Staňte se profesionálním stavebním designérem

V tomto článku rozbalte
 • Co je to Home Designer nebo Building Designer "> Certifikační proces
 • Školení před certifikací
 • Školení na pracovišti
 • Certifikační zkoušky
 • Seznam čtení pro projektanty budov
 • Další vzdělávání (CE)
 • Prameny
Zpět na začátek

Pokud sníte o navrhování domů a dalších malých budov, ale nechcete strávit roky, než se stane registrovaným architektem, možná budete chtít prozkoumat kariéru v oblasti domácího designu v oblasti stavebního designu . Cesta k tomu, aby se stala Certified Professional Building Designer ® nebo CPBD ®, je dosažitelná a obohacující pro mnoho lidí. Jako stavební projektant byste mohli být neocenitelní při pomoci lidem, kteří nejsou obeznámeni s obchodem v oblasti stavebnictví a přestavby domů. Přestože nejste povinni složit stejné registrační zkoušky, jaké požadují architekti, budete chtít získat certifikaci ve svém oboru. I když váš stát nevyžaduje certifikaci, budete se lépe prodávat s profesionální certifikací, stejně jako se lékaři stanou „certifikovanými deskami“ ve specializaci po lékařské škole.

Klíčové příležitosti: Stát se stavebním designérem

 • Staňte se profesionálním stavebním designérem prostřednictvím výuky ve škole a učení na pracovišti.
 • Profesionální projektanti budov v USA často testují, aby získali certifikaci Národní rady stavebních designérů (NCBDC).
 • Americký institut stavebního designu (AIBD) je profesionální organizace, která bude i nadále podporovat vaši kariéru.
 • Návrháři budov jsou obecně omezenější než registrovaní architekti, pokud jde o druhy struktur, které mohou stavět samostatně.
 • Státy regulují, kdo může navrhovat a budovat struktury. Znáte předpisy, než začnete svou kariéru.

Návrhář budovy není stejný jako návrhář interiéru - projektant se zabývá bezpečnými strukturami, které se nezkolabují. Návrh budovy se také liší od toho, co se nazývá Design-Build . Ačkoli se jedná o oba typy procesů, Design-Build je týmový přístup k budování a designu, kde smluvní dodavatel a projektant budovy pracují na základě stejné smlouvy. Design-Build Institute of America (DBIA) propaguje a certifikuje tento typ systému projektového řízení a doručování. Projektování budov je povolání - obor studia zabývající se osobou, která se stává projektantem budovy. Americký institut pro projektování budov (AIBD) řídí proces certifikace projektantů budov.

Co je to Návrhář domů nebo Návrhář budov?

Projektant budov, známý také jako profesionální domovský designér nebo rezidenční designový profesionál, se specializuje na navrhování světelných rámových budov, jako jsou rodinné domy nebo rodinné domy. V některých případech, jak to státní předpisy umožňují, mohou také navrhovat jiné komerční budovy s lehkým rámem, zemědělské budovy nebo dokonce dekorativní fasády pro větší budovy. S obecnými znalostmi o všech aspektech stavebního řemesla může profesionální projektant působit jako agent, který pomůže majiteli domu v procesu budovy nebo renovace. Projektant budovy může být také součástí týmu Design-Build.

Návrhář, který nese titul Certified Professional Building Designer, absolvoval školicí kurzy, praktikoval stavební projekt po dobu nejméně šesti let, vybudoval portfolio a složil přísnou sérii certifikačních zkoušek . Získání certifikace Národní rady stavebních inženýrů (NCBDC) zavazuje tento typ stavebního profesionála k normám chování, etiky a dalšího vzdělávání.

Každý stát určuje licenční a certifikační požadavky potřebné k procvičování architektury. Na rozdíl od architektů nemusí domácí designéři složit zkoušku registrace architektů ® (ARE), aby získali profesní licenci. Dokončení ARE, které spravuje Národní rada architektonických registračních komisí, je jedním ze čtyř kroků k životu v architektuře.

Proces certifikace

Prvním krokem k tomu, abyste se stali profesionálním projektantem budov, je stanovení cíle certifikace. Co musíte udělat, abyste se přihlásili ?

 • Vyplňte žádost a zaplaťte nevratný poplatek za aplikaci
 • Mají tři ověřovací dopisy od odborníků v oblasti stavby a designu
 • Mít šestiletou zkušenost - kombinace vzdělávání (zdokumentovaná práce v kurzu) a dohlíženého školení na pracovišti (váš nadřízený bude muset vyplnit formulář)

Je nejlepší mít nějaké zkušenosti a naučit se řemeslnému designu budov, než se dokonce ucházíte o certifikaci. Chcete-li tedy začít hledat, začněte šestiletým požadavkem na praxi.

