Přilákání ptáků v létě

Léto je nejjednodušší sezónou pro přilákání ptáků, ale je nezbytné uspokojit potřeby ptáků na potravu, vodu, přístřeší a hnízdiště i v tak hojném období. Díky tomu, že ptáci vědí, co ptáci potřebují po celé léto, mohou přitahovat na své loděnice celou sezónu ještě více druhů.

Jak přilákat ptáky v létě

Ať už je léto teprve začátkem nebo se již zahřívá, jakýkoli dvorní birder může být v létě úspěšným lákadlem ptáků, pokud splňují kritické potřeby ptáků na přežití.

 • Jídlo
  V létě mají volně žijící ptáci mnoho přírodních zdrojů potravy. Poskytování terénních úprav, které mohou ptáky živit ovocem, bobulovinami a hmyzem, je skvělý způsob, jak tyto přírodní potravinové zdroje pracovat pro přitahování ptáků. Navíc bude toto jídlo ještě lepší, pokud budou minimalizovány toxické pesticidy. Letní ptáci snadno navštíví spolehlivé a výživné potravinové zdroje také u krmítka, zejména když jsou rodiče nataženi, aby vyplnili účty svých hladových mláďat. Slunečnicová semínka černého oleje, ořechy, smíšené ptačí chřipky, odrůdy beztavných lusků, nektar, želé a mušle jsou jedny z nejlepších potravinových možností, které ptáci nabízejí v nejteplejších měsících.
 • Voda
  Čerstvý, čistý zdroj vody je nezbytný pro zdravé letní ptáky. Se stoupajícími letními teplotami mohou menší přírodní zdroje vody, jako jsou kaluže a potoky, snadno vyschnout. Přidání ptačí koupele, fontány nebo rybníka na zahradu může být letní ptačí magnet. Pohybující se voda s kapkami, mlhami nebo kroutícími prostředky pomůže udržet čistší vodu a malé stříkance oznámí vodu k horlivému slyšení ptáků. Více vodních zdrojů může pro loděnice učinit dvorek ještě přitažlivějším a čisté koupele pomohou udržet letní a čerstvé ptáky svěží a zdravé. Ptačí koupele přicházejí v mnoha stylech, velikostech a provedeních, což jim dává spoustu možností, jak vylepšit jakýkoli dvorek.
 • Přístřeší
  Ptáci potřebují ochranu před drsným počasím a predátory v každém ročním období a léto není výjimkou s jeho někdy intenzivními bouřkami, silnými větry a vysokými teplotami. Stromy i keře jsou užitečné pro útočiště ptáků. Plánování terénní úpravy s hustými plochami pro ptáky, které poskytují hluboký stín, také pomůže chránit ptáky a udržuje je v chladu. Ve dvoře, který nemá zralé terénní úpravy, může být štětcem hromada skvělých doplňků a trnité rostliny poskytují další ochranu ptákům. Pokud jsou duté stromy součástí terénní úpravy, měly by být stabilizovány a uchovány pro použití ptáky.
 • Hnízdní weby
  Léto je hnízdní období a ptáci těžce soutěží o nejlepší hnízdiště. Nabízení dobrých hnízdních oblastí ve vašem dvoře přitáhne ptačí rodiny a jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je vhodné ptačí budky. Domy by neměly být pouze bezpečné, ale měly by mít také správné rozměry, včetně velikostí vstupních otvorů, které pomáhají chránit hnízdící ptáky před nevítanými návštěvníky. Ne všichni ptáci jsou však hnízdní hnízda, a pokud poskytnete terénní úpravy šetrné k ptákům, kteří jsou v bezpečí před dravci, vytvoří se také dobré stránky pro hnízdění pro ostatní ptáky na zahradě. Přidání hnízdního materiálu na dvoře také povzbudí ptáky, aby hnízdili poblíž tím, že jim usnadní stavbu jejich hnízd.

Udržování letních ptáků v bezpečí

Léto může být pro ptáky skvělou sezónou, ale existuje mnoho hrozeb, kterým čelí letní ptáci. Existují způsoby, jak mohou ptáci chránit své letní ptáky, včetně:

 • Používání okenních svorek nebo jiných odstrašujících prostředků, aby se zabránilo kolizím oken ptáků.
 • Pravidelně čistěte a sterilizujte koupele a krmítka, abyste zabránili šíření chorob ptáků.
 • Udržování koček v interiéru a přijímání opatření k odrazování divokých koček, které budou kořistit ptáky.
 • Minimalizace používání pesticidů a insekticidů, které by mohly být toxické pro ptáky na zahradě.
 • Vědět, jak pomáhat dětským ptákům a co v případě potřeby krmit dětské ptáky.
 • Pravidelně kontrolujte krmítka a ptačí budky, aby byly v dobrém stavu a bezpečné pro ptáky.

Další rychlé tipy na přilákání letních ptáků

Pokud máte dvorek přátelský k ptákům, ale nemůžete podle všeho povzbudit letní návštěvníky, existují další techniky, které mohou do vaší nemovitosti pozvat ještě více ptáků.

 • Vyberte si květiny a rostliny v barvách, které přitahují ptáky, a rozhodněte se pro odrůdy, které kvetou vícekrát, takže budou i nadále pro ptáky přitažlivé po celé léto.
 • Poskytněte širokou škálu krmiv pro ptáky v různých stylech krmítka, které mohou vyhovovat různým preferencím krmení všech ptáků.
 • Použijte pohyblivou vodu na slunném místě, abyste přilákali ptáky zvuky i odrazy, a podnikněte kroky k udržení plných ptáků v nejteplejších letních dnech.
 • Minimalizujte rušení ptáků na zahradě, včetně volných domácích zvířat, hlasitých zvuků, bouřlivých hracích ploch nebo jiných činností, které by mohly ptáky vyděsit nebo stresovat.

Léto je fantastické období, které přitahuje ptáky na dvorek. Pokud podniknete kroky k uspokojení potřeb ptáků na jídlo, vodu, přístřeší a hnízdiště, budete příjemně překvapeni, kolik různých ptáků vás vezme na vaši ptačí pohostinnost.

Chcete stále přitahovat ptáky na svůj dvůr v každém ročním období "> přitahovat ptáky i v zimě!