Vše o čističi amoniaku

Howard Shooter / Getty Images

Amoniak čistí podlahy, mikrovlny a trouby spáleným jídlem. Je to však nejlepší způsob, jak vyčistit váš domov ">

Amoniak, který je směsí dusíku a vodíku, je často nabízen jako „přírodní čistič“, ale toto je jeden případ, kdy přírodní není vždy nejlepší. Amoniak je známý svým velmi štiplavým zápachem. Samotný zápach může způsobit podráždění lidem s dýchacími problémy. Vaše oči se mohou začít trhat, jakmile to budete cítit, a to i v nízkých koncentracích, které jsou obvykle vyhrazeny pro čištění v domácnosti. Je to tak silné. Mnoho lidí se zápachem vypne a přemýšlí, jak se něco, co tak silně smrdí, dokáže tak účinně vyčistit.

Amoniak je účinný čistič a při správném zacházení je bezpečný.

Amoniak lze efektivně použít jako čisticí prostředek pro zrcátka a sklo a ve srovnání s některými jinými čisticími prostředky je levný. To je jen jedna výhoda čištění čpavkem.

Čpavek Čištění: Co dělat, co nedělat

Zde je několik tipů na čištění čpavku:

  • Nepoužívejte čpavek jako podlahový čistič pro podlahy bez vosku. V průběhu času může amoniak způsobit poškození podlah.
  • Přečtěte si pečlivě návod na lahvičce, protože musí být bezpečně používán a skladován. Pokyny vám také mohou sdělit, jak účinně ředit amoniak a co dělat v případě nehody s čištěním amoniaku.
  • Roztoky amoniaku (5 až 10 procent hmotnostních) lze použít jako čisticí prostředky pro domácnost - konkrétně pro sklo.
  • Amoniak pracuje v mikrovlnách skvěle, aby uvolnil částice jídla, ale stejně dobře funguje i vaření v misce plné vody. Pára z vody se uvolňuje vařená na potravě bez kouře amoniaku.
  • Chcete-li troubu vyčistit amoniakem, zahrejte ji na 150 ° C a poté ji vypněte. Vložte 1/2 šálku čpavku do misky bezpečné pro troubu na horní polici a na pánvi pod vařící vodou. Zavřete dveře a nechte je přes noc sedět. Někteří lidé tvrdí, že nechat misku plnou amoniaku přes noc v peci uvolní pečené jídlo. Možná však zjistíte, že výpary jsou nesnesitelné. Chcete-li vyčistit upečená jídla, zkuste čisticí prostředek bez pece nebo pastu na pečení sody.

Varování

Nikdy nemíchejte čpavek do kapaliny, která obsahuje bělidlo, protože může vytvářet jedovatý plyn. Také roztok amoniaku může dráždit oči a sliznice. Může také dráždit pokožku, když přijde do kontaktu s tělem.