Školení před certifikací

Zapsat se do školení v oboru architektury nebo pozemního stavitelství. Můžete chodit do tříd na akreditované škole architektury nebo na odborné škole - nebo dokonce studovat online, pokud je škola a program akreditován. Hledejte kurzy a školení, které vám poskytnou široké zázemí ve stavebnictví, řešení problémů a architektonickém designu. Místo akademického výcviku můžete studovat architekturu nebo pozemní stavitelství pod vedením stavebního projektanta, architekta nebo stavebního inženýra. Například práce jako stavební technik nebo konstruktér vám pomůže pochopit, jak se struktury staví a padají - důležité věci, které byste měli vědět, když se jako stavební projektant postavíte sami. Americký armádní sbor inženýrů je dalším skvělým místem pro praktický výcvik, než vyhledáte certifikaci. Během celé architektonické historie bylo učňovství takovým způsobem, jak se stavební designéři a architekti naučili svému řemeslu. Dnešní pracovní svět poskytuje mnohem více příležitostí.

Školení na pracovišti

Školení na pracovišti je nezbytné pro získání certifikace profesionálního projektanta budovy. Pomocí centra kariérních zdrojů ve vaší škole nebo online seznamů pracovních míst vyhledejte stáž nebo vstupní pozici, kde můžete pracovat s architekty, stavebními inženýry nebo návrháři budov. Začněte vytvářet portfolio s vlastními pracovními výkresy pro návrhové projekty, na kterých pracujete. Poté, co jste si nashromáždili několik let školení prostřednictvím kurzů a školení na pracovišti, budete mít možnost absolvovat certifikační zkoušku.

Dodržování návrhu budovy. Tristan Fewings / Getty Images pro Královský institut britských architektů

Certifikační zkoušky

Pokud si přejete najít práci a vybudovat kariéru ve stavebním designu, zvažte práci na získání certifikace v oboru. V USA jsou profesionální návrháři budov certifikováni NCBDC prostřednictvím AIBD. Můžete si stáhnout příručku CPBD Candidate Handbook, kde se dozvíte více o tomto procesu a použít jej k účasti na online zkoušce. Poté, co odešlete svou žádost, přejdete tímto procesem jako „uchazeč“ k „uchazeči“ a nakonec se stanete „certifikovaným“.

Když požádáte o certifikaci, budete požádáni o dopisy od profesionálů, kteří si mohou vaši zkušenost ověřit. Jakmile budou tyto schváleny, máte 36 měsíců (3 roky) na složení všech částí otevřené knihy, online zkoušky. Nemusíte být dokonalí - v posledních 70% prošlo maturitou - ale možná budete muset vědět něco o oblastech, které přímo nesouvisejí s budováním, jako je historie architektury a obchodní administrativa. Otázky ke zkoušce se budou týkat mnoha fází konstrukce, designu a řešení problémů. Při zkoušce vám bude dovoleno odkazovat na několik schválených referenčních knih, ale stejně jako řešení problému v práci nebudete mít čas hledat odpovědi - musíte vědět, kde hledat.

Upozornění : Než dáte AIBD nějaké peníze, ujistěte se, že rozumíte tomu, co se od vás vyžaduje, než začnete zkoušky. Testovací organizace neustále aktualizují své otázky a procesy, takže se do toho snažte s otevřenými očima a aktuálními informacemi. Ačkoli je aktuální vyšetřovací proces online, nelze jej kdykoli provést - uchazeč musí zaplatit a naplánovat každý test, který je načasován a monitorován skutečnou osobou pomocí kamery a mikrofonu v počítači.

Stejně jako jiné zkoušky typu certifikace, zkoušky CPBD zahrnují otázky, které jsou odpovědí s možností výběru z více odpovědí (MCMA) nebo odpovědí s jediným výběrem (MCSA). Minulé zkoušky zahrnovaly Pravda a Nepravda, Krátká odpověď a dokonce skicování návrhů a řešení problémů. Oblasti zkoumání mohou zahrnovat:

