Nejlepší stropní barva: Co je třeba vědět před zakoupením

Stropní barva je vzácný výklenek barvy, například koupelnová barva, která oznamuje své záměry přímo na etiketě. Většina ostatních barev není specifická pro danou lokalitu. Nenajdete produkt určený konkrétně jako barva do obývacího pokoje nebo barva do domácí kanceláře. Pokud jsou splněny některé základní podmínky, zná barva interiéru akrylát-latex málo hranic; může to jít kamkoli.

Je to další příklad společností, které rebelují známé výrobky a volají jim něco jiného ">

Stropní kapky Větší viskozita Slows kape, stříkající

Pokud chcete plochý, bílý strop, můžete na strop aplikovat obyčejnou bílou latexovou vnitřní latexovou barvu, která není označena jako stropní barva. Ale použití stropní barvy způsobí, že proces bude plynulejší; bude mít za následek lépe vypadající strop; a bude produkovat méně kapek a postříkat.

Běžná latexová barva má nízkou viskozitu nebo tloušťku. Takže, když s ním nakreslíte strop, neskončíte jen s velkými kapkami barvy, ale něco ještě obtížnějšího vyčistit: ultrajemná mlha barvy schopná cestovat vzduchovými poryvy za vaší kapací látkou. Vyšší viskozita barvy s více pevnými látkami znamená, že můžete malovat nad hlavou a očekávat méně kapek a malou mlhu barvy. Kapky vytvářejí nejen nepořádek, ale vytvářejí na stropě nevzhledné oblasti, které je obtížné opravit po zaschnutí.

Porovnejte dva typy stropní barvy s jedním typem nástěnné barvy. Obě stropní barvy překonávají barvu stěny z hlediska viskozity, celkové hmotnosti na galon a hmotnosti pevných látek. Ve srovnání s viskozimetrem proti jiným látkám má stropní barva zhruba stejnou konzistenci jako zředěný med.

Stropní barva vs Pravidelná viskozita latexové barvy
Druh barvyViskozitaHmotnost 1 galonPevné látky podle hmotnostiKomentáře
Série Valspar Professional Latex Eggshell90 - 100 KU10, 6 liber45%Valspar je exkluzivní značka nalezená u Lowe's Home Improvement.
Valspar Ultra Interior Flat stropní bílá latexová barva a základní nátěr v jednom96-104 KU11, 7 liber52%Valspar nabízí stropní barvu, která mění barvu ze světle fialové na bílou. To vám pomůže sledovat oblasti, které jste již malovali.
KiLZ Stropní barva - Stainblocking Paint & Primer95-105 KU11, 3 liber (+/-) 0, 259, 9% (+/-) 2%KILZ se nachází v obchodech Home Depot a je značkou Masterchem, která se specializuje na obtížné povrchy, jako je beton, paluby, stropy a zvětralé dřevo.

Krebovy jednotky (KU) jsou standardem pro měření viskozity. Pro srovnání, medová viskozita začíná na 2 000 centipoise, což odpovídá zhruba 106 KU, a pohybuje se až do 10 000 centipoise.

Stropní barva je lepší při skrývání skvrn

S větší viskozitou přichází větší schopnost skrýt se. Stropy v špatně větraných koupelnách jsou náchylné k plísním. Po vyřešení problému s větráním koupelnovým ventilátorem nebo tepelnou lampou můžete vyčistit plísňové skvrny a poté zbývající skvrny zakrýt stropní barvou.

Stropy také mají tendenci působit jako kolekce barev pro cigaretový a doutníkový kouř, kuchyňské stříkance, hmyz a vodní skvrny. Zatímco stropní barva nemůže pokrýt všechny skvrny, dělá lepší práci při zakrytí skvrn než obyčejná latexová barva.

Možnosti barvy stropu a lesku

Bílá je nejoblíbenější barvou pro stropy. Váš strop je jako obloha vašeho domova a podobně jako skutečná obloha venku chcete, aby se vaše vnitřní obloha cítila velká a neomezená. Malování stropu v tmavších barvách funguje jako vizuální zastávka. Když je požadována iluze nekonečna, bílá připraví oko o tuto vizuální kotvu a nechá oko putovat vzhůru. Tuto iluzi narušuje pouze rám okolních stěn, stropní svítidlo nebo šachta světla vyzařující přes strop. Někteří kreativní majitelé domů chtějí barvy stropu, které jsou něco jiného než bílá. Jednou z alternativ je malování stropu tmavou barvou při současném udržení světla na stěně, překvapivý kontrast, který upoutá pozornost.

Většina stropních barev má rovný povrch, často velmi rovný povrch, který vyrábí výrobce barvy. Na stropech se objevuje jakýkoli druh lesku, dokonce i jemný skořápka nebo saténový lesk. Ale jako další zařízení, které upoutá pozornost, jsou stropy někdy malovány ve vysoce lesklých deskách. Jednou z výhod stropu s vysokým leskem je to, že v místnosti se odráží více okolního světla.

Pokud si koupíte stropní barvy nebo ne?

U většiny projektů je barva na strop účelná, zejména pokud má strop problémy, jako je plíseň nebo pokud je natřen tmavou barvou. Stropní barva je o něco vyšší než barva na zeď, plus hustá konzistence a rovný povrch, takže je užitečné při malování celých pokojů.

Pokud jste se rozhodli malovat svůj strop nástřikem barvy, větší viskozita snižující stříkání barvy stropu bude pro vás znamenat méně, než kdybyste malovali válečkem. Stříkání barvy vyžaduje, aby všechny povrchy byly pokryty, pokud stříkáte v nezařízeném domě nové výstavby.