Vše o keramických malbách na stěny s nízkým obsahem VOC

Gary Houlder / Getty Images

Ne, keramická barva není určena k použití na keramické kameniny nebo dlaždice. Jedná se o nástěnnou barvu určenou k použití v domácnosti, na zdi, stropy a dřevo. Ceramic Paint je novější, alternativní lakovací produkt, který poskytuje jak méně VOC, vysokou odolnost, tak v případě tohoto produktu Ceramic Coat od O'Leary Paint také přichází s antimikrobiální ochranou. Výsledkem je zdravý nátěr, který je schopen odolávat drhnutí bez ztráty bohatého plochého povrchu a který také zabraňuje růstu plísní, plísní a bakterií.

Kde by se taková barva doporučovala ">

Pojďme se podívat, proč je tato keramická barva odlišná a proč ji budete chtít použít pro svůj další významný projekt lakování interiéru nebo renovaci místnosti.

Co je tak keramické na keramické barvě?

Věc, která dělá keramické barvy tak zvláštními, jsou malé keramické kulové kuličky používané jako plniva pigmentů v barvě. Keramická barva používá keramické korálky, které jsou tak malé, že po nalití do ruky vypadají jako jemně mletý prášek.

Proč se pigmenty prodlužují?

Prodlužovače pigmentů jsou "plnivo" používané při barvení barvy. Tradiční plniva pigmentů se vyrábějí z hlíny, mastku, křídy a dalších organických materiálů. Jsou přidávány do barvy, aby se zlepšily určité aspekty jejího výkonu - například trvanlivost.

Problém je v tom, že tyto materiály mají zubaté okraje. A zubaté, hrubé hrany se promítly do problémů s drhnutím. Organické nastavovací prostředky mají tendenci usnadňovat vniknutí nečistot do barvy. Při mytí tradičního plochého nátěru vyrobeného pomocí tradičních pigmentových plniv se končí lesk. Z tohoto důvodu se doporučuje nepoužívat rovnou barvu tam, kde musíte drhnout zeď . Až do té doby přišla keramická barva!

Proč keramické korálky?

Lepší je použití keramických kuliček, protože jsou hladké a kulaté a zabalí se blíže k sobě. A protože nemají nepravidelný tvar, je nátěrový film na keramické barvě vyrobené z vysoce kvalitní 100% akrylové pryskyřice hladký a tvrdý. To vše znamená lepší krycí sílu a schopnost drhnout zeď, aniž by došlo ke ztrátě jejího plochého povrchu.

A protože jsou pigmenty na bázi keramických perliček prodlužovány těsněji, vytvářejí nátěrový film, který není příliš propustný. A to znamená, že zápach, špína, mikroby a bakterie mají mnohem těžší cestu do vaší nově natřené zdi.

Antimikrobiální ochrana

Dalším rysem této barvy je antimikrobiální ochrana zabudovaná do výrobku během výroby. Standardní nátěrové filmy mohou obsahovat nečistoty, kouřový film, pachy a bakterie. Keramický nátěrový film je naproti tomu tvrdší a hladší, takže se tyto problémy výrazně snižují. Ale ve spojení s vestavěnou ochranou proti mikrobům, plísním a plísním, nyní máte barvu se značnou výhodou oproti čemukoli jinému na trhu, pokud se vás zdravotní problémy týkají.

To znamená, že pokud má barva nízký obsah VOC (a keramické barvy jsou skutečně velmi nízké ve VOC).

VOC (těkavé organické sloučeniny)

VOC jsou nepříjemnou stránkou tradiční barvy, protože jsou tak nebezpečné. K dispozici je spousta bezpečných alternativ lakování.

Ale nemusíte se bát ani VOC s keramickou barvou. Tato značka od společnosti O'Leary Paint má hladinu VOC 20 g / l, podle technických údajů společnosti. Toto je velmi nízká úroveň pro domácí barvy.

souhrn

Keramická barva je jedním slovem fantastická, zejména pokud se zaměřujete na „zelený“ domov a také se zajímáte o výkon barvy. Keramická barva, zejména ve spojení s antimikrobiálními činidly, jaké nabízí O'Leary Paint, vám poskytne zdravou alternativu barvy, dostatečně odolnou a bezpečnou pro mateřskou školku, vaši kuchyni, jídelnu, ložnici nebo koupelnu.