 • Obchodní administrativa a postupy: Otázky mohou zahrnovat popis smluvních podmínek, ukázání vašich znalostí o mechanických zástavních právech a due diligence, etika online publikování a základy praktik najímání, jako například poznání rozdílu mezi zaměstnanci a nezávislými dodavateli.
 • Proces navrhování : Otázky týkající se koncepce a vývoje stavby mohou zahrnovat vaše znalosti symetrie a proporcí, o rezidenčních architektonických stylech v USA nebo o tom, jak renesanční architektura nadále ovlivňuje dnešní návrhy budov.
 • Návrh budovy : Většina otázek certifikační zkoušky se bude týkat matic a šroubů při navrhování budovy, včetně stavebních předpisů a požárních předpisů; typy střech, základů a stěnových systémů; povaha a použití materiálů, jako je beton, zdivo a dřevo; výpočet velikosti patek nebo trámů v různých scénářích; použití vzorců pro vychylování paprsku; energetická účinnost a udržitelnost; tepelná a vlhkostní ochrana; a mechanické, elektrické, vodovodní (MEP).

Pokud se vám to všechno zdá přes hlavu, nenechte se odradit. NCBDC nabízí pokyny, které vám pomohou připravit a udržet vaši kariéru v chodu. Najdete také to, co potřebujete vědět od svých zaměstnavatelů, spolupracovníků a doporučených učebnic používaných profesionály.

Seznam čtení pro projektanty budov

Navrhování domu se může zdát jako úkol stejně snadný jako kreslení nápadu na ubrousek nebo hraní s domácím designovým softwarem. Jako profesionál by měl designér domů a budov vědět, co stojí za „vzhledem“ nové budovy. Zde jsou některé z knih, které v minulosti pomohly uchazečům o CPBD:

 • Architectural Graphics Standards, American Institute of Architects, Wiley Publishers
 • Architektonická kresba a lehká konstrukce Edwarda J. Mullera, Philipa A. Grau III a Jamese G. Fausetta
 • PDF Základy autorských práv pro domácí designéry a vydavatele David E. Bennett
 • Profesní praxe architektonických pracovních kreseb Osamu A. Wakity a Nagyho R. Bakhouma, Wiley
 • Stavební materiály a procesy od Donalda Watsona
 • Průvodce přežitím výstavby CPM: Strategie pro správu a optimalizaci času a rozpočtu od Dereka Grahama
 • Slovník architektury a stavebnictví Cyril M. Harris
 • Prvky budovy: Obchodní příručka pro obytné stavitele a živnostníky Mark Q. Kerson
 • Získejte svůj dům v pořádku: Architektonické prvky, kterým je třeba se vyhýbat, Marianne Cusato a Ben Pentreath
 • Zelená budova: Zásady a postupy v bytové výstavbě od Abe Krugera a Carla Seville
 • ICC-ASHRAE 700-2015 Národní standard pro zelené budovy
 • Mezinárodní rezidenční zákoník (IRC) pro jedno a dvoubytové byty, Mezinárodní rada kódů
 • Vedení knih: Základní evidence a účetnictví pro úspěšnou malou firmu od Lindy Pinsonové
 • Zákon pro architekty: Co potřebujete vědět od Roberta F. Herrmanna a advokátů společnosti Menaker & Herrmann LLP
 • Marketingové metriky: Definitivní průvodce měřením marketingového výkonu Paul W. Farris, Neil T. Bendle, Phillip E. Pfeifer a David J. Reibstein
 • Olinova konstrukce: Principy, materiály a metody, Wiley
 • Polní průvodce po amerických domech Virginia McAlester a Lee McAlester
 • Zjednodušené inženýrství pro architekty a stavitele, Parker / Ambrose série zjednodušených průvodců designem, Wiley
 • Vizuální slovník architektury Francis DK Ching, Wiley

Další vzdělávání (CE)

Všichni profesionálové, ať už architekti nebo projektanti budov, se zavázali pokračovat ve vzdělávání po získání licence nebo certifikace. Odborníci jsou celoživotní studenti a vaše profesní organizace, AIBD, vám pomůže najít kurzy, workshopy, semináře a další vzdělávací programy.

Ve většině částí Spojených států nemají architekti tržní podíl. V Evropě možná neexistuje žádná alternativa - architekti nás varovali před „ nekvalifikovanými šarlatány“. V USA však existují alternativní cesty k designu bytových domů, takže sledujte svůj sen. Hodně štěstí!

Prameny

 • Americký institut stavebního designu, //www.aibd.org/index.php
 • Staňte se certifikovaným, AIBC, //ncbdc.com/become-certified/
 • Příručka pro kandidáty na certifikované profesionální budovy, NCBDC HB.01, 31. ledna 2012 a NCBDC HB.1, 2. června 2017