Alternativy k rašelině mechu v květinové zahradě

Liliboas / E + / Getty Images

Viděli jste je v každém školkovém a domácím středisku: balíky rašelinového mechu, které nadýchané hnědé látky zahrádkáři přidávají do své hliněné nebo písčité půdy, aby vylepšili květinový záhon. Ale co přesně je rašelinový mech a jak se vyvíjí mokřadní rostlina. Mechy a mokřady jdou spolu, protože jako primitivní rostliny s velmi mělkým kořenovým systémem závisí mechy na stálém zdroji vlhkosti, aby mohly žít.

Používání rašelinového mechu jako dodatku k půdě však má určité ekologické nevýhody. Přestože rašelinový mech se nakonec nakonec obnoví, může se vývoj rašelinového mechu trvat staletí. Sklizeň z mokřadních rašelinišť poškozuje toto choulostivé prostředí a ničí jedinečné rostliny, které zde žijí, jako jsou masožravé rostliny slunečnice a másla. Rašeliniště jsou také přirozeným úložištěm uhlíku a proces sklizně uvolňuje skleníkové plyny do vzduchu. To je překvapivé pro mnoho zahradníků, kteří se mohou na odlehčení a okyselení půdy spoléhat na rašelinový mech. Zahradníci květin mohou podniknout kroky k ochraně křehkého rašeliniště ekosystému výběrem z těchto alternativ změny půdy.

Kompost

Kompost dostal přezdívku „černé zlato“ z důvodu: tato úprava půdy zlepšuje půdní půdu, přidává stopové živiny, přitahuje žížaly a zavádí do zahrady prospěšné mikroorganismy. Je téměř nemožné nadměrně využívat kompost, takže jej použijte jako mulč, přidejte jej do své zahradní zahrady a začněte zdravé sazenice v promítaném kompostu. Nelíbí se vám „ick faktor“ kompostování do-it-yourself? Většina školek prodává kompost pomocí nákladu nebo nákladu a mnoho měst dává obyvatelům zdarma kompost prostřednictvím zařízení na zpracování odpadu z loděnice.

Kokosové vlákno

Kokosová vláknina pochází z trupu kokosových ořechů a je považována za odpadní vedlejší produkt při zpracování kokosu. Stejně jako rašelinový mech i kokosová vlákna pomáhají půdě absorbovat a udržovat vlhkost. Kokosová vlákna ve skutečnosti zadržují ještě více vody než rašelinový mech a na rozdíl od hydrofobního rašelinového mechu se kokosová vlákna snadno navlhčují. Kokosovou vlákninu si můžete koupit jako suché komprimované cihly, které se úhledně skladují v kůlně, dokud do nich nepřidáte vodu a nezměníte je se zahradní půdou. Vlákna jsou mírně kyselá a pohybují se od pH 5, 2 do 6, 3, což je žádoucí pro většinu letniček a trvalek. Cihly z kokosových vláken jsou drahé, takže by mohly být lepší volbou pro malou zahradu nebo kvetoucí zahradu s květinami.

Listová forma

Plíseň listů je jako kompost líného člověka. Produkt je výsledkem přirozeného rozkladu listů, aniž by došlo k otáčení nebo obavám se ze správného poměru zelených a hnědých. Skartování listů jim pomáhá rychlejší rozpad na humus a nepotřebujete fantastický skartovač; běh přes ně sekačka na trávu udělá. Ve spěchu? Nemusíte čekat, až se nasekané listy rozloží na listovou formu. Sekané listy vytvářejí atraktivní mulč a na rozdíl od rašelinového mechu neodpuzují vodu.

Jehly borovice

Borovice jehličí mulč je populární tam, kde jsou hojné borovice, ale zahradníci květin mohou použít jehličí jako doplněk půdy. Koneckonců, co jsou jehličí, ale speciálně tvarované listy borovic? Kyslost borovicových jehel je obzvláště prospěšná k tomu, aby pomohla kvetoucím kyselinám, včetně azalek, lilií, měsíčků a rododendronů.

Krycí plodiny

Pokud je v půdě málo organických látek, proč pěstovat své vlastní materiály obohacující půdu? Před tím, než byla v zahradních střediscích hawking upravená půda, zahradníci vylepšili svou půdní strukturu výsadbou krysích plodin bohatých na dusík, jako jsou rychle rostoucí luštěniny a trávy, které pak zahradník obdělává do půdy. Rozklad rostliny nejen obohacuje půdu, ale i krycí plodiny samy o sobě mají schopnost absorbovat dusík z atmosféry a přidávat jej do půdy. Faktory, jako je počasí, cena a vliv sezóny, které pokrývají plodiny, které rostou. Jetel, vojtěška, vika a žito jsou některé populární krycí plodiny, které rostou dostatečně rychle, aby překonaly plevele a prospívají v půdách s nízkou plodností.

Hnojivo zvířat

Jedna až dvě palcová vrstva hnoje od zvířat konzumujících rostliny má pozitivní biologický a fyzický účinek na půdu, kterou se rašelinový mech nedokáže vyrovnat. Dobře kompostovaný hnoj je magnet žížaly, což znamená, že odlitky žížal a prospěšné tunelování přispějí ke zdraví půdy. Mnoho stopových živin obsažených v hnoji vyživuje vyčerpané půdy. Zvyšují se vlastnosti vaší zahrady, které udržují vlhkost a pomáhají květinám vyrovnat se s podmínkami sucha. V důsledku rozkladu hnoje bude půda mírně kyselá, což je přínosem pro mnoho zahradních květin.