Teorie barvy ložnice

Místo toho, abyste absolvovali celý kurz teorie barev a designu barev, zde uvádíme tři jednoduché body o barvách ložnic, které byste měli vědět.

Tone It Down

Viděli jste filmy, kde jsou ložnice postav honosné spánkové paláce ve zlaté, bílé nebo červené a černé barvě. Až na jednu věc: nikdy je nevidíte spát. Taková barevná schémata v obličeji vypadají fantasticky na stříbrné obrazovce, ale nepřekládají dobře skutečným životním potřebám klidného prostoru.

Feng shui expert Rodika Tchi radí majitelům domů, aby omezili barevné spektrum z „od světle bílé na bohatou čokoládovou hnědou“. To znamená vyloučit barvy barvy mimo toto spektrum, jako jsou červené, pomeranče a žluté.

Bezpečný přístup

  • Neutrální : „Neutrální“ je sice načtený termín: znamená to, že barva je nerozhodnutá. Neutrální buňky mohou znamenat cokoli, od sněhově bílé až téměř bílé až světle béžové.
  • Blues : Vždy bezpečné rozhodnutí, blues v ložnici jsou téměř vždy relaxační. Jen si dejte pozor, abyste si nezvolili žádné blues s vysokou intenzitou.
  • Browns : Další oblíbená ložnice. Dávejte pozor na velmi tmavé, matné hnědé.
  • Zelení : relaxační volba, která evokuje přírodu.

Odvážný přístup

Co riskujete, když své šťávy zalijete do červené, pomeranče a žluté ""

Živé barvy vás povzbudí. To je důvod, proč se světlé, nápadné barvy používají pro sportovní dresy, reklamu, obchody s potravinami. Vytvářejí vzrušení.

Věnujte pozornost Sheenovi

Lesk - nebo jeho nedostatek - je hlavním problémem. Lesklé a pololesklé povrchy dobře fungují v místnostech, kde potřebujete schopnost setřít povrch nebo kde je faktorem vlhkost. Můžete tedy najít pololesklý dětský pokoj, koupelnu nebo čalounění, ale jen zřídka na stěnách hlavního apartmá.

Úvahy jsou dalším problémem s dokončením. Matné a skořápkové povrchy regulují odraz světla lépe než lesklejší povrchy. Nejlepší úpravy od nejžádanějších po nejméně:

  • Eggshell - Zápach lesku v jinak plochém provedení. Ideální pro ložnice. Vaječné skořápky minimální lesk usnadňuje čištění.
  • Ploché - Ploché lakování dělá skvělou práci s ovládáním světla, ale není možné jej otřít dolů. Vaše jediná pomoc s pruhovanou, naraženou nebo ošoupanou barvou plochého laku je často jen to, že se jí dotknete. Pokud máte rádi rovný povrch, je ve vašem nejlepším zájmu, aby se v chodbě zachovalo množství barvy spolu s několika pěnovými kartáčky v sáčku Zip-Loc. To vám usnadní snazší nátěr.
  • Semi-Gloss - Pokud musíte mít lesk, je to způsob, jak jít. Jedna zajímavá věc na lesklejších barvách je, že lesk je patrnější u tmavších barev. Při světlejších barvách se lesk lépe prolíná s barvou.
  • Lesk - Tento povrch se zřídka nachází v ložnicích (kromě obložení).