Základní informace, které by každá svatební pozvánka měla mít

Existuje milion stylů znění svatební pozvánky, z nichž každý je více jedinečný a kreativní než poslední. Bohužel, někdy, když se stanete kreativní, zapomenete uvést základní informace, které by měla obsahovat každá svatební oznámení. Chcete-li zajistit, aby vaši hosté nepřemýšleli o základech, jako je místo, kde se bude svatba konat nebo kdo je zaseknutý, nechte si korektury zahrnout do tohoto kontrolního seznamu.

Kdo

Budete chtít, aby obsahovala vaše jména. Pokud jsou vaši rodiče uvedeni na pozvánce, jsou v pořádku pouze křestní jména nebo křestní jména. Můžete například říci:

„Pan a paní Robert a Linda Smithová
požádejte o čest vaší přítomnosti
na manželství jejich dcery
Gretchen Christine
na
Samuel James
syn paní Marthy Crawfordové
a pozdní George Wilson “

Pokud však jména vašich rodičů nejsou uvedena, budete chtít použít také příjmení. Například:

"Společně se svými rodinami
Gretchen Christine Smith a Samuel James Wilson
požádejte o potěšení z vaší společnosti
když si vyměňují svatební sliby “

Ať už děláte cokoli, nepoužívejte pouze křestní jména. Pro příležitostnou svatbu můžete chtít velmi uvolněné znění, například: „Jim a Connor s láskou oslavují náš závazek vůči sobě. Připojte se k nám pro veselí a opékání.“ Přesto by překryvný pás, břišní pás nebo obálka měly obsahovat vaše celé jméno, aby hosté nebyli zmateni ohledně toho, s kým Jim a Connor mají být slaveni.

Kontrolní seznam:

 • Celá jména páru
 • (Volitelné) Jména rodičů
 • (Volitelné) Jména otců
 • (Volitelné) Názvy ostatních hostitelů

Co

Určitě musíte uvést, že se jedná o svatební oznámení. Můžete použít tradiční formulace svatební pozvánky, například „u manželství jejich dcery“, méně formální, jako například „při výměně svatebních sliby“, nebo poetické formulace jako „při oslavě jejich sjednocení“. Pokud se ceremonie koná soukromě a hosté jsou na pozvání pozváni pouze, mělo by to být v pozvánce jasné. U pozvánek na obřad i na recepci lze uvést řádek, například „Recepce, která má následovat“.

Kontrolní seznam:

 • Řekněte jim, že je to svatba.
 • Pokud se mají hosté účastnit pouze recepce, uveďte, že je pozvánka na recepci.
 • V pozvánce uveďte příjem nebo použijte samostatnou přijímací kartu.

Kde

Hosté potřebují vědět, kam mají jít, proto se ujistěte, že vaše svatební oznámení obsahuje místo. Při formálním pozvání nemusíte nutně potřebovat úplnou adresu, ale alespoň uveďte jméno a město nebo město. Příliš často páry předpokládají, že stačí uvést jméno kostela nebo sálu, ale hosté z města mohou být zmatení. Pokud má vaše místo obřadu běžné jméno, jako je kostel Všech svatých nebo Hotel Marriott, měli byste místo svatební pozvánky uvést také adresu ulice, ne vložit. Vložky se mohou ztratit, což vede hosty na scestí, takže je lepší zahrnout podrobnosti.

Kontrolní seznam:

 • Název místa obřadu
 • Město a stát
 • Adresa místa konání obřadu
 • Poloha recepce, pokud je samostatná

Když

Zahrňte čas zahájení obřadu a napište čísla. Je také tradiční psát „ráno“, „odpoledne“ nebo „večer“. (Pro velmi příležitostnou svatbu někteří lidé místo toho píšou dopoledne nebo odpoledne) Například: „Čtyři hodiny odpoledne“ Pokud mezi obřadem a recepcí není mezera, nemusíte uvádět čas zahájení recepce.

Kontrolní seznam:

 • Čas zahájení obřadu, napsáno
 • Označení „ráno“, „odpoledne“ nebo „večer“
 • V případě potřeby čas zahájení příjmu

Datum RSVP

Bylo by hezké, kdyby se všichni hosté RSVP okamžitě nezablokovali, ale bohužel se to prostě nestalo. Nezapomeňte tedy uvést řádek, například „Odpovězte prosím do 14. května“ nebo „Přízeň odpovědi je požadována do 16. června.“ Pro příležitostnou svatbu můžete jednoduše říci: „Prosím, RSVP do 10. října.“

Kontrolní seznam:

 • Termín RSVP, včetně měsíce a data.