Přitahování manželek na váš dvorek

Manželky jsou charismatičtí, hyperaktivní ptáci, kteří mohou být na zahradě vidět, ale může být náročné přilákat klíče. Ptáci, kteří chápou, jak vyhovět potřebám klíčů a spojit své osobnosti se správným místem pro jídlo, vodu, přístřeší a hnízdo, mohou tyto malé ptáky povzbudit k návštěvě.

Proč milujeme Wrens

Na světě existuje téměř 80 druhů klíčů, vše v rodině Troglodytidae, ale jen málo z nich jsou pravidelní hosté na zahradě. V Severní Americe se domácí zvěrokruh, Carolina zvenčí, Bewickův a kaktusový řádek pravidelně objevují na dvorcích přátelských ptákům v jejich příslušných rozsazích. Obdobně je zimní zahrada běžným návštěvníkem zahrady v Evropě a Asii. Ať už jsou tito ptáci kdekoli, jsou vítáni kvůli jejich vydatným hmyzímu chutě, odvážným písním a zvídavým charakterům. Manželky se mohou dokonce stát takovými pravidelnými hosty, že se mohou naučit brát jídlo z rukou ptačích pacientů, což je čin, který je udržuje mezi oblíbenými u ptáků na zahradě.

Jak přilákat Wreny

Stejně jako u každého dvorku ptáka, je důležité splnit kritické jídlo, vodu, přístřeší a hnízdní preference, aby přilákali síly jakéhokoli druhu.

  • Jídlo : Manželky jedí hlavně hmyz, ale budou odebírat i vzorky bobulí, zejména na podzim av zimě, kdy je hmyz vzácnější. Nepoužívejte insekticidní spreje ani neodstraňujte pavučiny, kde tito ptáci budou píci, a pěstujte nativní keře produkující bobule jako dobré přírodní zdroje potravy. Ponechání neporušeného listového podnětu povzbudí hmyz pro tyto dravce a také bude jíst hlemýždi a slimáky. U podavačů budou tito zvědaví ptáci ochutnat mourovaté ryby, arašídové máslo, arašídové srdce a lůj. K nabídce těchto potravin jsou nejlepší podavače na platformu nebo podnos. Arašídové máslo a lžíce mohou být potřeny přímo na kmen stromu nebo větvi, aby nabídly klíčům, a tito ptáci navštíví také krmítka lívanců.
  • Voda : Více zdrojů vody bude účinnější při získávání klíčů než jediná ptačí lázeň. Kašny na ptáky a jiné pohybující se, stříkající zdroje vody budou vzbudit jejich zvědavost. Koupele pro ptáky na podstavci i na zemi fungují dobře a vana by měla být relativně mělká, aby vyhovovala jejich krátkým nohám. V severní části jejich dosahu mohou být vyhřívané ptačí koupele užitečné pro zajištění dostatečné vody pro klíče v zimě. Ptáci, kteří mají rákosí, odloučené rybníky ve dvoře, mohou také přilákat bažiny ve správném dosahu.
  • Úkryt : Tito ptáci dávají přednost relativně hustému krytu a mají sklon zůstat nízko v houštinách. Poskytnutí několika hustých, křovinatých oblastí ve dvoře jim může poskytnout dostatečné přístřeší a ponechání nízkých větví neporušených na malých stromech a keřech pomůže klíčům cítit se chráněni. Pokud nejsou k dispozici žádné rostliny, může být užitečná hromada štětců a wrens bude také používat útočiště pro ptačí budky jako úkryt před chladnými zimními nocí. V ideálním případě by měl být ke dvoře připojen křovinový kryt, aby se klíče mohly pohybovat bez pocitu exponování.
  • Hnízdní stránky : Wrens jsou dobře známé pro hnízdění na neobvyklých místech, například v zavěšených květináčích, na zaplněných policích nebo vyvážených ve venkovních věncích. Ponechání těchto kreativních míst neporušených může pomoci přilákat hnízdní klíče. Některé druhy wren budou snadno používat ptačí budky s 1 1/4 až 1 1/2-palcovou vstupní dírou, i když obecně nejsou vybíravé na celkový tvar domu. Poskytování materiálu pro hnízdění, jako je peří, mech, malé větvičky a stříhání trávy, může povzbudit, aby se hnízda v okolí hnízdily. Protože tito ptáci často staví několik počátečních hnízd jako součást námluvy, měla by být prázdná hnízda ponechána nedotčena až po období rozmnožování, aby se podpořily další plodu. Manželky mohou dokonce znovu použít hnízdní materiál z nechtěných hnízd, protože staví více hnízdních míst pro pozdější mláďata.

Jakmile se začnou návštěvníci věnovat, měli by si ptáci nacvičit své dovednosti identifikace. Tito ptáci mohou být relativně fádní a maskovaní, a protože často zůstávají skryti v krytu, identifikace může být obtížná i na nejpřátelštějším dvoře.

Další tipy

I s nejlepším jídlem, hojnou vodou a hojným přístřeškem mohou být přilákavé přilákat. Pokud máte potíže s přinesením klíčů na svůj dvůr, můžete podniknout další kroky k pozvání těchto ptáků k návštěvě.

  • Jako zdroje potravy používejte nativní rostliny, které poskytnou hmyz i bobule, a minimalizují prořezávání, aby poskytovaly nejrozmanitější a nejpřednější kliky.
  • Upcycle položky pro rustikální ptačí budky, jako je čajník na čajník nebo káva může Birdhouse, přilákat pozornost zvídavé hnízdní klíče.
  • Použijte pishing a další zvuky, které přitahují ptáky, abyste využili zvědavosti a vyšetřovací povahy, aby je přivedli na dvoře.
  • Nabízejte jídlo i vodu v několika oblastech blízko hustého krytu, kde se budou číhat klisny a jiní plachí ptáci, aby se mohli při návštěvě cítit bezpečněji.
  • Proveďte další kroky, abyste odradili divoké kočky a jiné predátory, kteří by mohli těmto ptákům, kteří se živí půdou, krmit, ohrožovat.

A co je nejdůležitější, buďte trpěliví. Wrens může být nejprve plachý a ostražitý, ale jakmile si uvědomí, že oblast vyhovuje jejich potřebám a je bezpečným útočištěm, rychle si zvyknou pohodlně létat po zahradě. V průběhu času, dvorek přátelský k vtákům poskytne ptákům skvělé výhledy a skvělé příležitosti dozvědět se více o těchto energických ptácích.

Zjistěte, co Bluebirds jíst, aby vás navštíví