domácí hodnota zvýší při přestavbě kuchyně, například zda jde jen o facelift nebo o významnou renovaci.