Přilákání ptáků v zimě

Doxieone Photography / Getty Images

Zima je skvělá sezóna pro přitahování ptáků a přitahování ptáků v zimě může být snazší než v kterékoli jiné sezóně, pokud uvedete, co ptáci potřebují k přežití v nejchladnějších měsících.

Jak přilákat ptáky v zimě

Chladné teploty, silné bouřky a vzácné zásoby potravin činí zimu nejtvrdším obdobím pro volně žijící ptáky a úmrtnost ptáků je vysoká po celou zimu. Ptáci na zahradě, kteří pomáhají uspokojit potřeby ptáků v zimě, budou odměněni rozmanitým hejnem zimních návštěvníků.

Jídlo

Krmení ptáků je nejjednodušším způsobem, jak je v každém ročním období přitáhnout na váš dvůr. Přidání nejlepších krmiv pro zimní ptáky do krmítka, když pokles teploty poskytne ptákům dostatečnou energii, aby přežili i v nejhorším počasí. Potraviny s vysokým obsahem oleje a tuků, jako je lívanec, arašídy, slunečnicová semínka, arašídové máslo a Nyjer, jsou nejoblíbenější volbou, ale je důležité přizpůsobit dvorek formou bufetu přesně podle potřeb vašeho zimního hejna. V mnoha oblastech se například kolibříci mohou přezimovat a budou potřebovat čerstvý přísun nektaru.

Voda

Sníh a led mohou být zmrzlou vodou a ptáci nemají problém tát je, aby pili, ale čerstvá tekutá voda v zimě snadno přitáhne mnoho ptáků na zahradě. Přidejte do svého dvora vyhřívanou ptačí koupel, aby vám poskytla vodu, a budete překvapeni mnoha ptáky, kteří by se normálně nezastavili u krmítka. Můžete se rozhodnout pro plně zahřátou ptačí lázeň nebo přidat stávající ohřívací zařízení k zahřívacímu zařízení, abyste udrželi vodní tekutinu i v mrazivých teplotách. Vana by měla být udržována svěží a čistá, aby nedošlo k šíření nemoci, a měla by být řádně naplněna, aby topení nefungovalo správně.

Přístřeší

Útulné místo pro hlídání během vás udrží vaše ptáky na zahradě v bezpečí a pohodlí i za nejhoršího počasí. Krabice na hnízdo ptáků, hnízdní kapsy a další zimní ptačí přístřešky jsou nezbytné pro ochranu malých ptáků před mrazivým vánkem a klesajícími teplotami. Pro ještě větší ochranu umístěte tyto zimní přístřešky z cesty severním větrům nebo silným sněžením a nabídněte ptákům zdroj zimního hnízdního materiálu, který lze použít jako izolaci. Chcete-li získat více přirozeného přístřeší, postavte štětovnici nebo rostlinu vždyzelených stromů a keřů, které nabídnou ochranu ptáků po celou zimu.

Zajištění zimních ptáků v bezpečí

Stejně jako ptáci na zahradě mohou být zoufalejší během chudého zimního období, tak jsou to i dravci, jako jsou divoké kočky a dvorní jestřábi. Nemoc může také zničit hejna zimních hejn a náhlý chladný úder může zmrazit malé ptáky. Nejlepší kroky k ochraně vašich ptáků na zahradě jsou poskytování dobrého jídla, vody a přístřeší, ale můžete také…

  • Pravidelně čistěte krmítka a ptačí koupele, abyste zabránili plísním nebo bakteriím, které by mohly šířit nemoc.
  • Umístěte podavače ptáků, abyste chránili ptáky na zahradě před jestřábi, a ujistěte se, že malí ptáci mají poblíž rostliny nebo štětovnici pro rychlé ukrytí, pokud je to potřeba.
  • Udržujte kočky doma a podnikněte kroky k ochraně ptáků na zahradě před toulavými nebo divokými kočkami. Můžete se dívat na tlapy tlapky na sněhu, abyste zjistili, zda kočky nebo jiní predátoři navštěvují váš dvůr a ohrožují vaše krmítka ptáků.
  • K zabránění kolizí s okny používejte okenní spony nebo jiné snadné metody, aby vaši ptáci ze zadních dvorů mohli utéct z predátorů, aniž by riskovali další zranění.

Rychlé tipy na přilákání zimních ptáků

I když nabízí jídlo, vodu a přístřeší a podniká kroky, aby byl váš dvorek bezpečný pro ptáky, přiláká dobré zimní hejno, existují i ​​další rychlé kroky, které zajistí, že budete mít stálý proud zimních návštěvníků.

  • Začněte brzy na podzim a připravte si dvůr na zimu, aby se ptáci mohli dozvědět, že je to bezpečné místo dlouho předtím, než jsou v zoufalé potřebě.
  • Nechte podestýlku na svém místě na dvoře pro jídlo, vodu a přístřešek, který vám poskytne přezimující ptáky.
  • Vyberte si pro ptáky šetrné terénní úpravy, které zahrnují výběr rostlin na stálezelených rostlinách a rostlin, které poskytnou ovoce pro přírodní zdroj zimních potravin.
  • Ve svých zahradních podavačích nabídněte různé potraviny, abyste do svého bufetu přilákali co největší počet druhů ptáků.

Zajištěním základních potřeb ptáků při změně ročních období může být snadné přilákat ptáky na váš dvůr v zimě, abyste si mohli užívat jejich společnosti, i když je počasí nejhorší.